danielek1512 Opublikowano 7 Maja 2018 #1 Opublikowano 7 Maja 2018 (edytowane) Serdecznie witam wszystkich akwarystów Malawistów . Ja od około miesiąca zaraziłem się rybkami po tym jak z synem wszedłem do sklepu zoologicznego ....wcześniej nie miałem nic wspólnego z akwariami . Tak mnie chwycił ten bakcyl ze od razu zabrałem się do pracy ...Przeglądałem róznego rodzaju fora , you tube no i sklepy akwarystyczne i powolutku zaczołem dobierać wszystko uwzględniajac moje mozliwosci jak i finansowe tak i miejsce jakim mogę dysponowac. No i się uzbierało Akwarium 240 l (120x40x50) wraz z pokrywa i dwoma świetlówkami 2x30 watt do tego filtr zewnetrzny Ikola 250 do tego filtr wewnetrzny JP-023F taki był w zestawie z akwarium 1000l/h do tego grzałka z termostatem. Do kubełka włożyłem od spodu Bioceramax 1l w pierwszym koszyku do drugiego zeomax 1l wszystko firmy Aquael a na sama gore wegiel aktywny plus wata. Akwarium zalałem 29.04.18 :)) . Miałem jeszcze założony prefiltr HW-602 ale moje odczucie było takie ze kubełek słabo ciągnoł gdyż powinien 410l/h a wydawało mi się ze jest to może połowa teraz smiga jest ok. Uzywam też bakteri AZOO PLUS SUPREME BIOGUARD oraz testu JBL Easy test 6w1 i wyniki wszystkie ok . Wiem ze jeszcze dużo pracy przede mną więc słucham wszystkich rad jak i słów krytyk Edytowane 7 Maja 2018 przez danielek1512
Andrzej Głuszyca Opublikowano 7 Maja 2018 #2 Opublikowano 7 Maja 2018 ..witam na naszym forum i zawsze miło słyszeć ,że to hobby sprawia komuś przyjemność .Jak połkniesz bakcyla to już " przepadniesz". Akwa ma potencjał i myślę ,że jeszcze nie raz coś tam pozmieniasz w miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia. Teraz życzę samych przyjemności:)
danielek1512 Opublikowano 7 Maja 2018 Autor #3 Opublikowano 7 Maja 2018 Haha !! Właśnie wróciłem ze sklepu z dwoma wysokimi kamieniami bo ta moja aranzacja cos za niska mi się wydawala...zaraz biore się za male przemeblowanie..
Piotr775 Opublikowano 7 Maja 2018 #4 Opublikowano 7 Maja 2018 Witam kolege. Skoro raz zlapales bakcyla to już tak zostanie. Akwa fajne. Ja na twoim miejscu wyciagnalbym te dwa jasne kamienie z prawej strony ,oraz zlikwidowalbym tę grote. Tę ktora opiera się o jeden jasny kamien. Wedlug mnie to troszke sztucznie wyglada. Ale to jest tylko i wylacznie moje zdanie. Jezeli tobie się podoba to spoko.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 7 Maja 2018 #5 Opublikowano 7 Maja 2018 14 minut temu, danielek1512 napisał: Haha !! Właśnie wróciłem ze sklepu z dwoma wysokimi kamieniami bo ta moja aranzacja cos za niska mi się wydawala.. ..no widzisz..i już się zaczęło
egon44 Opublikowano 7 Maja 2018 #6 Opublikowano 7 Maja 2018 Witaj na forum! Fajnie że zaraziłeś się akwarystyką,ale widzę też parę błędów które popełniłeś jako świeżak Pierwszy to dobór kamieni,co już sam zauważyłeś i dokupiłeś wieksze,wyższe... Drugi to sposób ich ułożenia...Zrób z nich jakieś gruzowiska bo teraz to wygląda jak monolity na wyspie Wielkanocnej Zobacz też galerię z akwariami i skumasz o co mi biega... Trzy to testy...Paskowe nadają się do kosza bo zakłamują rzeczywisty wynik...Zakup testy kropelkowe... Cztery...Z filtracją zobaczysz jak będzie,ale moim zdaniem filtr JP-023F w późniejszym czasie może być za słaby...Na razie może zostać jak jest... Co do biologi w kubełku to węgiel,oraz zeomax jest zbędny...Starczy sama ceramika... No i chyba to by było wszystko Bardzo przepraszam za OT w tym temacie,i mam nadzieję że moderatorzy mi to wybaczą... Także kolego @danielek1512 nie odpowiadaj w tym temacie na moje spostrzeżenia,ale załóż temat w odpowiednim do tego dziale,a wtedy pogadamy
LECHPL Opublikowano 7 Maja 2018 #7 Opublikowano 7 Maja 2018 Nie chcę walić z gróbej rury ale to wygląda słabo, większe bryły by się przydały, pooglądaj galerie na forum i zobaczysz różnice. Czy kamienie układasz na piasku bo jeśli tak to źle, co prawda te raczej nic złego nie zrobią ale jak zaczniesz budować wyżej to już może być nie wesoło. Z obsadą nie szalej poczytaj spokojnie, w akwarystyce zasada co nagle to po diable sprawdza się nader często, życze powodzenia i wytrwałości bo to piękne hobby . 1
danielek1512 Opublikowano 8 Maja 2018 Autor #8 Opublikowano 8 Maja 2018 Hej tak jak pisalem wszystkie rady i uwagi przyjmuje bez jakichkolwiek fochow.....malymi kroczkami do przodu dzieki waszym rada...kamienie wieksze zakupione ...testy kupione kropelkowe ...zeomax wywalilem zostawilem wegiel na razie no i full ceramiki ...po tym wczorajszym przemebloeaniu woda tragedia....narazie mechanik Jp -023 musi zostac...aha zamienilem jedno swietliwke na blue marine łał.... Upsss...nie za bardzo to mialo byc tu..sorry nowy
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się