Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Regulamin Galerii "Klubu Malawi"

1. Galeria "Klubu Malawi" poświęcona jest tylko i wyłącznie akwarystyce i hodowli pielęgnic z jeziora Malawi. Służy do publikacji zdjęć akwariów i ich mieszkańców, relacji spotkań klubowych, pionierskich rozwiązań w dziedzinie sprzętu, tła oraz oświetlenia.

2. Galeria "Klubu Malawi" jest częścią serwisu internetowego Polskiego Stowarzyszenia Miłosników Pielęgnic "Klub Malawi", znajdującego się pod następującym adresem: www.klub-malawi.pl

3. W Galerii "Klubu Malawi" można umieszczać tylko i wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa. Jeśli z jakiegoś względu umieszczamy zdjęcia wykonane przez innych autorów należy posiadać zgodę tych osób, podając ten fakt w opisie zdjęcia.

4. Aby móc zamieszczać zdjęcia należy zarejestrować się na forum "Klubu Malawi". Rejestracja jest bezpłatna i ma na celu zachowanie porządku oraz ułatwienie wyszukiwania.

5. Użytkownik powinien dołożyć wszelkich starań, aby zdjęcia publikowane w Galerii "Klubu Malawi" były dobrej jakości, aby fotografowane obiekty były ostre, wyraźne, odpowiednio doświetlone, fotografowane i przygotowywane do publikacji z zachowaniem najwyższych standardów.

6. Osoby administrujące Galerią "Klubu Malawi" zastrzegają sobie prawo do usuwania zdjęć lub kont bez podania przyczyny.

7. Osoby administrujące Galerią "Klubu Malawi" zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w Galerii oraz do modyfikowania regulaminu Galerii "Klubu Malawi". Wszelkie wprowadzone zmiany będą ogłaszane na serwisie internetowym PSMP "Klub Malawi", w tym na ogólnodostępnym forum dyskusyjnym oraz w specjalnym dziale na forum przeznaczonym dla osób posiadających status Klubowicza. Jeśli użytkownik nie akceptuje zmian regulaminu Galerii "Klub Malawi" może usunąć zamieszczone przez siebie zdjęcia.

8. Zabrania się umieszczania w Galerii "Klubu Malawi" zdjęć niezgodnych z prawem obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, fotografii nieetycznych, czy też naruszających poczucie dobrego smaku i estetyki.

9. Zamieszczane zdjęcia muszą obligatoryjnie zawierać - pod rygorem usunięcia - następujące elementy:
a) Tytuł zdjęcia, na podstawie którego będzie można jednoznacznie ustalić przedmiot zdjęcia (np. w przypadku zamieszczenia zdjęcia akwarium należy podać litraż zbiornika, a w przypadku ryb niezbędne jest umieszczenie pełnej nazwy łacińskiej prezentowanego gatunku),
b) Opis zdjęcia - należy możliwie szczegółowo opisać prezentowany na zdjęciu obiekt. W przypadku zamieszczenia zdjęcia akwarium niezbędne jest umieszczenie informacji odnośnie:
 - wymiarów akwarium (długość x szerokość x wysokość)
- wykorzystywanego sprzętu akwarystycznego służącego do filtracji,
- obsady (należy podać pełną nazwę łacińską
W opisie zdjęcia można fakultatywnie umieścić informację odnośnie wystroju akwarium (opis kamieni, roślin, podłoża itp.).

10. Galeria "Klubu Malawi" podzielona jest na działy i użytkownik zobowiązany jest do umieszczania zdjęcia zgodnie z tematyką poszczególnego działu. Nie zastosowanie się do powyższego może spowodować usunięcie zdjęcia.

11. Wszelkie zdjęcia niedostatecznej jakości (np. z nieostrymi rybami, zbiornikami "ze skosa", niedoświetlone, ziarniste, z telefonu komórkowego) lub niedające się jednoznacznie zakwalifikować do danego działu (np. przedstawiające wybrany fragment zbiornika jednak bez wyraźnego ukazania ryby) będą usuwane bez ostrzeżenia.

