johny.wayne Opublikowano 5 Czerwca 2018 #1 Opublikowano 5 Czerwca 2018 Witam serdecznie wszystkich forumowiczów Mam nadzieję, że dużo się od was dowiem doświadczonych akwarystów Malawi, bo ja to dopiero świeżynka od pół roku Moje szkiełko ma 200l i zafascynowałem się Malawi jakieś 2 lata temu i dążyłem do celu małymi kroczkami zakupując potrzebny sprzęt od stycznia pływają już powoli dorastające Saulosi (około 5cm) I od razu na wstępie chciałbym się zapytać czy jest to prawdą, że samca odróżnię po plamce na płetwie odbytowej? Na 10 rybek co pływa to chyba 9/10 posiada taką plamkę, a dwie z nich zaczynają się wybarwiać. Reszta jest zupełnie żółta. Jakichkolwiek wskazań na samca czarnych pasków na płetwach itp itd tylko te plamki mnie zastanawiają. Z góry dziękuję za pomoc akwarium.mp4
Robson79 Opublikowano 5 Czerwca 2018 #2 Opublikowano 5 Czerwca 2018 Witaj. Atrapy jajowe nie są 100% wyznacznikiem płci, ponieważ samice też je miewają... Jeśli chodzi o filmik to ciężko cokolwiek określić z tej odległości ale na pewno widać jednego samca... 1
johny.wayne Opublikowano 5 Czerwca 2018 Autor #3 Opublikowano 5 Czerwca 2018 Filmik tylko na pokazanie akwarium tak na szybko zrobione Samców na pewno jest dwóch Już wrzucam fotki, które udało mi się zrobić. Ciężko jest je złapać tu jeszcze udało mi się uchwycić drugiego samca widać czarne pręgi na płetwach
Gość Opublikowano 5 Czerwca 2018 #4 Opublikowano 5 Czerwca 2018 (edytowane) No witam sąsiada z Trójmiasta. Paczę, paczę na ten Twój baniak no i mi się podoba. Co prawda osobiście bym termometr dał na boczną szybę i z własnego doświadczenia usunął bym piasku i zostawił tak ok. 1 cm ale jeżeli Tobie się podoba to ok. Może napisz coś więcej jaka filtracja, oświetlenie itp. Widać, że lekcje odrobiłeś i wszystko przygotowane super. Edytowane 5 Czerwca 2018 przez Gość
egon44 Opublikowano 5 Czerwca 2018 #5 Opublikowano 5 Czerwca 2018 Witaj! Oprócz tego co napisał kolega powyżej to w większości przypadków atrapy jajowe posiadają samce...Dodam jeszcze że samce mają bardziej zaostrzone płetwy grzbietowe,a samice bardziej okrągłe... Patrz foto moim ryb Samica Samiec Masz młode ryby i musisz czekać aż troszkę podrosną, aby potem w pełni określić płeć rybek... Cierpliwości Widzę że masz ten sam litraż co ja,i również tą samą obsadę...Sugeruję iść w układ kilku samcowy np. 3/4samce+10samic...
johny.wayne Opublikowano 5 Czerwca 2018 Autor #6 Opublikowano 5 Czerwca 2018 Oświetlenie led 2x24w al korzystam w sumie z jednego, ponieważ daje lepszy efekt. Filtracja to kubel jbl e901, wewnetrzny eheim biopower 200 i napowietrzacz happet 30b. Zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jednego kubelka ale to narazie musi wystarczyc woda wymieniana systematycznie okolo 20% co tydzień więc wszystko gra i buczy Rybki karmię naturefood premium cichlid plant, o.s.i. spirulina flakes i o.s.i. vivid color flakes. Wczesniej miałem tropicala ale był bardzo słaby. Nie dość, że pełno kupska to jeszcze ryby nie rosły... Teraz jak karmie tymi trzema wszystko jest super 14 osobników to nie będzie już za dużo? Z tego co wywnioskowałem to 2+8 jest najlepszym rozwiązaniem ale mogę się mylić. Jak pisałem, że jestem świeżak jeszcze
Andrzej Głuszyca Opublikowano 6 Czerwca 2018 #7 Opublikowano 6 Czerwca 2018 (edytowane) 6 godzin temu, johny.wayne napisał: 14 osobników to nie będzie już za dużo? Z tego co wywnioskowałem to 2+8 jest najlepszym rozwiązaniem ale mogę się mylić. Jak pisałem, że jestem świeżak jeszcze W tym dziale tylko się przedstawiamy i swoje akwarium. Co do obsady i i innych pytań to zadawaj je w odpowiednich działach a będzie porządek:) Edytowane 6 Czerwca 2018 przez AndrzejGłuszyca 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się