Skocz do zawartości

Tło BTN 2w1 filtracja i dekoracja


przemo-h

Rekomendowane odpowiedzi

Nie porównujmy również tego hamburga, o którym tutaj mowa do malutkiej kasety z przysłowiową gąbką i litram ceramiki. Ten hamburg specjalnie został rozbudowany na dwie sekcje (mechaniczną i biologiczną) specjalnie z myślą o pyszczakach. Ma podobny potencjał do filtra za tłem, a jak widać z testów ta masa gąbek robi swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mnie zmobilizowałeś a w filmach reklamowych dużo ryb może pływać. Ja tam raczej trzymam się tego co na forum koleżeństwo pisze.

Absolutnie nie neguję tego co podajesz ale powątpiewam w krajową Polską wersję takiej filtracji.  Podałem też przykład naszego kolegi z Gliwic ( piszemy na PW więc nie podam więcej szczegółów chyba że sam napisze wam co i jak) 

Tak na prawdę każdy kaseciak to filtr hamburski tylko w skrzynce schowany.  Mało kto odważy się nie czyścić tej gąbki w nim.

Nawet mam takie akwarium Malawi z takim kaseciakiem który czyszczę raz na 2-3 miesiące nawet nie dlatego że się zapycha bo zmieniłem w nim gąbkę na ppi30 i ta  się nie zatyka ale właśnie z powodu parametrów wody muszę tą gó**o-gąbkę jednak czyścić. W zasadzie to wiozę drugą czystą i wymieniam bo to szambo.

Siedzi tam i blok Purolite i TMBT więc nie robią tam pracownicy podmian wody tylko dolewają odparowanej i karmią ryby .

Bez tych Purolite i TMBT podmianami by trzeba jechać co tydzień 50% dokładnie tak jak ty,. ale jak tam pojadę to NO2 zawsze jest podwyższone tak 0,1-0,2ppm  natomiast dzięki tej chemii z biologią biopolimerową  NO3 zawsze poniżej 10ppm a woda kryształ.

Najgorzej jest z szybami po miesiącu nie czyszczenia nic w środku nie widać

Niby to nie problem i najlepiej nie mieć żadnych testów wtedy głowa nie boli i zawsze możesz napisać że latami wszystko idealnie działa a ryby się mnożą..

Chyba tylko SławekMeszek miał tu typowego hamburga z Malawi - chyba nikt inny się nie odważył pójść u nas w tą filtrację.

Takie mamy ryby co dają szytu wielokrotnie więcej niż  inne .

Może @bisti30 się zdecyduje ale w Toruniu wodociągi jedne z najgorszych w kraju a mój kolega z Torunia @py1szczak2 z delikatną Tanganiką od lat ma problemy z tą wodą - ryby mu się nie mnożyły a jak już to ikry nie donosiły. Może się coś poprawiło to zapewne napisze - nawet z RO eksperymentowaliśmy.

Jeśłi więc jemu się uda to uwierzę w skuteczność takiej filtracji na gó**o-gąbkach w Malawi.

 

 





Nie mam zamiaru cię do niczego mobilizować. Jestem ciekawy również tej wersji i tyle. Według mnie kompletnie nie masz argumentu. Uważasz, że w polskiej wersji to nie wypali, a czym różni się kranówka w Skandynawii od tej twojej, przepuszczonej przez ustrojstwo? Jeśli to ustrojstwo działa, to wodę wlewasz do swojego akwarium równie dobrej jakości co ja czy Przezda. Może w takim razie fińskie kupy są inne od polskich. Zobaczyliście testy i teraz wymyślacie problem w kranówie. Jeśli ta filtracja by była beznadziejna, to i najlepsza kranówka by nie pomogła. Trzeba ten temat skończyć, a z michalem_j najwyraźniej porozmawiać na PW. 

Jeszcze jedno-nie podmieniam 50%wody w swoim akwarium. 


Z donoszeniem ikry nadal są problemy. Jedne samiczki donoszą inne nie. Przestałem się tym jakoś bardzo przejmować.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć co to za delikatna Tanganika? Skąd masz pewność, że to wina wody?


Xenotilapie i Cyprichromisy, nie mam pewności że to woda, to tylko jedna z opcji, może to słaby samiec, może coś im przeszkadza żeby doszło do zapłodnienia ikry, powodów może być wiele. Ale fakt jest taki że po poprawie jakości wody ryby które kiedyś donosiły, potem nagle zaczęły mieć z tym problem, zaczęły donosić

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, py1szczak2 napisał:


Xenotilapie i Cyprichromisy, nie mam pewności że to woda, to tylko jedna z opcji, może to słaby samiec, może coś im przeszkadza żeby doszło do zapłodnienia ikry, powodów może być wiele. Ale fakt jest taki że po poprawie jakości wody ryby które kiedyś donosiły, potem nagle zaczęły mieć z tym problem, zaczęły donosić emoji6.png

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Wybaczcie, ale rozmawiamy tutaj o biotopie Malawi, w którym różnią się właściwości fizyko-chemiczne wody od Tanganiki i nie będziemy może wnikać teraz w problem, jaki może być u Ciebie w biotopie. Bez urazy, mam nadzieję, że wyjaśnisz sprawę.

Jeśli chodzi o związek tej filtracji z rozmnażaniem się ryb z Malawi, to nie ma absolutnie rzadnych powodów do obaw. Wręcz przeciwnie, ryby trą się regularnie, osiągają odpowiedni wymiar i dożywają starości. 

Dodam jeszcze, że mają zdrowe potomstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia, bo wątek by był przydatny dla czytelników - powinien być merytoryczny.

Tytuł wątku : "Tło BTN 2w1 filtracja i dekoracja".

Zahaczamy również o zagadnienie dużej objętości materiału filtracyjnego bez jego czyszczenia lub z bardzo rzadkim czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tytuł nie jest precyzyjny, ale geneza tematu pochodzi z galerii KM i zdjęcia zamieszczonego przez kolegę Przezda, krótkiemu jego opisowi i mojej prośbie aby opisał bardziej szczegółowo swoją filtrację w oddzielnym temacie.

O to zahaczenie właśnie chodziło:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Andrzeju, opisz ze szczegółami swoje doświadczenia z tą filtracją. W światowych relacjach to nie jest nic nadzwyczajnego, ale u nas to jest herezja. Czy ktoś to zaakceptuje, czy nie, ale będzie miał temat do przemyśleń. Opisz to Andrzeju, czekam na to...i nie tylko ja.

W dniu 24.07.2017 o 06:34, jjacek napisał:

ja jeszcze raz przypomne jak to się robi ..http://www.ciklider.se/artiklar/mp_btn_rocky.shtml  tutaj jesrt dokladny opis

Super, to właśnie opisał i wykorzystał Andrzej. Warto, żeby to zostało w zasobach tego forum...otwartego forum. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.