Skocz do zawartości

Mbuna do 600l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo przesiadka z 300l na 600l(200x60x50), właściwie to nie przesiadka tylko dostawka :P bo oba akwaria zostają i w obu będzie malawi. 

Na tę chwilę z 300l do 600l pójdzie

- Metriaclima Estherae Red Blue 2+4
- Chindongo Saulosi 1+3(1+2 mam jeszcze dodać, już czekają w mniejszym akwa)
- Metriaclima Elongatus Gold Bar Chimuzulu 2+2
- Cynotilapia Afra Hara 1+1

Czyli wszystko co mam w 300l plus dodatkowe sauloski. 

Wydaje mi się, że 19 mbuniaków na 600l to trochę mało, i teraz moje pytanie :D czy dodać więcej osobników z tych co mam, czy dorzucić jeden gatunek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michaladam napisał:

będę wdzięczny za jakieś propozycje z mbuny, tak żeby samice nie były śledzie za bardzo 

Z popularniejszych: Pseudotropheus acei, ps. crabro, iodotropheus sprengerae, labidochromis caeruleus... nie wiem co by tam jeszcze pasowało, ale sporo tego jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam od kilku dni internety i jak już mi się samce podobają to samiczki słabiutko, ale nie ma pośpiechu, akwarium jeszcze się klei więc mogę się na spokojnie zastanowić, dlatego założyłem temat z nadzieją że ktoś coś doradzi ?

Elongatus Chailosi mi się podoba i samiczki są w miarę, ale zastanawiam się czy nie za bardzo będą podobne do gold barów?

Edytowane przez michaladam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartek_De napisał:

Ja zrobiłbym zupełnie inaczej, mianowicie mbunę zostawiłbym w 300l a do sześćsetki zapodał predatory?

Wbrew pozorom nawet dla mbuny 200x50x60 to nie raj na ziemi i nieskończona przestrzeń, a raczej zbiornik optymalny- dla niektórych gatunków wręcz minimum.

Jakie to predatory kolega poleca do 600l szerokości 50cm? co najwyżej fryeri + venustus 2 gatunkowo ?

Jeśli chcesz cieszyć się z obserwacji zachowań to lepiej nie pchać jak największych ryb do akwarium.

Już nawet @stan powoli uświadamia się w tym, że jego 1147l to za mało dla tak dużych ryb jak większość malawijskich drapieżników.

Edytowane przez bakus_44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bakus_44 napisał:

brew pozorom nawet dla mbuny 200x50x60 to nie raj na ziemi i nieskończona przestrzeń, a raczej zbiornik optymalny- dla niektórych gatunków wręcz minimum.

będzie 200x60x50h :P

ale predatory to inna bajka, mbuniaki strasznie podrosły przez te 10 miesięcy jak stoi 300l, dlatego chyba zobaczę jak to wygląda z kamieniami i jak przeniosę obsadę, jak będzie pusto to coś dodam, ale chętnie sprawdzę to co mi polecacie, dlatego ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.