KarolM Opublikowano 26 Kwietnia 2018 #1 Opublikowano 26 Kwietnia 2018 Witam Wszystkich. Zauważyłem, że zawsze kilka dni po podmianie wysypują mi się okrzemki. Podejrzewam, że mam tego dużo w swojej wodzie w kranie. Wodę mam swoją, która przed trafieniem do kranu przechodzi przez filtr mechaniczny, zmiekczający wodę i z węglem aktywnym. Akwarium zalane na poczadku grudnia, parametry wody w normie, Co byście radzili?
Pleziorro Opublikowano 26 Kwietnia 2018 #2 Opublikowano 26 Kwietnia 2018 Ale jak to tylko po podmianie ?, u mnie też woda jest pełna krzemianów i siarczanów i okrzemki mam na wciąż, nieznacznie brunatnice a zielonego nie uświadczysz na mojej wodzie., To co między podmianami masz zielono a po podmianie brązowo ? co ile zmieniasz wodę ? jak długo masz ten baniak ?
KarolM Opublikowano 26 Kwietnia 2018 Autor #3 Opublikowano 26 Kwietnia 2018 Okrzemki są cały czas. Znikome ilości zielonych glonów są cały czas ale jak podmianie to po kilku dniach jest okrzemrk jak by więcej... podmieniam co 2 tygodnie 20% baniak od początku grudnia
Pleziorro Opublikowano 26 Kwietnia 2018 #4 Opublikowano 26 Kwietnia 2018 Baniak młody, woda najwyraźniej krzemianowa, uzbrój się w cierpliwość, w końcu pewnie zostaną wyparte przez ładniejsze glony. 3
egon44 Opublikowano 26 Kwietnia 2018 #5 Opublikowano 26 Kwietnia 2018 22 minuty temu, Pleziorro napisał: Baniak młody, woda najwyraźniej krzemianowa, uzbrój się w cierpliwość, w końcu pewnie zostaną wyparte przez ładniejsze glony. Mam to samo zdanie @KarolM cierpliwości 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 26 Kwietnia 2018 #6 Opublikowano 26 Kwietnia 2018 10 godzin temu, KarolM napisał: Witam Wszystkich. Zauważyłem, że zawsze kilka dni po podmianie wysypują mi się okrzemki. Tak jak koledzy napisali wyżej...cierpliwości. Nie podajesz jakie masz NO3..ale jak masz niskie to możesz ograniczyć podmiany bo poprzez nie wprowadzasz krzemiany. Póki masz dobre parametry to nie musisz robić podmian rzędu 20% . Możesz robić znacznie mniejsze podmiany wody a zbiornik niech w tym czasie dojrzewa - stabilizuje się.
KarolM Opublikowano 28 Kwietnia 2018 Autor #7 Opublikowano 28 Kwietnia 2018 Nie jestem w stanie na chwilę obecną podać jakie mam NO3 bo nie ma mnie w Polsce, za dwa tygodnie wykonam test. Dziękuję za rady...uzbrajam się w dalszą cierpliwość
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się