Aragosta Opublikowano 2 Czerwca 2018 #1 Opublikowano 2 Czerwca 2018 (edytowane) Witam Jak w temacie: czy ten brązowy nalot / plamki to okrzemki czy coś innego ? martwić się czy nie ? Proszę o identyfikację. Podmiany co tydzień po ok.20-30 % z 375L podłoże : dolomit Filtr: unimax 700 - wkłady takie jak w kąplecie akwa zalane z początkiem marca / ryby od kwietnia - nalot na fotce od ok tygodnia oświetlenie - moduły led: 14x 1W biały 9500K + 8x niebieski + 6x czerwony / czas świecenia 8-10 h dziennie przeważnie 50% mocy na sciemniaczu Edytowane 2 Czerwca 2018 przez Aragosta
egon44 Opublikowano 2 Czerwca 2018 #2 Opublikowano 2 Czerwca 2018 (edytowane) Tak to początek okrzemków... Nie ma się czym martwić to normalny proces w świeżym zbiorniku... Edytowane 2 Czerwca 2018 przez egon44
Aragosta Opublikowano 2 Czerwca 2018 Autor #3 Opublikowano 2 Czerwca 2018 Liczyłem raczej, że jak zgaszę światło i obudzę się rano to wszystko będzie w okrzemkach. Ile taki proces może potrwać ?
egon44 Opublikowano 2 Czerwca 2018 #4 Opublikowano 2 Czerwca 2018 (edytowane) Im dłużej będziesz świecił tym więcej ich będzie przybywać...Dopiero później zostaną one wyparte przez inne glony, które są pożądane w naszym biotopie... Edytowane 2 Czerwca 2018 przez egon44
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się