Adroman Opublikowano 1 Lipca 2018 #1 Opublikowano 1 Lipca 2018 Cześć Po przerwie blisko 7 lat wracam do Was ;-). Dużo się zmieniło m.in zakładam MALAWI w nowym domu. Zbiornik robię sam i liczę na Waszą pomoc i sugestie ;-). Jeszcze raz miło było powitać Wszystkich i zamieszczam stan aktualny baniaka który powstaje.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 1 Lipca 2018 #2 Opublikowano 1 Lipca 2018 ..witam na naszym forum i życzę przyjemnych wrażeń z naszego hobby. Rozmiary akwa pewnie podyktowane przestrzenią jaką dysponowałeś a szczególnie głębokość czyli te 30 cm. Brutto wychodzi około 270 litrów. Jak dobrze pomyślisz nad obsadą i aranżem to będziesz zadowolony. 1
egon44 Opublikowano 1 Lipca 2018 #3 Opublikowano 1 Lipca 2018 Witaj na forum! Na początku napiszę dlaczego tak mała powierzchnia dna? Ale na tą odpowiedź(i nie tylko,bo nic nie napisałeś o filtracji) zaczekam w innym dziale,bo w tym się tylko przedstawiamy Widzę że kolega @AndrzejGłuszyca już mnie ubiegł z odpowiedzią... Tak czy inaczej życzę powodzenia ale nie ukrywam,że czekam na posty w innych działach tematycznym 2
Adroman Opublikowano 1 Lipca 2018 Autor #4 Opublikowano 1 Lipca 2018 40 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał: ..witam na naszym forum i życzę przyjemnych wrażeń z naszego hobby. Rozmiary akwa pewnie podyktowane przestrzenią jaką dysponowałeś a szczególnie głębokość czyli te 30 cm. Brutto wychodzi około 270 litrów. Jak dobrze pomyślisz nad obsadą i aranżem to będziesz zadowolony. Dokładnie - musiałem schować akwarium w wyznaczonym miejscu - kompromis z żoną 31 minut temu, egon44 napisał: Witaj na forum! Na początku napiszę dlaczego tak mała powierzchnia dna? Ale na tą odpowiedź(i nie tylko,bo nic nie napisałeś o filtracji) zaczekam w innym dziale,bo w tym się tylko przedstawiamy Widzę że kolega @AndrzejGłuszyca już mnie ubiegł z odpowiedzią... Tak czy inaczej życzę powodzenia ale nie ukrywam,że czekam na posty w innych działach tematycznym Filtracji jeszcze nie mam - zaczynam od pokrywy. Już założyłem wątek DIY. Nie przemyślałem jednak jednego tematu - mianowicie wysokości szafki pod zbiornik. Musiałem zmieścić się z wysokością zbiornika do przełączników w ścianie a chciałem dać max przestrzeni rybom. Efektem jest bardzo mała wysokość 265 mm w środku szafki co wyklucza zastosowanie filtra zewnętrznego. Być może zdecyduję się na rozwiązanie DIY Pozdrawiam.
