Skocz do zawartości

Bastionarium 450l (150x50x60)


Bastian

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Bastian napisał:

Sicce Syncra Silent 1.5

Ta z linku poniżej to ta którą zacytowałem?  Optycznie podobna.

https://allegro.pl/listing?string=POMPA WODY SYNCRA SILENT&bmatch=al-product-cl-eyesa2-engag-glob_ctx_5_4-uni-1-5-0522

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Kupiłem ją od tego sprzedawcy kilka dni temu ale okazało się że pomimo wystawionych 998 sztuk nie posiada żadnej :) i oczywiście nie wie kiedy będą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bastian napisał:

Kupiłem ją od tego sprzedawcy kilka dni temu ale okazało się że pomimo wystawionych 998 sztuk nie posiada żadnej :) i oczywiście nie wie kiedy będą.

Tak naganiają klientów sobie ,tylko towaru brak aby kasę ci zwrócił jak zapłaciłeś :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bastian napisał:

Kupiłem ją od tego sprzedawcy kilka dni temu ale okazało się że pomimo wystawionych 998 sztuk nie posiada żadnej :) i oczywiście nie wie kiedy będą.

Czyli towaru nie ma a utrzymuje pozycjonowanie. Czasami dają ceny zaporowe w takich przypadkach jak nie mają towaru. Coś kosztuje 10 zł a wtedy wystawiają za 100 zł   po to aby utrzymać pozycjonowanie. A jak klikniesz i kupisz..to niestety..ale musisz płacić cenę zaporową i czekać na towar. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wszystko podłączyć i wszystko hula jak trzeba :) Nowa pompa firmy Blau reef motion 2.3 KDC na chwilę obecną spisuje się bardzo dobrze i jest nie słyszalna, podłączyłem ja pod zasilacz awaryjny UPS 480W w razie braku prądu. Na chwile podłączyłem Aquael Turbo 2000 w celu porównania i niestety Turbo 2000 nie dość że jest bardzo głośna to jeszcze wydajność jest słabsza. Czas najwyższy skończyć grzebanie w zbiorniku ponieważ rybki mają mnie już dość, trzeba dać im trochę spokoju :)

W związku z powyższym podsumowanie:

Dane techniczne zbiornika:

  • Wymiary: 150x50x60 (450l)
  • Oświetlenie:  moduły led na sterowniku LedDimmerPro (12 rgb+12 białych)
  • Podłoże: Biały piasek wapienny
  • Skały: serpentynit 80-100kg
  • Tło: 3 moduły Back To Nature Slim Line River 50x55 + moduł Back To Nature River "U"

 

Filtracja itd:

  • Filtracja w module Back To Nature River "C" na bazie pompy Sicce Syncra SDC 6.0
  • Filtracja w module Back To Nature River  "T" na bazie pompy Blau reef motion 2.3 KDC
  • Grzałka Fluval E300

Obsada: 

  1. Labidochromis chizumulu 2+5
  2. Metriaclima estherae red red 1+4
  3. Metriaclima sp. "elongatus bee" Chilumba Harbour 10
  4. Metriaclima fainzilberi makonda MC 1 + 2
  5. Metriaclima zebra Chizumulu MC 2 + 2

       Wszystko to maluchy, zobaczymy co wyrośnie i co się będzie działo :)

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się bardzo ładnie. Jak dla mnie lepiej niech nie "zachodzi glonem". Wyjąłbym 3 środkowe kamienie: strzelisty i 2 po jego lewej stronie. Mikroplaża urozmaiciła by aranżację. Kawałek dna inny niż wąski pasek przy szybie i prawe naroże zbiornika. Ale to tylko moje zdanie 🙂

PS.  Albo drugi wariant - wyjęcie jednego kamienia - strzelistego pochyłego u góry. 🙂 - ... ten chyba lepszy.

Edytowane przez tom77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zakupiłem listwę zasilającą z WiFi Vastra. Listwa obsługuję się za pomocą aplikacji android/ios która jest po Polsku. Obsługuje 3 gniazdka na których można zaplanować harmonogram włącz/wyłącz. Każde z gniazdek mierzy osobno aktualne/miesięczne/roczne zużycie prądu oraz po wpisaniu ceny za 1 kwh liczy koszty - naprawdę super sprawa :) polecam.

