Jump to content

Piaskowiec


Recommended Posts

Odwiedź pobliski skład kamienia...

Tam za grosze zakupisz kamienie...

Oczywiście najlepiej wybierać jeden rodzaj kamienia...

Przykładowo w mojej miejscowości za 50kg serpentynitu dałem 18zł...

Edited by egon44
Link to comment
Share on other sites

Witaj :) wystrój to oczywiście kwestia gustu i indywidualnych preferencji, ale zauważ, że za cenę 10 kg tego piaskowca, miałbyś prawie 300 kg serpentynitu, który moim zdaniem w akwa prezentuje się lepiej, bo ma bardziej regularne bryły i łatwiej ułożyć z niego jakąś sensowną, naturalnie wyglądającą aranżację. Wiem, że masz w baniaku jasne skały, ale może to jest właśnie ten moment, żeby przy okazji wymienić całość? ;) weź również pod uwagę to, że jasne kamienie jakoś wyglądają dopóki są.. jasne, jak pojawi się pierwszy okrzemek, czy glon - estetyka niestety mocno siada i pojawiają się pytania, jak z tym walczyć, jak doczyścić itd. Glon na ciemnych skałach prezentuje się dużo bardziej akceptowalnie. Taka moja opinia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Teraz, marcin73m napisał:

Witaj :) wystrój to oczywiście kwestia gustu i indywidualnych preferencji, ale zauważ, że za cenę 10 kg tego piaskowca, miałbyś prawie 300 kg serpentynitu, 

Chyba 30kg ;) 

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, marcin73m napisał:

10 kg piaskowca w cenie 10 zł/kg to 100 zł

1 kg serpentynitu to 32 gr (tyle zapłaciłem w hurtowni kamienia w Toruniu)

100 zł : 0,32 zł = 312,5 kg

:)

Masz rację :) 

Mnie chodziło o to,że płacąc 20zł za 2kg piaskowca w tym sklepie internetowym,na składzie kamienia za tą cenę dostanie + -  50kg serpentynitu lub innego rodzaju kamienia...

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, marcin73m napisał:

za cenę 10 kg tego piaskowca, miałbyś prawie 300 kg serpentynitu, który moim zdaniem w akwa prezentuje się lepiej, bo ma bardziej regularne bryły i łatwiej ułożyć z niego jakąś sensowną, naturalnie wyglądającą aranżację. Wiem, że masz w baniaku jasne skały, ale może to jest właśnie ten moment, żeby przy okazji wymienić całość? ;) weź również pod uwagę to, że jasne kamienie jakoś wyglądają dopóki są.. jasne, jak pojawi się pierwszy okrzemek, czy glon - estetyka niestety mocno siada i pojawiają się pytania, jak z tym walczyć, jak doczyścić itd. Glon na ciemnych skałach prezentuje się dużo bardziej akceptowalnie. Taka moja opinia.

Nie zgodzę się z tym. Piaskowiec, czy wapień też można kupić równie tanio. Wszystko to kwestia źródła. Za swoje sto kilkadziesiąt kg. czerwonego piaskowca dałem 20zł. Równie rególarne, a właściwie nierególarne bryły są w piaskowcu. Znowu kwestia źródła. Okrzemek kiepsko wygląda na każdym kamieniu, a glon zielony, czy każdy inny, wygląda dobrze też na jasnym kamieniu. Mam jasny dolomit i glony bardzo ładnie na nim się prezentują. Wcześniej miałem biały piaskowiec i też fajnie wyglądał porośnięty glonami. Taki kamień ciemnieje w akwarium nawet bez glonów, więc jeśli taki kamień Ci się kolego podoba, to dawaj śmiało.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, pozner napisał:

Nie zgodzę się z tym.

Cóż, że tak powiem masz prawo do własnego zdania, ja natomiast wyraziłem swoje, co podkreśliłem na końcu wypowiedzi:

40 minut temu, marcin73m napisał:

Taka moja opinia.

 

Natomiast wypowiadając się, odniosłem się do konkretnej oferty, którą przywołał autor postu - zarówno w kontekście ceny, jak i kształtu brył widocznych na foto.

Ja swojego zdania nikomu nie narzucam, jak Kolega woli jasne skały, no problem. Sam dokona najlepszego dla siebie wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, marcin73m napisał:

zauważ, że za cenę 10 kg tego piaskowca, miałbyś prawie 300 kg serpentynitu, który moim zdaniem w akwa prezentuje się lepiej, bo ma bardziej regularne bryły i łatwiej ułożyć z niego jakąś sensowną, naturalnie wyglądającą aranżację.

 

21 minut temu, marcin73m napisał:

Natomiast wypowiadając się, odniosłem się do konkretnej oferty, którą przywołał autor postu - zarówno w kontekście ceny, jak i kształtu brył widocznych na foto.

W ofercie tego sklepu nie ma serpentynitu, więc nie ma do czego porównać ceny. Z Twojej wypowiedzi wynika, że serpentynit jest dużo tańszy od piaskowca, a tak nie jest. Wszystko zależy od źródła.

Serpentynit nie ma bardziej regularnych brył od piaskowca. Co najwyżej ma równie rególarnie bryły. Znowu wszystko zależy od źródła.

9 minut temu, mwojciechowski47 napisał:

Nie wiem sam teraz czytałem że wapienie i piaskowce są naturalnymi sakałi walawi.

Z tego co ja czytałem, to w jeziorze głównym kamieniem jest granit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.