Skocz do zawartości

Bastionarium 450l (150x50x60)


Bastian

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Bartek_De napisał:

@Bastian Dobra robota👍 Mam tylko małą uwagę co do tych odpływów. Moim zdaniem uszczelki powinieneś dać pod nakrętki czyli wewnątrz doniczki, no chyba że masz po dwie takie uszczelki. Sugeruję się zdjęciem z Ali, a tam jest pokazana tylko jedna.

A wg mnie to właśnie poprawny sposób montażu. Chyba, że jest nakrętka i podkladka jakaś. W innym przypadku dociągając nakrętkę można odkształcić lub uszkodzić uszczelkę. Co do tego że dobra robota pełna zgoda👍

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bartek_De napisał:

@Bastian Dobra robota👍 Mam tylko małą uwagę co do tych odpływów. Moim zdaniem uszczelki powinieneś dać pod nakrętki czyli wewnątrz doniczki, no chyba że masz po dwie takie uszczelki. Sugeruję się zdjęciem z Ali, a tam jest pokazana tylko jedna.

Dzięki Bartku za zwrócenie uwagi, jak zawsze czujny 👍ale oczywiście ja jestem mega przewrażliwiony i dałem po obu stronach uszczelki i oczywiście dowaliłem silikonem 😁

Bardzo dziękuje za dobre słowo 🍻

Edytowane przez Bastian
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pulpet napisał:

A wg mnie to właśnie poprawny sposób montażu. Chyba, że jest nakrętka i podkladka jakaś. W innym przypadku dociągając nakrętkę można odkształcić lub uszkodzić uszczelkę. Co do tego że dobra robota pełna zgoda👍

Dociskając nakrętkę zrobiłem to delikatnie bez użycia nadmiernej siły i wszystko ładnie się ułożyło 👍

Bardzo dziękuje za dobre słowo 🍻

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msobo zakapior ładny, strach by było go spotkać w bocznej uliczce. Ja już przebieram nogami kiedy mój żółtek w końcu zacznie się wybarwiać.

PS daj znać na priv jak byś znowu zmieniał obsadę. Do Dąbrowy Górniczej mam niedaleko. Może się dogadamy. Tylko ta S1 w remoncie od Podwarpia do Dąbrowy Górniczej... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ziemniak napisał:

Msobo zakapior ładny, strach by było go spotkać w bocznej uliczce. Ja już przebieram nogami kiedy mój żółtek w końcu zacznie się wybarwiać.

PS daj znać na priv jak byś znowu zmieniał obsadę. Do Dąbrowy Górniczej mam niedaleko. Może się dogadamy. Tylko ta S1 w remoncie od Podwarpia do Dąbrowy Górniczej... :P

Oczywiście dam znać 👍 Msobo jest faktycznie spory i wyglada groźnie ale jest bardzo spokojny, zero agresji. Wystarczy że przepłynie przez cały zbiornik i nastaje spokój, samym wyglądem budzi respekt 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W hydroponice używałem filtr AQUAEL PAT MINI zastąpiłem go skimmerem Eheim. Teraz ładnie czyści tafle wody i napędza hydroponikę :). Jak wcześniej wspomniałem pozbyłem się ponad 100 kg kamienia zastępując go modułami które ważą około 10 kg. Ryby zadowolone zyskały więcej wody i mnóstwo kryjówek. Co dziwne w zbiorniku zapanowała harmonia i spokój. Myślałem, że gdy będzie więcej grot to uruchomi się terytorializm a tu wręcz odwrotnie.

Moduły są według producenta szare ale na żywo są dość jasne co chyba sprzyja zielonym glonom :D

IMG_9385.thumb.JPG.2f508f487e4571f2a69c29c2c677f684.JPG

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.