12. Nie należy zamieszczać "serii zdjęć" (kilku, kilkunastu zdjęć dodanych równocześnie) o podobnej treści/tematyce, chyba że istnieje wyraźny powód takiego działania opisany pod zdjęciem.

13. Jeśli kwestionujesz prawidłowość działań osób administrujących Galerią "Klubu Malawi" przysługuje Ci prawo wniesienia uwag w powyższym zakresie do Zarządu PSMP "Klub Malawi" na następujący adres poczty elektronicznej: kontakt@klub-malawi.pl

14. Przyjmuje się, że wszelkie zdjęcia publikowane na łamach Galerii "Klubu Malawi" stanowią własność objętą prawami autorskimi, a działania polegające na kopiowaniu, publikowaniu, czy też wykorzystywaniu zdjęć w inny sposób bez zgody autora, narażają taką osobę na odpowiedzialność z tytułu naruszenia przepisów regulujących materię praw autorskich.

15. Zamieszczenie zdjęcia w Galerii "Klubu Malawi" jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie go również w innych działach serwisu internetowego PSMP "Klub Malawi". Jeśli usuniesz zdjęcie z Galerii "Klubu Malawi", a zostanie ono wcześniej wykorzystane w serwisie przysługuje Ci prawo do wystąpienia z prośbą o jego usunięcie z serwisu internetowego PSMP "Klub Malawi". Usunięcie zdjęcia nastąpi w ciągu 30 dni od złożenia prośby.

