przemo-h Opublikowano 3 Lipca 2017 Autor #141 Opublikowano 3 Lipca 2017 Nie porównujmy również tego hamburga, o którym tutaj mowa do malutkiej kasety z przysłowiową gąbką i litram ceramiki. Ten hamburg specjalnie został rozbudowany na dwie sekcje (mechaniczną i biologiczną) specjalnie z myślą o pyszczakach. Ma podobny potencjał do filtra za tłem, a jak widać z testów ta masa gąbek robi swoje.
py1szczak2 Opublikowano 3 Lipca 2017 #142 Opublikowano 3 Lipca 2017 O to mnie zmobilizowałeś a w filmach reklamowych dużo ryb może pływać. Ja tam raczej trzymam się tego co na forum koleżeństwo pisze. Absolutnie nie neguję tego co podajesz ale powątpiewam w krajową Polską wersję takiej filtracji. Podałem też przykład naszego kolegi z Gliwic ( piszemy na PW więc nie podam więcej szczegółów chyba że sam napisze wam co i jak) Tak na prawdę każdy kaseciak to filtr hamburski tylko w skrzynce schowany. Mało kto odważy się nie czyścić tej gąbki w nim. Nawet mam takie akwarium Malawi z takim kaseciakiem który czyszczę raz na 2-3 miesiące nawet nie dlatego że się zapycha bo zmieniłem w nim gąbkę na ppi30 i ta się nie zatyka ale właśnie z powodu parametrów wody muszę tą gó**o-gąbkę jednak czyścić. W zasadzie to wiozę drugą czystą i wymieniam bo to szambo. Siedzi tam i blok Purolite i TMBT więc nie robią tam pracownicy podmian wody tylko dolewają odparowanej i karmią ryby . Bez tych Purolite i TMBT podmianami by trzeba jechać co tydzień 50% dokładnie tak jak ty,. ale jak tam pojadę to NO2 zawsze jest podwyższone tak 0,1-0,2ppm natomiast dzięki tej chemii z biologią biopolimerową NO3 zawsze poniżej 10ppm a woda kryształ. Najgorzej jest z szybami po miesiącu nie czyszczenia nic w środku nie widać Niby to nie problem i najlepiej nie mieć żadnych testów wtedy głowa nie boli i zawsze możesz napisać że latami wszystko idealnie działa a ryby się mnożą.. Chyba tylko SławekMeszek miał tu typowego hamburga z Malawi - chyba nikt inny się nie odważył pójść u nas w tą filtrację. Takie mamy ryby co dają szytu wielokrotnie więcej niż inne . Może @bisti30 się zdecyduje ale w Toruniu wodociągi jedne z najgorszych w kraju a mój kolega z Torunia @py1szczak2 z delikatną Tanganiką od lat ma problemy z tą wodą - ryby mu się nie mnożyły a jak już to ikry nie donosiły. Może się coś poprawiło to zapewne napisze - nawet z RO eksperymentowaliśmy. Jeśłi więc jemu się uda to uwierzę w skuteczność takiej filtracji na gó**o-gąbkach w Malawi. Nie mam zamiaru cię do niczego mobilizować. Jestem ciekawy również tej wersji i tyle. Według mnie kompletnie nie masz argumentu. Uważasz, że w polskiej wersji to nie wypali, a czym różni się kranówka w Skandynawii od tej twojej, przepuszczonej przez ustrojstwo? Jeśli to ustrojstwo działa, to wodę wlewasz do swojego akwarium równie dobrej jakości co ja czy Przezda. Może w takim razie fińskie kupy są inne od polskich. Zobaczyliście testy i teraz wymyślacie problem w kranówie. Jeśli ta filtracja by była beznadziejna, to i najlepsza kranówka by nie pomogła. Trzeba ten temat skończyć, a z michalem_j najwyraźniej porozmawiać na PW. Jeszcze jedno-nie podmieniam 50%wody w swoim akwarium. Z donoszeniem ikry nadal są problemy. Jedne samiczki donoszą inne nie. Przestałem się tym jakoś bardzo przejmować. Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
