Jump to content

Filtracja w moim 120 i 375 litrowym akwa- prośba o radę.

Recommended Posts

Oczywiście że chcę mieć większe w tym będzie tylko haremik Saulosi za dwa miesiące robię remont w salonie już na uwadze mam zostawienie miejsca na akwarium 150cm. Dziękuję za uwagę wapień wstawiłem żeby zatwardzał mi trochę wodę pojadę w weekend na wieś to przywiozę dwa duże kamienia które go zastąpią.

Witaj na forum!

Na początku napiszę że koledzy mają rację co do wystroju zbiornika...

Oczywiście ważne że Tobie się podoba,bo to jest najważniejsze,ale warto by było zrobić korekty jeśli chcesz chociaż w małym stopniu odwzorować środowisko naturalne tych ryb...

Zerknij do naszej galerii i tam zobacz zdjęcia zbiorników,a może znajdziesz inspirację na nowy aranż... 

Jak wspomniałeś pojedziesz na wieś po nowe kamienie,to poszukaj tam zwykłych otoczaków różnej wielkości o czym wspomniał już kolega @darkon i z nich ułóż coś fajnego...

Ale z drugiej strony nie wiem czy to ma sens,skoro piszesz że za dwa miesiące zamierzasz postawić większy zbiornik,bo teraz szkoda stresować rybki grzebiąc w zbiorniku...

14 godzin temu, mwojciechowski47 napisał:

Filtr biologicznym Aquael unimax 250, filtr mechaniczny Aquael turbo 1000

Skoro Unimaxa masz jako filtr biologiczny to gdzie masz prefiltr np.w postaci gąbki na jego zasysie?Nie mając prefiltra wszystkie zanieczyszczenia trafiają do filtra,a to mija się z celem posiadania filtra jako biologa...

Aquaela 1000 masz jako mechanika,to po co masz w nim ceramikę?

Użyj tylko samej gąbki w nim,którą będziesz czyścił co tydzień w zależności od tego jak będzie zapchana syfkiem...

Możesz też do pudełka zasypowego napchać waty filtracyjnej...No i sugerowałbym obniżyć mechanika tak aby gąbka była 3-4cm nad piaskiem...

Sorki za małe OT w temacie,ale jeśli chcesz popisać o filtracji w Twoim zbiorniku(a widzę parę niedociągnięć) to poproś moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu tematycznego...

Pozdrawiam :)