Ritter Opublikowano 7 Maja 2018 #11 Opublikowano 7 Maja 2018 (edytowane) Godzinę temu, Pleziorro napisał: Gość ma 2 miesięczne akwarium, a Ty mu chemię polecasz ? @piterssss zmierz najlepiej Salifertem Po4, mam nadzieję że nie używasz żadnych żywic jonowymiennych ? jeśli tak to na razie odstaw i daj dojrzeć baniakowi Zmniejszenie światła jak najbardziej. Metod pozbycia się sinic na forum było trochę opisanych z różnymi skutkami i czasem do tego potrzebnym. Robota żmudna i czasochłonna. Zaproponowałem jedną ze sprawdzonych i skutecznych metod, środkiem stworzonym specjalnie dla akwarystki. Więcej na ten temat można poczytać w internecie. Decyzje jaką metodę zastosuje pozostaje w gestii kolegi pietrasss. Nasze akwarium to też "sztuczna" próba odtworzenia biotopu idąc tym tokiem myślenia. Borasol też "naturalnym" tworem nie jest. Mam nadzieję że kolega znajdzie samozaparcie do pozbycia się sinic metodami jak najmniej inwazyjnymi w negatywnym tego słowa znaczeniu. Z pewnością kwestia oświetlenia miała istotne znaczenia, pozostaje jeszcze kwestia obiegu wody w akwarium. Z P04 w moim przypadku miałem wynik 0 a mimo wszystko również pokazały się sinice. Edytowane 7 Maja 2018 przez Ritter
piterssss Opublikowano 8 Maja 2018 Autor #12 Opublikowano 8 Maja 2018 Dokładnie tak , obieg wody , mam mocną pompę aq 2000 ale z przodu akwarium mam słaby prąd wody dokupię jakąś aq 500 może 1000 i zobaczymy
piterssss Opublikowano 14 Maja 2018 Autor #13 Opublikowano 14 Maja 2018 Tak to są sinice . Zmieniłem oświetlenie i wylot z filtra skierowałem na przód akwa zobaczymy czy teraz tam się pojawią .
piterssss Opublikowano 12 Czerwca 2018 Autor #14 Opublikowano 12 Czerwca 2018 1 litr borosanu zaciemnienie na 4 dni i narazie jest bardzo czysto
Ertos Opublikowano 18 Grudnia 2018 #16 Opublikowano 18 Grudnia 2018 Czyli borasol pomógł ? jakieś konkretne proporcje używałeś ?
prezesik25 Opublikowano 26 Kwietnia 2019 #17 Opublikowano 26 Kwietnia 2019 (edytowane) Witajcie. Pozwolę sobie odkopać temat i się do niego dołączyć. Również mam problem z wykwitem sinic w jednym miejscu. Akwa 120x40x40, 22 dorosłe saulosi, filtr kasetowy z AT2000 oraz cyrkulator jvp-130, oświetlenie 12h świetlówka LED 6500K no-name 120cm 20W i Sylvania Aquastar 30W. Parametry wody mierzone testami Salifert: NO3 25, PO4 0,00 - 0,03 (trudno rozpoznać). Jak świeciła tylko świetlówka LED, to tego problemu nie było. Na razie co jakiś czas przegrzebuję piasek, ale sinica dalej w tym miejscu wychodzi. Cyrkulacja w tym miejscu jest dość dobra. Edytowane 26 Kwietnia 2019 przez prezesik25
prezesik25 Opublikowano 3 Maja 2019 #18 Opublikowano 3 Maja 2019 Napiszę post pod postem. Dalej wisi problem sinic. Zmierzyłem Salifertem jeszcze raz azotany i fosforany po podmianie 50% - NO3 15 (przed podmianą 25), PO4 0,25 (przed podmianą 0,00, ale chyba źle mierzyłem). Obsada 22 dorosłe saulosi na 192 litry brutto. Reszta danych o zbiorniku w poprzednim poście. Czy redukcja obsady do 10-12 ryb pozwoli na zmniejszenie fosforanów i zlikwidowanie sinic?
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 3 Maja 2019 #20 Opublikowano 3 Maja 2019 1 godzinę temu, prezesik25 napisał: Napiszę post pod postem. Dalej wisi problem sinic. Zmierzyłem Salifertem jeszcze raz azotany i fosforany po podmianie 50% - NO3 15 (przed podmianą 25), PO4 0,25 (przed podmianą 0,00, ale chyba źle mierzyłem). Obsada 22 dorosłe saulosi na 192 litry brutto. Reszta danych o zbiorniku w poprzednim poście. Czy redukcja obsady do 10-12 ryb pozwoli na zmniejszenie fosforanów i zlikwidowanie sinic? Powiem ci kolego ze redukcja obsady nić nie da parametry masz ok Masz świeży zbiornik dlatego musi się ustabilizować , możesz trochę skrócić świecenie oświetlenia.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się