Adroman Opublikowano 1 Lipca 2018 Autor #5 Opublikowano 1 Lipca 2018 Co do filtracji ... tak myślę, w moim przypadku z racji braku miejsca w szafce na filtr zewnętrzny może złotym środkiem będzie filtracja narurowa? Co wy na to? Znalazłem korpusy które wejdą we wnękę 26 cm wysokości: https://hydrolife.pl/pl/p/FHPR5-12-5-korpus-narurowy-12-WYPRODUKOWANY-W-POLSCE-GWARANCJA-JAKOSCI-ORAZ-NISKIEJ-CENY/468
troad Opublikowano 2 Lipca 2018 #6 Opublikowano 2 Lipca 2018 (edytowane) Cześć Przy tak małej powierzchni dna trzeba rybom zaaranżować gruzowisko w pionie. Ja to widzę tak, moduły skałki robisz sam, metodami dowolnymi. Większe urwisko z lewej strony, wewnątrz którego załatwisz filtrację. Można ją rozbić na niezależne obiegi (biolog, mechanik) lub niekoniecznie. @Przezda, @TOMEKSIEDLCE mają filtrację za tłem i nie tylko chyba oni. Z prawej strony skały tylko lekko wchodzą na boczną szybę żeby jej w całości nie zasłaniać bo na widoku przecież jest . Razem z tym dno i cała tylna ściana, tworzą całe rumowisko skalne. Nie dajesz w ogóle piachu, bo idziesz oczywiście w mbunę! To że nie dajesz piachu ma jeszce jedną zaletę. Możesz zrobić praktycznie dowolną cyrkulację w akwarium, bez ryzyka burzy piaskowej i żadne odchody Ci nie zalegają. Takie bardziej pionowe akwaria mają swój urok, przejrzyj artykuł @pozner(jeśli nie przeglądałeś), tam w p.11 są tego typu przykłady. Z tym brakiem piachu i tego typu aranżacją się powtarzam, ale w Twoim przypadku wg mnie byłoby to idealne rozwiązanie. Możesz spróbować z tymi kurduplastymi korpusami, ale ja bym jednak zrobił filtrację za skałami. Jeszcze jedno. Nie chciałbym wyjść na strachliwca, ale czy szyba 8mm przy wysokości 75cm to jednak nie za mało? Konsultowałaś to z fachmanami? Powodzenia w projekcie! Kibicuję! Edytowane 2 Lipca 2018 przez troad
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 2 Lipca 2018 #7 Opublikowano 2 Lipca 2018 Ja się wypowiem z filtracji za tłem ,trochę miejsca zajmuję u mnie koło 7 cm od szyby tylnej Wiadome nic nie zalega żadne odchody, czasem tylko w partiach gdzie pyśki kopią jamy . Parametry są ok wody. poczytaj sobie ten artykuł .......
Adroman Opublikowano 15 Lipca 2018 Autor #8 Opublikowano 15 Lipca 2018 W dniu 2.07.2018 o 23:04, troad napisał: Cześć Przy tak małej powierzchni dna trzeba rybom zaaranżować gruzowisko w pionie. Ja to widzę tak, moduły skałki robisz sam, metodami dowolnymi. Większe urwisko z lewej strony, wewnątrz którego załatwisz filtrację. Można ją rozbić na niezależne obiegi (biolog, mechanik) lub niekoniecznie. @Przezda, @TOMEKSIEDLCE mają filtrację za tłem i nie tylko chyba oni. Z prawej strony skały tylko lekko wchodzą na boczną szybę żeby jej w całości nie zasłaniać bo na widoku przecież jest . Razem z tym dno i cała tylna ściana, tworzą całe rumowisko skalne. Nie dajesz w ogóle piachu, bo idziesz oczywiście w mbunę! To że nie dajesz piachu ma jeszce jedną zaletę. Możesz zrobić praktycznie dowolną cyrkulację w akwarium, bez ryzyka burzy piaskowej i żadne odchody Ci nie zalegają. Takie bardziej pionowe akwaria mają swój urok, przejrzyj artykuł @pozner(jeśli nie przeglądałeś), tam w p.11 są tego typu przykłady. Z tym brakiem piachu i tego typu aranżacją się powtarzam, ale w Twoim przypadku wg mnie byłoby to idealne rozwiązanie. Możesz spróbować z tymi kurduplastymi korpusami, ale ja bym jednak zrobił filtrację za skałami. Jeszcze jedno. Nie chciałbym wyjść na strachliwca, ale czy szyba 8mm przy wysokości 75cm to jednak nie za mało? Konsultowałaś to z fachmanami? Powodzenia w projekcie! Kibicuję! Dziękuję za rady - wezmę to pod uwagę p.s. Wg wyliczeń 8 mm szkła powinno wystarczyć ;-D W dniu 2.07.2018 o 23:27, TOMEKSIEDLCE napisał: Ja się wypowiem z filtracji za tłem ,trochę miejsca zajmuję u mnie koło 7 cm od szyby tylnej Wiadome nic nie zalega żadne odchody, czasem tylko w partiach gdzie pyśki kopią jamy . Parametry są ok wody. poczytaj sobie ten artykuł ....... Dziękuję za pomoc
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się