Skocz do zawartości

Obsada 150x40x60 (360litrów) mbuna


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba można w takim razie podsumować.. 

1584016185_obsadaharatropheopsdemasoni.thumb.jpg.9a5f992ff432c4254a6e90219a83d78a.jpg


Zastanawiam się jak prowadzić żywienie.. 
Hara preferuje pokarm plankton-zwierzęcy, Demasoni glony - roślinny,  zaś Tropheops aurora - znalazłem w necie, że podobnie jak Hara.
Czy zatem mogę stosować im dietę złożoną z tego co już mam tj. Northfin Veggie, OSI Spirulina, D-Alio Plus, Naturefood Cichlid, Naturefood Premium Color Plus, Naturefood Cichlid Plant? 

Zastanawia mnie jeszcze temperament tej obsady, gdyż te gatunki uchodzą za średnio-agresywne bądź agresywne, zarówno wewnątrzgatunkowo, jak i względem innego gatunku. Czy w takim  razie nie ryzykuję za bardzo takim zestawieniem ? :) Chyba, że tak dobrane charaktery gatunków spowodują, że w akwarium będzie reżim i restrykcje, ale bez ofiar?
A może mimo wszystko, zamiast demasonów wybrać coś innego, może coś równie rzadkiego jak aurora.. ?  Aurorę będę ściągał od Foljera za pośrednictwem Malawiana, a to już daje pewne możliwości pozyskania ciekawego gatunku.. 

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynotilapia jest źle inerpretowana. Owszem żywi się w większości planktonem, ale jest to fitoplankton. Fitoplankton to po prostu zielsko. Hara natomiast zdecydowanie różni się od pozostałych Cynotilapii. Jest przywiązana do substratu, zarówno samce, jak i samice. Wyłapują diatomy z wody w obrębie swoich rewirów, ale w większości skubią glony. 

Tropheops aurora występuje w "czystej" strefie skalistej, wolnej od osadu, więc tutaj glony to podstawa. 

Spokojnie możesz podawać pokarmy roślinne, ewenuanlnie raz do dwóch razy w tygodniu coś mięsnego, ale przymusu nie ma. Pokarmy roślinne zawierają trochę mięska. 

Jeśli jednak nie jesteś pewny demasoni, to czekaj na ofertę Malawiana

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam propozycję Malawiana, i tak: 

Tropheops sp. Aurora Mbamba Bay
Cynotilapia sp. Ndonga "Deep" 
Metriaclima fainzilberi Ikombe OB 
Metriaclima msobo Magunga (nie chcę wracać do tego gatunku, więc wykluczam go na starcie)
Metriaclima sp. 'elongatus Gold Bar ' Chizumulu Island
Metriaclima sp. 'zebra gold' Kawanga 
Metriaclima sp. 'dolphin' Thumbi point
Cynotilapia sp. hara Gallierya Reef (jako obecnie pływająca ryba do której będę dobierał gatunki, ale nie jest to must be dla mnie)


I obrazki:

1280712135_Malawianobsadacz1.thumb.jpg.98df61d1aa178becacee7fac55a96a20.jpg

1483811353_Malawianobsadacz2.thumb.jpg.ade75ac11568b663e9059c8783b8ee36.jpg


Muszę podjąć decyzję do poniedziałku, gdyż we wtorek Malawian jedzie do Fuljera bo ryby. 

Chętnie poznam Wasze typowanie co do obsady 3-4 gatunkowej z w/w ryb :)
PS. Ja już swoje zestawienie wybrałem, ale ujawnię dopiero za jakiś czas jak już ryby przyjadą i się zaaklimatyzują :P

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.