py1szczak2 Opublikowano 3 Lipca 2017 #143 Opublikowano 3 Lipca 2017 Można wiedzieć co to za delikatna Tanganika? Skąd masz pewność, że to wina wody? Xenotilapie i Cyprichromisy, nie mam pewności że to woda, to tylko jedna z opcji, może to słaby samiec, może coś im przeszkadza żeby doszło do zapłodnienia ikry, powodów może być wiele. Ale fakt jest taki że po poprawie jakości wody ryby które kiedyś donosiły, potem nagle zaczęły mieć z tym problem, zaczęły donosić Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
przemo-h Opublikowano 3 Lipca 2017 Autor #144 Opublikowano 3 Lipca 2017 25 minut temu, py1szczak2 napisał: Xenotilapie i Cyprichromisy, nie mam pewności że to woda, to tylko jedna z opcji, może to słaby samiec, może coś im przeszkadza żeby doszło do zapłodnienia ikry, powodów może być wiele. Ale fakt jest taki że po poprawie jakości wody ryby które kiedyś donosiły, potem nagle zaczęły mieć z tym problem, zaczęły donosić Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka Wybaczcie, ale rozmawiamy tutaj o biotopie Malawi, w którym różnią się właściwości fizyko-chemiczne wody od Tanganiki i nie będziemy może wnikać teraz w problem, jaki może być u Ciebie w biotopie. Bez urazy, mam nadzieję, że wyjaśnisz sprawę. Jeśli chodzi o związek tej filtracji z rozmnażaniem się ryb z Malawi, to nie ma absolutnie rzadnych powodów do obaw. Wręcz przeciwnie, ryby trą się regularnie, osiągają odpowiedni wymiar i dożywają starości. Dodam jeszcze, że mają zdrowe potomstwo.
tom77 Opublikowano 3 Lipca 2017 #145 Opublikowano 3 Lipca 2017 Dla przypomnienia, bo wątek by był przydatny dla czytelników - powinien być merytoryczny. Tytuł wątku : "Tło BTN 2w1 filtracja i dekoracja". Zahaczamy również o zagadnienie dużej objętości materiału filtracyjnego bez jego czyszczenia lub z bardzo rzadkim czyszczeniem.
pozner Opublikowano 3 Lipca 2017 #146 Opublikowano 3 Lipca 2017 Być może tytuł nie jest precyzyjny, ale geneza tematu pochodzi z galerii KM i zdjęcia zamieszczonego przez kolegę Przezda, krótkiemu jego opisowi i mojej prośbie aby opisał bardziej szczegółowo swoją filtrację w oddzielnym temacie. O to zahaczenie właśnie chodziło.
Przezda Opublikowano 6 Lipca 2017 #147 Opublikowano 6 Lipca 2017 A propos rozmnażania. Samice są młodziutkie. Ale już pierwsze tarła były noszone do końca, z sukcesem wypuszczenia narybku. Większość zjedzona, ale to już inna bajka...
jjacek Opublikowano 24 Lipca 2017 #148 Opublikowano 24 Lipca 2017 ja jeszcze raz przypomne jak to się robi ..http://www.ciklider.se/artiklar/mp_btn_rocky.shtml tutaj jesrt dokladny opis.... 1
pozner Opublikowano 17 Września 2018 #149 Opublikowano 17 Września 2018 Andrzeju, opisz ze szczegółami swoje doświadczenia z tą filtracją. W światowych relacjach to nie jest nic nadzwyczajnego, ale u nas to jest herezja. Czy ktoś to zaakceptuje, czy nie, ale będzie miał temat do przemyśleń. Opisz to Andrzeju, czekam na to...i nie tylko ja. W dniu 24.07.2017 o 06:34, jjacek napisał: ja jeszcze raz przypomne jak to się robi ..http://www.ciklider.se/artiklar/mp_btn_rocky.shtml tutaj jesrt dokladny opis Super, to właśnie opisał i wykorzystał Andrzej. Warto, żeby to zostało w zasobach tego forum...otwartego forum. 1
pozner Opublikowano 17 Września 2018 #150 Opublikowano 17 Września 2018 (edytowane) Dopieść swój opis i dawaj do "Artykułów". Od dawna widziałem ten opis filtracji w zasobach Klubu. Edytowane 18 Września 2018 przez pozner
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się