prezesik25 Opublikowano 3 Kwietnia 2018 #1 Opublikowano 3 Kwietnia 2018 Witajcie. Wcześniej założyłem temat podczas zakładania akwarium. Koledzy z forum pomogli bardzo dużo, dziękuję im za to. Teraz przyszedł czas przedstawić moje pierwsze Malawi. Wcześniej zbiornik był zbiornikiem ogólnym z przewagą zielska. Doszedłem do wprawy w nawożeniu takiego baniaka (CO2, sole itp.), miałem odpowiednio dobrane oświetlenie, filtrację. Z czasem (po prawie 9 latach) taki zielony zbiornik mi się znudził i postanowiłem, że nastąpią zmiany. Zmiany nastąpiły i tak oto powstało pierwsze Malawi. Tak się przedstawiał jako ogólniak: Wymiary: 120x40x40, 192l Filtracja: Kubełek Hydor Prime 30 z zachowaną z wcześniejszej aranżacji biologią, dodatkowo pracuje jako mechaniczny. Jako typowy mechanik uruchomiony został Aquael Fan-3 Plus z wadą zamiast gąbki (akurat taki filtr miałem). Grzałka 150W, temp 26 stopni. Oświetlenie świetlówki 4x 30W T8 (na razie świeci tylko jedna 6500K), świecone 12h na dobę. Pokrywa zrobiona ze spienionego PCV grubości 10mm. Tło czarne, tylna szyba wyklejona czarną okleiną. Podłoże to 25 kg piasek kwarcowy Kreisel z Castoramy. Kamienie, skały to wapienie (nie wiem dokładnie ile kg). Parametry wody: pH - 8, NO2 - 0, NO3 - 5, PO4 - 0,25, twardości nie mierzyłem (muszę kupić testy). Planowana obsada 2-gatunkowa: Obecnie pływa 10szt pyszczakow rdzawych wielkości 2,5 cm. Dodatkowo dojdzie ok 10-12 sztuk saulosi. A tak się prezentuje zbiorniczek z nową aranżacją :
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się