 

screenshot.50.jpg

IMG_0947.PNGIMG_0948.PNGIMG_0949.PNG

IMG_0950.PNGIMG_0951.PNGIMG_0952.PNG

Edytowane przez Bastian
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej. Oki zamówiłem zbiornik. W mojej małej mieścinie ciężko było kupić jakieś testy, ale dostałem choć na PH i GH/KH. Zbadałem kranowit dwoma testami na PH Zooleka i Tetry wyszło 7,5-8 w Zooleku i Tetra dwuzakresowy 7,5 a w drugim 7,8. GH: 11 -12 (mam wrażenie, że mimo wszystko kropla kropli nie równa), a KH 21-22. Pytanie, to KH nie za wysokie? (Wiem, zmierzę to jeszcze jak wrzucę tło, kamloty i piasek. Kamienie mam takie jak na fotce poniżej, piasek JBL Dark Zanzibar, i mam nadzieję na tło w tym stylu.) ale pytam, bo tu dużo o niebo mądrzejszych ode mnie Sory trochę was pomęczę, napaliłem się jak małe dziecko, ale kto nie zna tego stanu, niech pierwszy rzuci we mnie gąbką z filtra
    • Potwierdzam Aquahaus-gaus.de, niesamowite miejsce, byłem niedawno i to była kropla, która przepełniła szalę... Stawiam Malawi. Spędziłem tam kilka godzin i jak potem przejrzałem fotki, to nie za bardzo mogę określić tego ciemnego gagatka... Hongi?
    • Dziękuję za odpowiedzi, to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa, obejrzałem wszystko co jest w internecie (wiem, upraszczam przynajmniej na YouTube ), byłem we wtorek we Wrocławiu, wczoraj w Poznaniu, nawet w Trzmielu spotkałem Zenona osobiście... Nie znalazłem sklepu, który ma to na magazynie oprócz Plantiki, ale oni chyba nie są z Polski, napisałem czekam na odzew. Napisałem też do Oase (chwała Bogu za Chat gpt, tak tylko mogę po niemiecku ) dostałem dziś od nich rzut, ale 300-tki, dopytałem czekam na odpowiedź. Dla mnie nie ma problemu "kopnąć" się gdziekolwiek byle bym miał info że stoi gdzieś 400-setka.
    • @TomekT @marcin73m             Super pomysł zarówno koszulka jak i guma w sprayu bo zdecydowanie jestem zdania że wszelkie kolanka, wyloty w kolorze czarnym jakoś zdecydowanie mniej szpecą. Ogólnie wyloty są szare. W kolorze białym są rury(hydraulika) i po delikatnym obniżeniu wylotu jakieś 2 cm tego białego koloru wylądowało poniżej tafli (a biały też jakoś bardziej mnie męczy i rzuca się w oczy niż nawet szary). Tutaj nie chodzi o kilka złotych za kolanko, tylko zwyczajnie średnica rur dostępnych w sklepach budowlanych różni się nieznacznie od średnic typowo akwarystycznych, wiec dokupienie ładnej, akwarystycznej końcówki nie było możliwe. W wolnej chwili mam w planach jeszcze przetestowanie jednej konfiguracji wylotu (tego z lewej strony) więc przy okazji może popracuje jeszcze nad tym kolorem.
    • Albo zadzwonić. Jak porządny sprzedawca to zmierzy i poda.
    • Cześć. Powiem tylko tyle... Bardzo dobry wybór, jeżeli chodzi o biotop Malawi Co do Twojego pytania. Jeżeli nikt z forum nie odezwie się w sprawie wymiarów, to najszybszym sposobem będzie odszukanie sklepu w Twojej okolicy, który posiada te zestawy i podjechanie tam z metrówką. Ew., szukanie informacji po innych forach akwarystycznych, albo obejrzyj filmik na YT Zenona, może on podał jakieś przybliżone wymiary.  
    • Dokładnie Tomku, czarna koszulka termokurczliwa. Tak to wyglądało. A przy ostatnim projekcie użyłem gumy w sprayu. Też dobre rozwiązanie. Kilka warstw i jest trwała powłoka.  
