Bastian Opublikowano 18 Sierpnia 2018 #1 Opublikowano 18 Sierpnia 2018 (edytowane) Witam Chciałbym zrobić oświetlenie nocne przy wykorzystaniu profilu aluminiowego oraz takiego zestawu LED aquawild-moon-led-niebieski-1m-oswietlenie-noc (akwarium to 240l, 120x40x50) Ktoś może używał tego zestawu i coś może o nim powiedzieć i czy kolor niebieski sprawdzi się jako oświetlenie nocne ? Edytowane 21 Sierpnia 2018 przez Bastian
egon44 Opublikowano 18 Sierpnia 2018 #2 Opublikowano 18 Sierpnia 2018 Witaj! Wiesz moim zdaniem kolor niebieski jako oświetlenie typowo nocne nie jest potrzebne,bo rybki też potrzebują odpocząć w nocy tak samo jak My... No chyba że chodzi Tobie o oświetlenie wieczorne przed całkowitym zgaszeniem oświetlenia? Co do oświetlenia z linku to moim zdaniem nie ma sensu się w nie pchać,bo może szybko trafić je szlag... Jeśli już to proponuję moduły led barwy niebieskiej https://www.ledstudio.com.pl/product-pol-1296-Modul-LED-GOQ-Samsung-3x5050-0-72W-DC12V-IP68-Niebieski.html Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby zainwestować w taki zestaw z sterownikiem świtu i zmierzchu,gdzie przy jego pomocy będziesz miał możliwość ustawienia barwy poszczególnych kolorów,ich moc świecenia,czasu świecenia itd...
Bastian Opublikowano 18 Sierpnia 2018 Autor #3 Opublikowano 18 Sierpnia 2018 4 minuty temu, egon44 napisał: Witaj! Wiesz moim zdaniem kolor niebieski jako oświetlenie typowo nocne nie jest potrzebne,bo rybki też potrzebują odpocząć w nocy tak samo jak My... No chyba że chodzi Tobie o oświetlenie wieczorne przed całkowitym zgaszeniem oświetlenia? Co do oświetlenia z linku to moim zdaniem nie ma sensu się w nie pchać,bo może szybko trafić je szlag... Jeśli już to proponuję moduły led barwy niebieskiej https://www.ledstudio.com.pl/product-pol-1296-Modul-LED-GOQ-Samsung-3x5050-0-72W-DC12V-IP68-Niebieski.html Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby zainwestować w taki zestaw z sterownikiem świtu i zmierzchu,gdzie przy jego pomocy będziesz miał możliwość ustawienia barwy poszczególnych kolorów,ich moc świecenia,czasu świecenia itd... Masz rację nie sprecyzowałem. Chodzi mi o oświetlenie wieczorne. Te moduły led które zaproponowałeś będą idealne, dziękuje Czy 3 takie moduły wystarczą i jaki zasilacz byś proponował z tego sklepu ? Czy coś jeszcze bym potrzebował oprócz zasilacza i modułów led ?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 18 Sierpnia 2018 #4 Opublikowano 18 Sierpnia 2018 Sebastian...miałem tzw. nocne niebieskie ( nocne w sensie od 22.00 do 23 .00) ,które jest dla nas a nie dla ryb tak naprawdę. Nie chcę Ciebie do tego koloru zrażać ale w moim odczuciu to wyszedł kicz jakich mało. Oczywiście to subiektywna opinia. Kiedyś całkiem przypadkowo ( nie mogłem w sklepie dostać niebieskiej barwy) kupiłem to co @egon44 Ci proponuje https://www.ledstudio.com.pl/product-pol-1296-Modul-LED-GOQ-Samsung-3x5050-0-72W-DC12V-IP68-Niebieski.html z tym ,że zamiast niebieskiej kupiłem o barwie światła: biała - zimna. Dwa skrajne oczka zakleiłem czarna taśmą i światło świeci tylko ze środkowej.Efekt niesamowity. Tak mam zrobione "nocne" i poranne pomiędzy 5.30 a 7.00. Jak będziesz kupować to możesz spróbować z tym co napisałem....wtedy porównasz efekty. Ja wole bez niebieskiego. 1
LECHPL Opublikowano 18 Sierpnia 2018 #5 Opublikowano 18 Sierpnia 2018 Wydaje mi się że oświetlenie późno wieczorne powinno być w barwach zachodzącego słońca raczej czerwienie, nocne też raczej jakiś rodzaj białego zimnego przytłumionego na maksa. Ja na power ledach 11000k i full spectrum mam ustawione że 11000k gasną od 23 do 23.30 a fs od 23 do 24 , ostatnie pół godziny to zachód słońca z różnymi odcieniami takiej brudnej czerwieni aż do całkowitej ciemności.
