admiral271 Opublikowano 10 Czerwca 2018 #1 Opublikowano 10 Czerwca 2018 (edytowane) Witam. Mam na imię Tomek i dopiero zaczynam przygodę z pyszczaki. Akwarium mam od 13 lat. Obsady i aranżacje zmieniałem kilka razy. Obecnie posiadam 2 szkiełka 112 l i nowy nabytek 120x35x40. To większe chciałbym przeznaczyć na dom dla pyszczaków Edytowane 18 Września 2018 przez admiral271
Bezprym Opublikowano 10 Czerwca 2018 #2 Opublikowano 10 Czerwca 2018 (edytowane) Witaj, w takim szkiełku(myślę o tym największym) spokojnie możesz trzymać max. 3 obsady spokojnej mbuny w układzie docelowym 1+3. Pamiętaj by wybierać rybki maksymalnie dorastają e do 12cm dobrane żywieniowo. Te linki pomogą ci w doborze. http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/vissendatabase eng.html http://www.malawi-dream.info/Mbunas.htm http://www.ems-vechte-aquaristik.de/html/mbunas1.html Polecam ci też przejrzeć ten dział. http://forum.klub-malawi.pl/forum/111-podstawy/ O wielu opisanych tam sprawach może już wiesz ale mozesz też dowiedzieć się czegoś nowego i ustrzec się błędów przy starcie. Zachęcam też do szczegółowej lektury forum to naprawdę wielka kopalnia wiedzy o biotopie i pasjonująca lektura. Edytowane 10 Czerwca 2018 przez Bezprym 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Czerwca 2018 #3 Opublikowano 10 Czerwca 2018 ...witam na forum i życzę przyjemności z naszego hobby. Pytania zadawaj w odpowiednich działach i korzystaj z ich zawartości ( działów). 1
egon44 Opublikowano 11 Czerwca 2018 #4 Opublikowano 11 Czerwca 2018 Witaj na naszym forum! Czytaj,czytaj,i jeszcze raz czytaj... A jak masz jakieś wątpliwości to zadawaj pytania w odpowiednich do tego celu działach... Powodzenia 2
admiral271 Opublikowano 14 Stycznia 2019 Autor #5 Opublikowano 14 Stycznia 2019 (edytowane) Odokopie trochę swój wątek aby po kilku miesiącach od restaru pochwalić się swoim małym królestwem Dane techniczne : Oświetlenie 8 modułów zimnych białych. 6 szt oświetlenie dzienne, 2 szt nocne. Wszystko oparte na sterowniki od Romka. Filtracja : Filtr kasetowy o wymiarach 160x160x300h napędzany falownikiem sunsun JVP-131. Piasek biały wapienny, kamień gnejs (Kora kamienna) Obsada : 7 szt Yellowa 4 szt maingano 1 samiec saulosi. Obsadę odziedziczyłem od kolegi który likwidował akawrium. Lada moment sam muszę pozbyć się Yellowów bo właśnie zamówiłem z chodowli w Częstochowie 10 szt saulosi. Zdjęcia są słabej jakości i nie oddawaja prawdziwego efektu nawet w 50 procentach Chciałbym przy okazji podziękować koledze @egon44za pomoc przy starcie Pewnie miał (ma) mnie dość Edytowane 14 Stycznia 2019 przez admiral271 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się