Jump to content

Zmiana Aquael glossy 100 na coś większego


Mariusz.wega

Recommended Posts

Słuchajcie, mam pewne rozterki i liczę że dzięki Wam uda mi się je rozwiać.

Otóż posiadam w obecnej chwili zestaw Aquael Glossy 100 biały - w związku ze złożoną reklamacją dotyczącą pęcherzy powietrza pod sylikonem i przekładaniem przez Firmę terminu wymiany akwarium naszły mnie następujęce rozterki

1. Czy czekać kolejny miesiąc na wymianę, (ostatni termin był połowa kwietnia, teraz już jest koniec kwietnia- termin przekładany 3 raz

2. Wymienić akwarium na glossy 100 czarne ? Tak zrobił Kolega @Jerry_jerry ... aczkolwiek tu chiałbym rozwinąć temat:

Wziąłbym od aquaela czarne akwarium, przy czym od razu szło by pod młotek na sprzedaż (ewentualnie mogę postarać się o zwrot gotówki  nie wiem jak to prawnie wygląda, bo obecne akwarium ma już rok)

Za pieniądze ze sprzedaży tego czarnego glossy zrobiłbym akwarium na zamówienie u lokalnego szklarza (sprawdzałem zna się na rzeczy) z bezbarwnego sylikonu tak by pasowało do białej szafki glossy. W cenie glossy spokojnie bym się zmieścił.

Tylko chciałbym też zrobić od razu krok do przody i zamówić trochę większe. Tu pytania:

- Wnęka w której stoi obecne akwarium ma 116cm szerokości i jakieś 60 cm głębokości w związku z tym chciałbym na obecną szafkę 100cm szer i 40cm gł położyć blat powiedzmy o szerokości 116cm i gł 50cm (cała wnęka)

Na to poszło by akwarium pod wymiar 110szer x 50gł x 60 wys co daje ok 330 litrów (10cm więcaj na szerokości i głębokości, w chwili obecnej jest 212l) - pytanie tylko czy ta szafka od glossy z dodatkowym blatem wytrzyma takie  obciążenie??? szczeliny między szafką a wnęką też bym zabudował. Mógłbym też podeprzeć czymś ten dodatkowy blat.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Mariusz.wega napisał:

Wnęka w której stoi obecne akwarium ma 116cm szerokości i jakieś 60 cm głębokości

I takie rób akwarium. Wysokość też zrób 60cm. Co do wytrzymałości szafki, to sam musisz to ocenić i zabezpieczyć. Dodatkowe wsporniki mogą być konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Jako, że zostałem wywołany do tablicy to powiem Tobie jak ja bym zrobił. W związku z odwlekaniem przez Aquaela terminu nie wiem czy nie masz prawa żądać zwrotu kasy - konsultacja z Rzecznikiem Konsumenta wskazana. Zwracaj CAŁY zestaw. Nie wiem czy prawnie możesz zwrócić tylko akwarium. Szczerze powiem Tobie, że szafka dodawana do Glossy to badziewie jakich mało. Jej maksymalne obciążenie to 300 kilo. Tak więc masz idealną okazję aby przejść na większe jednak tak jak wspominałem zwracaj cały zestaw. Ja w swojej dodałem większy blat tak aby akwarium stało w całości na blacie plus dodałem płytę 18mm i na niej postawiłem szafkę czyli bez nóżek.

Pewnie pomyślisz sobie dlaczego ja tak nie zrobiłem? Chciałem i to bardzo. Żona jednak kategorycznie zakazała i jak to powiedziała nie będzie całe nasze życie kręciło się wkoło akwarium. Zrób to i nie zawracaj d...y.  Dlatego też jako klasyczny pantofel powiedziałem przepraszam kochanie i aranżuje czarne. :P;)

 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Zwracaj CAŁY zestaw.

Z tym może być problem, bo sprzedałem już dawno oświetlenie z zestawu, a w samej szafce mam powywiercane otwory na montaż korpusu narurowego i wyklejone wnętrze matą wygłuszającą na mocny klej.

