Skocz do zawartości

Pokarm wybarwiający kolor niebieski i żółty


rafalniski

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, przemo-h napisał:

A może weźmiesz pod uwagę, że niektóre ryby w Twoim zbiorniku są na niższym szczeblu w hierarchii i nię będą pokazywać swoich barw, choć byś nie wiadomo ile faszerował je wszysztkim, co tylko znajdziesz na stronach internetowych lub na półce w sklepie. 

I to jest szczera prawda...

Moim zdaniem pokarmy wybarwiające to pic na wodę...Może w małym stopniu coś dają,ale ta różnica jest praktycznie niezauważalna jeśli chodzi o wybarwienie ryb z grupy Mbuna...

Kolego @rafalniski masz sporo pokarmów i jest to w zupełności wystarczające,ale głównego problemu szukaj w hierarchii w stadzie,a nie braku pokarmu wybarwiającego...Ryba zdominowana,albo niżej w hierarchii nie pokaże w pełni kolorów,co np.dominujący samiec...

Tak wyglądał kiedyś mój samiec alfa

pf_1523385177.thumb.jpg.38e6ecf2bd77ff44ce3b51fb34f0ffe8.jpg

A teraz po strąceniu ze stołka wygląda tak...Sam widzisz jak jest i trzeba być na to przygotowanym że wszystkie ryby nie będą wyglądały tak jak byś chciał...

32807811_1656673961094643_8662053835998494720_n.thumb.jpg.28f888e5f8e8d18aaf80b071b1528efa.jpg

Drugi samiec który aktualnie jest panem zbiornika

32620877_1655874961174543_5211947168792838144_n.thumb.jpg.67484acd27b11bb29d52c4cf5517c941.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafalniski napisał:

Posiadam ryby z kilku różnych hodowli i widzę pewne różnice w ich kolorach.

Rafał, ja mam ryby od tego samego dostawcy i również widzę różnice w kolorach. Dotyczy to mniejszych sztuk mdok i yellow.
To o czym pisze Andrzej @egon44 (zdominowane samce), to zupełnie inny powód braku wybarwienia.
Rozumiem że nie o to Ci chodziło. Te niektóre egzemplarze które maja bledsze barwy takie po prostu są. Tak się trafiło i trudno.
Tą astaksantyną z pewnością można uwydatnić barwy, potrzeba tylko czasu, przeczytaj choćby tu - post#43.
Pytanie czy warto? Wg mnie ważniejsze żeby ryby były żwawe i w dobrej kondycji.

PS. Myślę że podobny efekt uzyskasz modyfikując oświetlenie.

EDIT: @rafalniskipisaliśmy równocześnie ;) 

Edytowane przez troad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rafalniski napisał:

@przemo-h, @egon44 zupełnie nie o to chodzi ?

Nie szukam sposobu na wybarwienie zdominowanych samców ale po prostu chciałem "podkręcić" sobie kolorki w akwarium :)

Andrzej napisał dokładnie to, co miałem na myśli. Do tego można dodać, że ryby młode również nie będą tak piękne, jak dorosłe osobniki. Z czasem po prostu nabierają "wyrazu". Moim zdaniem masz dwie, najprostsze opcje, jeśli naturalnie wyglądające pyszczaki są dla Ciebie niezadowalająco piękne:

- światło RGB

- hodowla selektywna

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rafalniski napisał:

@przemo-h, @egon44 zupełnie nie o to chodzi ?

Nie szukam sposobu na wybarwienie zdominowanych samców ale po prostu chciałem "podkręcić" sobie kolorki w akwarium :)

Jasne kumam o co chodzi... Dałem tylko przykład na podstawie moich samców... 

Jeśli chodzi o podkreślenie kolorów ryb, to tak jak napisał kolega Adam @troaduzyskasz to modyfikując oświetlenie w zbiorniku...

Przy pomocy modułów Led białych +RGB na sterowniku Romka jest to możliwe do zrealizowania... Świetlówki też wchodzą w grę, tylko trzeba znaleźć odpowiednią...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.