16. Umieszczając zdjęcie w Galerii "Klubu Malawi" wyrażasz zgodę na nieodpłatne umieszczenie zdjęcia w tym serwisie i jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem i akceptację warunków w nim zawartych. 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
  • marek_z_81 podpiął/eła i promował(a) ten temat
  • marek_z_81 przestał(a) promować temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Jeżeli chcesz sprawdzić czy to pierwotniaki to nic nie rób a same znikną. Jeżeli nie znikną to znaczy , że problem leży w tym co wyżej koledzy napisali.
    • Wg mnie pierwotniaki, NO3 niewykrywalne? A powinno być. Duża wymiana wody powoduje klarowność, a potem zmętnienie ponownie wraca. Dla mnie to typowy objaw braku sprawnie działającej biologii. Nie martwił bym się w tej chwili o klarowność, uważał bym na parametry, nie podmieniał wody ponad miarę, a nawet przez chwilę w ogóle. Jak zacznie pojawiać się NO3 , podejrzewam, że zbiornik zacznie się klarować i pierwotniaki zaczną się wycofywać.
    • Możesz spróbować filtr piankowy 1 mikron + wydajna głowica. Jeśli zmętnienie nie ustąpi, to prawdopodobnie jest pochodzenia mineralnego - czyli coś może z modułów się uwalniać o rozmiarach poniżej 1 mikron. Jeśli filtr będzie się szybko zapychał (minuty) i klarowność będzie się poprawiała, to mogą być to bakterie/pierwotniaki lub coś powyżej 1 mikrona. Moduły też mogą uwalniać jakąś pożywkę dla bakterii... Z drugiej strony to dopiero 6 tygodni prawdziwego "życia" ....  biologia potrzebuje miesięcy aby wszystko grało. Może trzeba poczekać...
    • Prośba o pomoc, skończyły mi się pomysły😕 Chodzi mianowicie o przejrzystość wody a konkretnie o jej brak. Z nieznanych mi przyczyn od jakiś 2-3 tygodni walczę z mętna wodą. Nie jest to stan który występuje od początku zalania, pojawił się niedawno. Po całkowitym dojrzeniu zbiornika, woda była w miarę klarowna. Co najdziwniejsze nie zmieniło się nic jeżeli chodzi o dokładanie czegoś nowego, zmianę pokarmu czy cokolwiek innego w zbiorniku z czym mógłbym powiązać ten stan rzeczy... VID_20250331_135859.mp4 Zmętnienie wody jest w kolorze białym, widoczne normalnie gołym okiem jakby falowało w toni wodnej. Na początku myślałem, że to pierwotniaki jak przy świeżo zalanym zbiorniku. No ale nie jest to możliwe patrząc na testy wody.NO2, NO3, PO4 niewykrywalne. Woda dobrze natleniania przez sump. Biologia działa normalnie. Pokarm aller futura oraz spirulina forte podawane przez karmnik, znika w 15 sekund.  Dołożyłem do sumpa watę filtracyjną/owatę polecaną kiedyś już u nas oraz mała głowice filtra ze ściereczka z mikrofibry w zbiorniku idąc w stronę zanieczyszczenia mechanicznego. Nie pomaga. Również w zbiorniku znajduje się litr węgla aktywnego (został zalany dwukrotnie wrzątkiem). Też nie pomaga. Jedyną rzeczą jest podkręcenie podmiany wody i po ok 1,5 dnia jest w zbiorniku klarowna lecz po powrocie do kropelkowania staje się po 2 dniach znowu mleczna. Próbowałem w odstępach czasu już 3 razy i problem nadal wraca. Od wczoraj rana wrzuciłem litr żywicy PA202 luźno w pończochach do sumpa. Na razie brak zauważalnej różnicy. Prawie skończyły mi się pomysły😕 Mam jeszcze jeden ale mam nadzieję, że to nie to. Zacząłem podejrzewać moje skały DIY. Wykonane z cementu( atest BHP do kontaktu z wodą pitną) siatki rabatowej, waty szklanej oraz farb śnieżki również atest BHP do zabawek dla dzieci. Co tu może puszczać do wody? Wszystko wyschło bardzo dobrze zanim wylądowało w zbiorniku oraz wcześniej było odmoczone. Nagle zaczęło puszczać syf do wody? Po 2 miesiącach od zalania? Jak już coś to chyba powinno odrazu?  Ktoś, coś, jakieś pomysły? Na szczęście zmętnienie nie wpływa na zachowania ryb. Ale jak patrzę na akwarium to płakać się chce...    
    • @Any1977b zachęcam do opisania swojego projektu oświetlenia w dziale DIY - zaczarowany ołówek, na pewno będzie przydatne.
    • Można jak najbardziej,chociaż ja przez lata mając morskie 560l. Zrobiłem lampę na arduino,sterowanie telefonem z apki,6 kanałów więc sporo kolorów,sterowanie wiatrakami w lampie i ustawienie temperatury włączenia.profil alu 160cm i ponad 140 diód power led z soczewkami.sprawdzała się świetnie,teraz przebudowa na malawi.polecam,efekt ustawiasz z telefonem z ręku :)
    • Hej, poniżej zdjęcie mojej największej samicy saulosi. Zwrócicie uwagę na kwadratowy obrys brzucha. Jest ona najbardziej aktywna i wydaje mi się, podczas karmienia zgarnia najwięcej pokarmu. Inne ryby mają normalne sylwetki. Karmię tylko spiruliną 36% tropicala, dwa razy dziennie, szczypta pokarmu. Takie pytania: 1. Czy ktoś ma jakiś cwany sposób aby równomiernie karmić stadko i żeby mniejsze i słabsze ryby miały zagwarantowany w miarę równy udział? 2. Czy taki kwadratowy brzuch jest groźny dla zdrowia tej konkretnej ryby? Z góry dzięki za pomoc.
    • Można, ale jest trochę zabawy. Wiecej tutaj https://forum.klub-malawi.pl/topic/25011-sterownik-led-leddimmerpro-v5/page/5/#comment-392990
    • Witam Czy na tym sterowniku można zbudować belkę na diodach power led z opcją świt zmierzch? Może ktoś z forumowiczów posiada taką konfigurację
    • Remont mają czy cuś. Jeśli jest info, że oferta będzie po zakończeniu prac to trzeba czekać niestety na zakończenie prac. Czy jest sens? To Twoja decyzja, może przedzwoń do nich.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.