maciusmacius84 Opublikowano 10 Kwietnia 2018 #1 Opublikowano 10 Kwietnia 2018 Witam mam akwarium 200 l filtr eheim 2275 woda kryształ 12 sztuk saulosi skimer i falownik oświetlenie dwie świetlówki 39 w T5 jedną niebieską Philips aquacoral plus osram 865. I tu moje pytanie. Dość szybko mam pył na szybach ostatnio co trzy dni muszę czyscic szyby. Przednia świetlówka jest biała tam gdzie najwięcej pada białe światło jest nalot zielony a poza nią biały. Co jest przyczyną?
SlavekG Opublikowano 10 Kwietnia 2018 #2 Opublikowano 10 Kwietnia 2018 Jak na moje oko to swiatlo jest troche za mocne, poza tym czy na akwarium nie pada swiatlo sloneczne? No i kolejna sprawa jaki masz poziom no3 i po4?
egon44 Opublikowano 10 Kwietnia 2018 #3 Opublikowano 10 Kwietnia 2018 Witaj! Więcej światła=więcej glonów a co wiąże się z tym częściej trzeba czyścić szyby... Jak na taki zbiornik to masz bardzo dużo światła... Nie wiem jakiego czyścika używasz,ale ja odkąd zakupiłem Tunze nano(w moim przypadku do 8mm szyby również w takim samym litrażu jaki posiadasz) szyby czyszczę co około 2 tygodnie... Wcześniej gdy używałem innego czyścika to szyby czyściłem co 4-5 dni...
maciusmacius84 Opublikowano 10 Kwietnia 2018 Autor #4 Opublikowano 10 Kwietnia 2018 Światło nie pada. Jak ryby były mniejsze to tego nie było. Ostatnio się nasiliło w sobotę zmieniłem filtr na tego eheima wcześniej był jbl e 901 i miała mały przepływ teraz eheim jest na polowe ustawiony i przepływ jest bardzo duzy Zwykłego jbl do 8 mm
maciusmacius84 Opublikowano 10 Kwietnia 2018 Autor #5 Opublikowano 10 Kwietnia 2018 Godzinę temu, egon44 napisał: Witaj! Więcej światła=więcej glonów a co wiąże się z tym częściej trzeba czyścić szyby... Jak na taki zbiornik to masz bardzo dużo światła... Nie wiem jakiego czyścika używasz,ale ja odkąd zakupiłem Tunze nano(w moim przypadku do 8mm szyby również w takim samym litrażu jaki posiadasz) szyby czyszczę co około 2 tygodnie... Wcześniej gdy używałem innego czyścika to szyby czyściłem co 4-5 dni... Owinolem folia aluminiową boki białej świetlówki ładnie wygląda może zmniejszy to ten pyl
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się