 

Link to comment
Share on other sites

Ewentualnie możesz spróbować tak jak pisałeś wymienić na czarny i go sprzedać jednak to ogromne ryzyko. Będziesz się z tym bawił tygodniami - chyba, że od razu znajdzie się amator na glossy.

Możesz również spróbować przerobić szafkę aby zmienić akwarium na większe jednak to już musisz sam przeliczyć czy nie wyjdzie taniej zrobić stelaż niż przerabiać to co masz.

No masz kolego trudny orzech do gryzienia.

Może jeszcze nawiąże do mojego porzedniego posta. Odnośnie tego, że żona sprowadziła mnie na ziemię z pomysłem sprzedaży. Ja miałem w planach zmienić na takie samo szkło. Ty już myślisz jednak o większym a to już przedsięwzięcie większe i droższe. Musisz przemyśleć czy wszystko co masz nada się do nowego akwarium. Czy filtracja bez problemu obsłuży większe szkło? Po prostu przy większym będzie istniało ryzyko, że rozpoczynasz od zera. Wspominałeś, że spodziewasz się dziecka. To może fajną opcją będzie nie robić nic na wariata a właśnie zbudować nowe, większe, ładniejsze od podstaw a obecnie sprzedać ze wszystkim?

Ja tylko zmieniam z białego na czarne a już to trwa ponad 2 tygodnie. Przy okazji zmieniam aranż dlatego też czas to sprawa drugorzędna.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za zawracanie tyłka ale zdecydowałem że poczekam jeszcze ten miesiąc i zobaczę jak się rozwinie sytuacja z aquaelem. Jak w koncu się uporaja z nową konstrukcja to pozostanę przy białym glossy. Zwlaszcza ze względu na fakt, iż aquael odnowi gwarancję na reklamowany zbiornik i na nowy będzie kolejne 2 lata. Gdyby odpukać znowu się coś działo to wtedy pomyślę o zmianie na  akwarium klejone przez szklarza. Pozdrawiam i dziękuję za opinie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Przy którychś zakupach kupiłem na zaś AQUASAN IMMUNO Zooleka. Daję co prawda połowę zalecanej dawki po podmianie, ryby zdrowe, więc czysto profilaktycznie i nie mogę stwierdzić, czy pomaga, ale na bank nie zaszkodził. 🙂
  • DCP - ile, z ciekawości? 🙂
  • U mnie na 1000l - 40l K1 w panelu z boku akwarium jako jedyna filtracja. Brak filtracji mechanicznej.  Napędzane Jebao dcp  na 30% mocy - pobiera 12,5W. Woda super. Podmiana: ciągła przez kroplownik  (teraz 1l/h). Wodę mam pociągniętą 2 pomieszczenia dalej do kanalizacji. Obsługa akwarium to tylko przetarcie szyb raz na 3 miesiące i napełnienie karmnika.
  • Hej, Easy -Life Voogle. Nie wiem, czy działa, czy kolejna woda ze "świętego źródełka" , ale podobno podnosi kondycję. Ja sam, u schyłku innych odmian akwarystyki wyleczyłem tym paskudną ranę na boku skalara (kilka miesięcy próbowałem wszystkiego). Może zbieg okoliczności, ale zacząłem to lać i się wciągnęło. Podpowiedział mi to jeden z hodowców pyszczakow, jako wzmacniacz dla ryb pobitych i samic wymęczonych po inkubacji. Nawet kiedyś pytałem tu na forum czy znane i działa, ale bez echa. Wiara czyni cuda, więc nie upieram się, że jakiś super środek, ale faktycznie  przy spadkach kondycji jakby podnosił witalność  u ryb.  Wg. mnie pomaga, a na pewno nie szkodzi😉
  • Dobrze , że ryby coraz zdrowsze. Co to za preparat na wzmocnienie? 