egon44 Opublikowano 18 Sierpnia 2018 #6 Opublikowano 18 Sierpnia 2018 (edytowane) 13 godzin temu, Bastian napisał: Te moduły led które zaproponowałeś będą idealne, dziękuje No problem 13 godzin temu, Bastian napisał: Czy 3 takie moduły wystarczą Wiesz osobiście dałbym 1szt,lub ewentualnie max 2szt... 13 godzin temu, Bastian napisał: jaki zasilacz byś proponował z tego sklepu ? Na dwa moduły starczy ten zasilacz np. https://www.ledstudio.com.pl/product-pol-108-Zasilacz-LED-gniazdkowy-18W-1-5A-DC12V.html Może masz w domu jakiś nieużywany zasilacz np. z tunera? 13 godzin temu, Bastian napisał: Czy coś jeszcze bym potrzebował oprócz zasilacza i modułów led ? No jeszcze byś potrzebował dodatkowy kabel który podłączysz do kabla z modułu https://www.ledstudio.com.pl/product-pol-647-Przewod-dwuzylowy-TLYp-niskonapieciowy-max-50V-2x0-75-Clear-1mb.html No i zakup sobie koszulki termokurczliwe aby zabezpieczyć przed wilgocią połączony kabel dodatkowy z kablem modułu niebieskiego... Dodatkowo będzie też potrzebny klej na ciepło,aby zabezpieczyć nieużywany kabel z drugiego końca modułu... Ps.Tak w ogóle to jakie masz oświetlenie w zbiorniku? Edytowane 18 Sierpnia 2018 przez egon44
Bastian Opublikowano 20 Sierpnia 2018 Autor #7 Opublikowano 20 Sierpnia 2018 Dziękuje Wszystkim za podpowiedzi, zdecydowałem się na białe/zimne ledy. Zakupy zrobię w w/w sklepie. W zbiorniku posiadam listwę led 20 W
Bastian Opublikowano 26 Sierpnia 2018 Autor #8 Opublikowano 26 Sierpnia 2018 Części zakupione Zasilacz LED gniazdkowy 18W 1.5A DC12V Z-VR15W15A-GN 1 szt. 10,90 zł Ściemniacz manualny przelotowy LED 4A DC12V S-LL653W 1 szt. 14,50 zł Gniazdo DC 2.1/5.5 z przewodem 45cm GN-DC12-21/55/45 1 szt. 1,90 zł Wtyk DC 2.1/5.5 z przewodem 45cm WT-DC12-21/55/45 1 szt. 1,90 zł Przewód dwużyłowy TLYp niskonapięciowy max 50V 2x0.75 Clear - 1mb TLYp-2X075 4 szt. 2,36 zł Moduł LED GOQ Samsung 3x5630 1.08W DC12V IP68 Zimna 7500K GOQ-3X5630_1W-7500 4 szt. 13,40 zł Do tego: Profil aluminiowy - Castorama moduły LED idealnie pasują do profilu Kątownik plastikowy - Castorama w celu zamontowania na końcach profilu co by trzymały profil i nie rysowały obudowy akwarium Zobaczymy co z tego wyjdzie
Bastian Opublikowano 10 Września 2018 Autor #9 Opublikowano 10 Września 2018 (edytowane) W końcu udało się poskładać wiem że szału nie ma ale jest lepiej niż na oryginalnym oświetleniu z zestawu led 20W. Na oryginalnym oświetleniu z zestawu Oświetlenie wieczorne Edytowane 10 Września 2018 przez Bastian
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Września 2018 #10 Opublikowano 10 Września 2018 Sebastian..te ostatnie zdęcia pokazuję oświetlenie wieczorne ( nocne)?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się