Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaczyna coraz bardziej ustawiać 10-11 centymetrowe samce Hary i w efekcie zdobywa coraz większy rewir. A ma dopiero 8cm :)
Pozostanie przy jednogatunkowej obsadzie Msobo jest zależne wyłącznie od tego, kiedy znajdę nowego właściciela dla Hary :)

Opublikowano (edytowane)

Super samiec. Mój ostatnio  tak poszalał że zamęczył mi dopiero co zaczynającego się wybarwiać samczyka. Charakterne ale piękne ryby.  Też marzy mi się jednogatunkowe msobarium.

Edytowane przez Kubeq
Opublikowano

Ja aktualnie mam ten "komfort i szczęście", że przesiadam się na większy baniaczek, a przy okazji udało mi się sprzedać całe stado Maingano (poszły w dobre ręce Malawisty z Elbląga) :). Dzięki temu mam szansę stworzyć Msobarium i aktualnie rozważam, czy wystawić ogłoszenie dot. sprzedaży Hary. 
Podobnie jak  Ty, też nie mam miejsca na dwa baniaki, ale kierunek, w którym idę (redukcja ilości gatunków i koncentracja na jednym - max dwóch gatunkach) bardzo mi odpowiada i jestem przekonany co do słuszności :) Myślę, że więcej z tego będzie korzyści, aniżeli 4 gatunkowa 360-tka.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano (edytowane)

Z uwagi na fakt, że Msobo wybiły się do układu 2+2 i wybijają dalej, chcę uzupełnić obsadę. 
Zostawię Harę, która po redukcji samców do 2 i o dołożeniu samiczek, pływa sobie spokojnie w układzie 2+6. 

Który/-e z poniższych gatunków, mogłyby być dobrym towarzystwem dla Hary? 
1. Cynotilapia aurifrons Mphanga Rocks
2. Metriaclima Pyrsonotos Kambiri Reef
3. Cynotilapia Zebroides Cobue
4. Pseudotropheus elongatus Chewere
5. Pseudotropheus Interruptus
6. Tropheops Chilumba
7. Tropheops Makakola
8. Inne - jakie? :)

Pionowe pasiaki odpadają :)

PS. Temat podjąłem również na Grupie Fb, gdyż tam potrafią paść też ciekawe pomysły, a tutaj na forum z kolei są Malawiści, którzy nie odwiedzają Facebook'a, więc przepraszam z góry za ewentualne poczucie dublowania dyskusji. 

Edytowane przez luck83
Opublikowano

@luck83 na FB również podałem tą samą propozycję co @eljot czyli Labidochromis joanjohnsonae Likoma Island...

Dobrym wyborem też była by Metriaclima estherae OB ...Ciapaki też by ożywiły zbiornik :) 

3 godziny temu, luck83 napisał:

5. Pseudotropheus Interruptus

Zamiast Interruptusa proponowałbym Pseudotropheus johanni Gome...

No chyba że w grę wchodzi stary podcziwy Labidochromis caeruleus ?

Opublikowano (edytowane)

Ja bym dał interruptusa, skoro z msobo się nie udało- też nie lubię poziomych pasków, a żółte samica fajnie rozświetlają zbiornik. Druga opcja to yellow wspomniany przez @egon44. Dla Tropheops'a Chilumba to chyba nieco za mały zbiornik. Masz już jeden gatunek z brzydkimi samicami, szkoda byłoby dawać coś podobnego i mieć w akwarium tylko 3 kolorowe ryby :)

Edytowane przez bakus_44

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.