admiral271 Opublikowano 10 Czerwca 2018 #1 Opublikowano 10 Czerwca 2018 (edytowane) Witam. Posiadam akwarium o wymiarach 120x35x40. Chciałbym zrobić do tego pokrywę oraz oświetlenie. Tylko za bardzo nie wiem z jakiego materiału. Pracuje w branży meblarskiej dostęp do drewna oraz maszyn mam. Co do oświetlenia to myślałam nad taśma rgb ale też za bardzo nie wiem gdzie kupić, jaką i ile kupić. Mam nadzieję że mi trochę pomożecie Edytowane 18 Września 2018 przez admiral271
Andrzej282 Opublikowano 10 Czerwca 2018 #2 Opublikowano 10 Czerwca 2018 Przeczytaj sobie temat który przygotował Egon 44,jest bardzo pomocny jeżeli chodzi o oświetlenie oparte na modułach led. Pokrywę możesz zrobić np ze spienionego pcv 1
admiral271 Opublikowano 10 Czerwca 2018 Autor #3 Opublikowano 10 Czerwca 2018 (edytowane) Temat bardzo pomocny ale trzeba mieć trochę pojęcia o lutowaniu i łączeniu modułów , muszę przyznać że mam do tych spraw drewniane ręce Znalazłem coś takiego https://www.olx.pl/oferta/oswietlenie-akwarium-zestaw-tasma-led-kolorowa-wodoodporna-CID103-ID8Apq3.html#490b705a6a Edytowane 10 Czerwca 2018 przez admiral271
Wolfik Opublikowano 10 Czerwca 2018 #4 Opublikowano 10 Czerwca 2018 @admiral271 Miałem to u siebie jako poranne/wieczorne oświetlenie. Po 2 miesiącach się zepsuło. Jakość też pozostawia wiele do życzenia. Nie wyobrażam sobie tego oświetlenia jako główne. 1
Bezprym Opublikowano 10 Czerwca 2018 #6 Opublikowano 10 Czerwca 2018 (edytowane) Godzinę temu, admiral271 napisał: Temat bardzo pomocny ale trzeba mieć trochę pojęcia o lutowaniu i łączeniu modułów , muszę przyznać że mam do tych spraw drewniane ręce Znalazłem coś takiego https://www.olx.pl/oferta/oswietlenie-akwarium-zestaw-tasma-led-kolorowa-wodoodporna-CID103-ID8Apq3.html#490b705a6a Nie taki diabeł straszny... Lutować nie musisz możesz użyć szybkozłączek. Połączyć kolorami to też nie problem, reszta opisana w linku. Edytowane 10 Czerwca 2018 przez AndrzejGłuszyca 1
Andrzej282 Opublikowano 10 Czerwca 2018 #7 Opublikowano 10 Czerwca 2018 Dokładnie wcale nie trzeba lutowac. Moduły są połączone ze sobą na odcinki jakie sobie zamówisz. Sam miałem ten sam problem co ty i myślałem ze mnie to przerośnie, ale jak już wszystko zamówiłem i przyszło to podłączenie okazało się banalnie proste. Moduły kleisz na taśmę dwustronna i wspinasz w sterownik od Romka, a z drugiej strony sterownika podłączasz zasilacz i tyle. 1
admiral271 Opublikowano 11 Czerwca 2018 Autor #8 Opublikowano 11 Czerwca 2018 Chciałbym zakupić moduł biały 10szt i 10 szt RGB. W ilu rzędach to rozmieścić?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się