    • Super wszystko się prezentuje. Nie wiadomo, co oglądać - ryby, czy mecze. 😉 Jedyne, co mi "przeszkadza" w tym pięknym projekcie to białe kolanka/wyloty wody. Nie myślałeś o zastąpieniu przezroczystymi, z plexi/akrylu? Zawsze mniej rzucałyby się w oczy. Wiem, że duże średnice są nieprzyzwoicie drogie, ale kilkadziesiąt złotych w porównaniu do kosztu całości to pryszcz. Albo pomalować lub założyć koszulkę termokurczliwą, @marcin73m chyba tak u siebie robił.
    • Dzień dobry. Witam wszystkich szanownych klubowiczów. Startuję ze swoim marzeniem o Malawi.... Wiem takim malutkim Wczoraj kupiłem większość gratów, i czekam na akwa... Zamówiłem Oase High Line 400 i mam pytanie ma ktoś taki zestaw może? W instrukcji ściągniętej od Oase nie ma wymiarów komina, zasysu ile cm od komina i na jakiej wysokości są mocowanie, potrzebne mi to do tła... ktoś mógłby mi pomóc? Btw. witam wszystkich i pozdrawiam. Darek.
    • Msobo oczywiście przy najbliżej okazji wraca do drugiego zbiornika z mbuną. Na chwilę obecną dwie próby wyłowienia tego nygusa zakończyły się moją porażką. Akwarium nie jest zagruzowane, ale żyjąc w samotności dokładnie poznał wszelkie szczeliny w tle strukturalnym i złapanie go nie będzie takie łatwe. Mbune czasami karmię z ręki lub przyklejam im tabletki ze spiruliną. Po dwóch latach ryby mi tam ufają i nie miałem problemu wyjąć ręką konkretnego upatrzonego samca i przełożyć do drugiego akwarium. Msobo oczywiscie będąc sam w nowym akwarium nie był już taki ufny ale teraz przy tylu głodomorach już dużo pewniej i na dłużej podpływał do tafli, także kilka razy ich jeszcze nakarmię i będę próbował go złapać. Poza tym myślę, że pomijając kwestię różnic pokarmowych przez kilkanaście następnych miesięcy byłby w tym akwarium nie do ruszenia. Aktualnie msobo jest totalnie ignorowany i pływa najczęściej w centralnej części akwarium (przywłaszczył sobie teren w okolicach dwóch największych kamieni). Co ciekawe jednymi rybami, które czasami są przeganiane przez msobo są 3 buccochromisy. Upatrzył sobie tylko ten gatunek, a w kierunku bardzo zbliżonego rozmiarem tyrannochromisa i odrobinę mniejszych samic nimbo nawet nie drgnie.  Pomijając kwestię tego Pana, który tylko chwilowo przedłużył pobyt w tym ,,hotelu" od pierwszego dnia rzuca się w oczy zachowanie samca Fossorochromis, który nawet na chwilę nie odstępuje swoich dwóch Panienek. Nawet jeśli jakimś cudem, na chwilę popłynie w innym kierunku, opłynie kamień i straci je z pola widzenia to od razu skanuje teren, cyk i znowu jest już przy dziewczynach i tak całą trójką ,,ramię w ramię" przez kolejne X minut przemierzają zbiornik. Jest to jakaś tam ciekawostka bo gdy popatrzę na moich asów z drugiego zbiornika to tam żaden ,,dżentelmen" nie wytrzymałby bez molestowania koleżanki, a dziewczyny też nie byłby chętne tak pływać w trójkącie tylko wolałyby dać sobie po razie w celu przypomnienia hierarchii. Także na pierwszy rzut oka widać odmienne zachowania, które wcześniej mogłem jedynie zobaczyć na dłuższych filmach z drapieżnikami na YT czy przeczytać na forum. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.