Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

@AndrzejGłuszyca dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że rozwiązanie zdało egzamin. 

Przymierzam się aby filtracje oprzeć na tej pompie dlatego też mam pytanie odnośnie jej szczelności. Obecnie użytkuje pompę od multikani, która teoretycznie może pracować po za akwarium. Raz się odwazylem na ten krok i po 5 minutach już wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. Ciekla i wystarczył lekki ruch aby się odkrecila. Nie mógł bym spać wiedząc, że od samego patrzenia się odkreca. Dlatego też zastanawiam się czy w Unipumpie jest podobnie czy jednak trzeba użyć troszkę siły aby ją odkręcić? 

Edytowane przez Gość
Opublikowano
4 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

Dlatego też zastanawiam się czy w Unipumpie jest podobnie czy jednak trzeba użyć troszkę siły aby ją odkręcić? 

Mam dwa filtry Midikani 800 + pompa Uni-Pump 1500. Oryginalny wąż z midikani 14/18 wchodzi bardzo ciasno. Dodatkowo są z każdej strony nakrętki blokujące które dość mocno trzymają i nie zauważyłem przez ostatnie 2 tygodnie by się odkręciły. Nic nie cieknie i raczej nie ma prawa. Raz założony wąż na pompę musiałem polać gorącą wodą żeby zdjąć. Pompę mam poza akwarium.

Opublikowano

Tylko mi bardziej chodziło jak jest ze szczelnością samej pompy ale nie przy założonych wężach tylko w miejscu gdzie można się dobrać do jej wnętrza. Czy aby ją odkręcić jest wymagana pewna siła czy tak jak w przypadku pompy od multikani działa niezwykle lekko? Na przykład aby dostać się do wirnika w AC 1500 trzeba użyć dosyć dużo siły. Nasadka nie ma prawa się odkręcić sama. W przypadku multikani lekkie dotknięcie węża i osłona wirnika sama się odkręcała.

Opublikowano

Jedną pompę z ciekawości otwarłem zanim umieściłem przy akwa i musiałem dużo siły przyłożyć. Jak była zamocowana to dość dużo na początku wężami kręciłem bo testowałem różne ustawienia i nic się nie odkręciło.

Opublikowano
3 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

Tylko mi bardziej chodziło jak jest ze szczelnością samej pompy

..póki co jest szczelna . Otwierałem kilka razy na sucho i raz gdy już była w użytkowaniu.  Nie słyszałem aby ktoś informował o tym , że przecieka. Ale jak znam życie różnie może być. Jednemu trafi się kulawy egzemplarz i okrzyknie ,że pompa jest fee..:)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Węże dotykają samej krawędzi otworu w odległości kilkudziesięciu cm od pompy, natomiast sama pompa wisi pionowo i do niczego nie dotyka. Pompę mam założona na zasysie.

Opublikowano
54 minuty temu, Tomaszz napisał:

Węże dotykają samej krawędzi otworu w odległości kilkudziesięciu cm od pompy, natomiast sama pompa wisi pionowo i do niczego nie dotyka. Pompę mam założona na zasysie.

Mam tak samo ułożone i pompy pracują głośno. Nie chodzi o wibrację ale według mnie sam wirnik pracuje dość głośno. Mam dwie pompy i obie tak pracują.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @Bartek_De dawaj tutaj swoją opinię odnośnie Chindongo Demasoni  W sensie dlaczego wg Ciebie nie jest polecany dla osób rozpoczynających przygodę z Malawi? Może powstanie w tym wątku jakaś lista gatunków, na które początkujący Malawiści powinni zwrócić uwagę  
    • Cześć wszystkim   Inny wątek na forum zachęcił mnie do rozpoczęcia tego tematu. Utarło się, że pewne gatunki malawijskich pielęgnic nie są polecane dla początkujących malawistów. Ciekawi mnie skąd taka opinia się wzięła i czym jest spowodowana. Zakładam, że jeśli ktoś rozpoczyna dopiero przygodę z akwarystyką jako taką i na pierwszy baniak wybrał właśnie biotop jeziora Malawi, to niektóre gatunki mogą być problematyczne. Mam na myśli bardziej bezmyślne łączenie niektórych gatunków z innymi czy to pod kątem diety, czy zachowania. Czy natomiast jakiś gatunek może być nie polecany dla osoby, która ma już jakąś świadomość akwarysty i wie co to jest cykl azotowy, wie że do zbiornika 100l nie wpuszcza się dużych ryb albo dużo ryb, poczytał trochę o wymaganiach poszczególnych gatunków ale wcześniej nie miał do czynienia akurat z biotopem Malawi? @Bartek_De nie chciałem zaśmiecać tamtego wątku, a pomyślałem, że może wyjdzie z tego ciekawa dyskusja  
    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
    • @Bartek_De założyłem że jak ktoś miał do czynienia "latami" z akwarystyką to już nie jest początkujący 😉😃
    • Też mi się tak wydaje, może Maingano do towarzystwa Saulosi, jeśli pozostać przy niebieskim?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.