Skocz do zawartości

Nowe akwarium 300x70x60 ~1200 l


Kadango

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby była fotka tej ściany wzdłuż której będzie stał zbiornik łatwiej można by coś podpowiedzieć. Ja mam taki zbiornik jak Ty planujesz tylko o metr krótszy ;) .  Muszę powiedzieć, że Te twoje to będzie porządny kawał baniaka. Czy to będzie 3 m czy 3,2 to wizualnie nie będzie miało zbyt dużego znaczenia. Jednak ten róg akwarium koło przedpokoju będzie narażony na uszkodzenie, chociażby podczas odkurzania. Warto go zabezpieczyć nawet zmniejszając długość akwarium o te 20 cm.  I jeszcze jedno. Przy tak długim zbiorniku rozważ podniesienie zbiornika do 70cm. To znacznie poprawi wizualność i estetykę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz mieć odkrytego boku akwarium to wcale nie musisz rezygnować z długości i stawiać jakiegoś słupka; tylko okleić szybę okleiną w kolorze pokrywy/szafki lub żeby było jednolicie przymocować do szafki cienką płytę i po sprawie... W ten sposób zyskasz o 20cm więcej dla rybek a i w litrach to też zawsze będzie kilkadziesiąt do przodu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @iquitos68trafił w sedno. Oklejenie szyby nie załatwi problemu ewentualnego uszkodzenia akwarium czy to odkurzaczem czy też zabawką dziecka itd. Myślę, że 304 cm wystarczy, a żona będzie szczęśliwa :)

Natomiast podniesienie wysokości do 70 cm wiąże się już z dużymi kosztami, szyby 15 mm zamiast 12 mm itd.

Raczej słupek powstanie :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkdivinity napisał:

Co myślicie ?

Osobiście myślę ,że temat możesz sobie odpuścić. W tym miejscu jest tak szeroko , że równie dobrze można obawiać się o front akwa. Rozumiem obawy ale  byłbym tutaj spokojny. Wiem , że argumentem nie będzie  kiedy Ci powiem , że ja to miałem naprawdę przesmyk. Stawiając tam jakiś słupek uważam ,że stracisz na estetyce . Przemyśl to....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem 😕 Żona uparła się na słupek, a dla mnie to dodatkowe 24 cm więcej akwarium i już wiem że ich brak będzie mnie irytował :D Oj ciężko będzie, ciężko

Z ciekawości, ktoś się zna na nośności stropu ? Pod akwarium jest piwnica, miejsce w którym będzie stało znajduje się przy ścianie nośnej. Strop solidnie zazbrojony, było lane chyba 20 cm betonu plus 14 cm wylewki. Wiem tyle że beton był z tych lepszych mieszanek, jak wierciliśmy ze szwagrem dziurę na doprowadzenie wody to coś koło 2 h się mordowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkdivinity napisał:

Żona uparła się na słupek,

Można obudować symetrycznie  zachowując walory "bezpieczeństwa"  i jednocześnie zachowując walory estetyczne.  Ale to kosztem długości akwa. W każdym bądź razie ta prawa strona w wersji nie osłoniętej słupkiem będzie bezpieczna  tak samo jak całe akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.