Skocz do zawartości

Awaria mojego RW15


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to że wyczyściłem nasmarowałem i ruszył. Odłączyłem tylko żeby go wsadzić do akwarium i już zdechł .... Możliwe, że to nie jest wina wirnika a coś w środku mu siadło a niestety bez rachunku mogę sobie go na ścianie powiesić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pumba napisał:

Chodzi o to że wyczyściłem nasmarowałem i ruszył. Odłączyłem tylko żeby go wsadzić do akwarium i już zdechł .... Możliwe, że to nie jest wina wirnika a coś w środku mu siadło a niestety bez rachunku mogę sobie go na ścianie powiesić :(

Hej ja też miałem cyrk z moim rw-4.po prostu przestał chodzić.Namaczanie w wodzie z octem dało efekt tylko na chwilkę w sensie że ożył. Pojechał ma reklamację ale przyznali mi wymianę na nowy.Dogadałem się z gościem że dopłace mu i przesłał mi rw-15 bo przesiadałem się na większe akwarium.Teraz na szczęście  rw-15 chodzi.Kupowałeś może płacąc przelewem.Jeżeli tak można wydrukować potwierdzenie wpłaty które może zastąpić paragon.W świetle prawa nie musisz mieć paragonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, crav napisał:

Mam rw15, tunze 6125, koralie 8

Wszystkie dużo ponad rok...

Tylko rw leży poza akwarium bo ja nie jestem pilotem śmigłowca...

3... 2... 1... rozruch  palcem i już wiem że chodzi... cała rodzina wie... 

Koralia mega dmucha, ale nie wyobrażam sobie schować tej kuli w 375 ... 

Wielkość tunze wg mnie w sam raz większa  od kukuruźnika cichsza oraz mocniejsza.  Słabsza i mniejsza od korali....

Regulacji nigdy nie używałem.  Dla mnie to nieudana fanaberia albo marketing.... 

 

Ps oddam w dobre ręce rw15 :) ( 145zl) taniej o 5 zl niż połowa bo śmigło do mycia ?

Czysta prawda ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2018 o 09:48, JemioloSeba napisał:

Jak regulacja może być marketingiem? Tunze 6065 delikatnie za mocna więc chciałbym minimalnie skręcić... nie da się.RW 15 miał zapas mocy więc skręcałem nieco i było lux.  Ktoś w przyszłości planował przesiadkę na większe akwarium to brał mocniejszy falownik i skręcał sobie aby na przyszłość móc podkręcić. Tutaj przy tunze trzeba wstrzelić się z modelem jak Ruski czołgiem aby nie był ani za słaby ani za mocny. Wytłumacz mi gdzie tu marketing bo ja chyba inny jestem. Wielkość  Tunze to nieporozumienie. Wpakowali cały zasilacz do środka falownika i super - nie mam zasilacza pod akwarium - jest za to w środku w kuli o wielkości globusu mojej córki. Może w Twoim akwarium 4000 litrów wielkość OK ale nie zapominaj, że większość tutaj ma o wiele mniejsze akwaria (w Twoim pewnie nawet globus mojej córki byłby mało zauważalny :P )

Jak się zepsuł to napraw a nie lamentuj - rzeczy czasami się psują. Kup nowy wirnik za 30zł a nie kręć palcem jak pilot.

W akwarium 4000 litrów mogę się zgodzić. Ja kilka dni temu trzymałem w ręku RW15 i Tunze 6065 i uważam, że Tunze nie jest w sam raz do 200x70x70. Jest sporo większa od Jebao i dla mnie to ogromna wada. Na ch*j mnie zasilacz w środku akwarium skoro można go ukryć pod.

 

Ogólnie mam kaca więc sorry jeśli napisałem coś nie tak :)

Rw miałem wymieniany 3x na nowy tetaz chodzi i może będzie chodził 100lat nie dane mi będzie się dowiedzieć...

Moc zawsze regulowalem ustawianiem falownika w akwarium....

Zawsze uważam jak kto woli ?

Ktoś chyba poczuł się przedstawicielem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden przewód, nie masz co kręcić bo ukręcisz, przyczyną na 99,9% jest wadliwy stojan, do kupienia czasem w sklepie Jadwigi morskiej, na dziś brak https://jadwigamorska.pl/stojan-do-generatora-fal-jebao-rw-15.html

U mnie w RW8 były dokładnie takie opisane przez Was objawy, wystąpiły po około 2,5 latach użytkowania.

Kąpiel w wodzie z octem całości, dokładne wyczyszczenie magnesów z kamienia przesmarowałem olejem i też nie zawsze rusza, trzeba z palucha startować, ale ja nie wyłączam go do karmienia, więc nie ma problemu. Kupno stojana to połowa ceny, cóż mogę poradzić ? chyba tylko rozruch paluchem do chwili aż całkiem zdechnie, czasem trzeba kilka razy kręcić aż załapie. A potem kup sobie coś porządnego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za mocna. Mam 200x70x70 i chętnie bym skręcił obroty na nieco mniejsze.

@cravi to jest właśnie zaleta sterownika. Teraz kupuję mocniejszy bo za rok przesiadka na większe więc zapas mocy się przyda. Wytłumacz teraz koledze jak zmniejszyć moc tunze 6065 (cyt. "Ustawieniem falownika w akwarium")  w akwarium 150cm aby mu ryb nie wyrzuciło drugą stroną :D

Edytowane przez JemioloSeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.