  • W takim litrażu nie trzeba podmieniać wody co tydzień. Ja w moim 1050l podmieniam wodę raz na parę miesięcy, jak mi się przypomni, co prawda mam też blok purolite. Filtracja oparta na jednej kasecie zabudowanej w tło. Pompa DCP 3000 ustawiona na 90%. Dodatkowo narurowiec do krystalizacji wody 3 wkłady sznurkowe połączone równolegle - obsługuje to pompa ibo, która pracuję na pierwszym biegu 8watt. Sznurki wymieniam jak przepływ wody spada - raz na miesiąc, może 2 i wszystko hula jak należy . Tak wygląda woda podmieniana ostatnio w wakacje 
  • Akwa wróciło do normy prawie. Ryby powyłaziły z dziur i zachowują się w miarę normalnie. Może ciut bardziej płochliwe, trochę posklejane płetwy u niektorych, ale jakoś to wyglada. Idzie w dobrą stronę. Leje preparat na wzmocnienie polecony przez jednego z kolegów. Nie widzę od dwóch dni samca rdzawego. Tak z autopsji ten akurat gatunek zawsze był u mnie wrażliwy na wszelkie problemy. Kiedyś przy dużym skoku temperatury mocno odchorowaly, jako jedyne z obsady. Baniak mocno zagruzowany, może gdzieś siedzi i się wyliże. Jak nie wylezie, to go jutro będę szukał. Testy na chlor nic w kranówce nie pokazują. Albo inne skażenie, albo sobie wylosowalem kiepski moment na podmiane.
  • Pozwole się nadpisać i podsumować krótko nad poprzednim postem - może jakiejś zabłąkanej w internatach osobie się przyda (jest tego dużo, ale nie tak łatwo czasem trafić)   Zgodnie z radą wszystkich powyżej odpuściłem zakupy stacjonarne. Wykręciłem numer do p. Jacka z Zor (pielegniceafrykanskie.pl). Pełna profeska - nie szczędził czasu na rozmowę, doradził, opowiedział. Nie będę nadzbyt się rozpisywał, ale rzadko spotykana inicjatywa. Telefon o 17.25 w niedziele, o 22.30 odebrałem maluchy w Piasecznie (okolice Warszawy - znajomy[klient] p. Jacka jeździ co niedzielę). 32szt. Saulosi. Jestem mega zadowolony Diskus'a odwiedziłem, ale zrezygnowałem z zakupów. Może dla bardziej doświadczonej osoby ok, ale dla mnie jako amatora, jak przeczytałem na jednym baniaku z narybkiem "Saulosi + Zebra Manda", to już nawet nie podejmowałem próby pytania po czym je rozpoznają - wyszedłem  Odwiedziłem też akwarystyczny w którym kupiłem poprzednie Saulosi (czyt. samiec Red Red). Pan(ten sam od którego kupowałem rok wcześniej) dalej w zaparte, że to Samica - może Coral (bo nie ma ciemnych pasów).  Temat do zamknięcia. Dziękuję jeszcze raz wszystkim. 
  • Cześć @BlackAdder_Pl Moje 900 l filtruję za pomocą gąbek schowanych za tłem. Napędzam jedną pompą obiegową i od roku nie wyczyściłem ani razu filtra, jedynie podmieniam wodę. A dlaczego tak? Miałem filtr kasetowy i właśnie czyszczenie kasety 1-2/tydzień było dla mnie uciążliwe. W ramach eksperymentu schowałem pocięte gąbki za tłem (miałem w poprzednim baniaku i teraz tło na całą długość akwarium. Wynik był więcej niż zadowalający. Teraz za tłem mam 55-60 l. pociętych gąbek o różnej gradacji (głównie ppi 10). Woda o dużym stopniu krystaliczności (nie jest to może poziom jak po użyciu żywic, ale całość wygląda naprawdę dobrze). Chemia również bez zastrzeżeń. Pzdr. Rysiek.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.