Skocz do zawartości

Nowe akwarium 300x70x60 ~1200 l


Kadango

Rekomendowane odpowiedzi

Z kolegą pisałem na PW i zachęcałem do postawienia jak największego akwarium, czyli te 325 cm...czyli maksymalna tafla. Też sugerowalem 70/75 wysokości, ale rozumiem ograniczenia....chociaż to jest inwestycja na lata, więc nie ograniczałbym tego do 60 cm. Ta wysokość to bezwzględne minimum, ale może kolega szybko zacząć żałować, że nie zrobił wyższego.

Co do słupka, to nie ma najmniejszego sensu. Jeśli odkurzacz ma uszkodzić akwarium, to lepiej nie zakładać akwarium. To jakieś nieporozumienie. Folii nie ma potrzeby przykleić na boczną szybę, bo od frontu będzie widoczne lustrzane odbicie...tak działa optyka...fizyka, a od wejścia nawet ciekawiej będzie wyglądać otwarty bok akwarium z widocznymi rybami niż jakiś słupek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w naszą galerię w dział AKWARIA Z INNEJ strony znajdziesz tam wiele kompozycji  zbiorników w pokojach ( nie chodzi mi o aranż) . Choćby rzuć okiem tutaj:

 

3 minuty temu, pozner napisał:

Co do słupka, to nie ma najmniejszego sensu.

Też tak uważam.

3 minuty temu, pozner napisał:

 od wejścia nawet ciekawiej będzie wyglądać otwarty bok akwarium z widocznymi rybami niż jakiś słupek.

Masz w 100% rację. Generalnie szkoda długości a  przy tak szerokim przejściu jest tam na tyle bezpiecznie ,że nie zawracałbym sobie tym głowy.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy, macie racje, chyba przesadzamy. Jakoś żonę przekonam. Dokładnie tak jak pisał kolega @pozner popisaliśmy trochę na pw za co jestem mu bardzo wdzięczny, dużo mi pomógł i pewnie jeszcze niejedno podpowie :)

Sprawa słupka rozwiązana. Kusi mnie te dodatkowe 24 cm. 324 to nie 300 :D

A jakbym zrobił np wymiar ostateczny

324x80x65, to czy wystarczą szyby 12 mm ?

Oraz jak ktoś się zna na tych stropach, również proszę o odpowiedź. Mimo że ją chyba znam, przecież auta stoją na parkingach piętrowych, które są coraz cieńsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejGłuszycaZbiorniki w galerii piękne, ale niektóre zabudowy droższe od samego akwarium :)

Czekam jeszcze na wyceny od akwaria.pro i od akwarium szczecin.

Powiedzcie mi, warto inwestować we front i prawy bok w opti white ? cena za to ow prawie 1,5x więcej niż za zwykły float...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darkdivinity napisał:

Powiedzcie mi, warto inwestować we front i prawy bok w opti white ? cena za to ow prawie 1,5x więcej niż za zwykły float...

Nie ma sensu. Lepszy efekt osiągniesz przez odpowiednie oświetlenie, a na pewno zniwelujesz różnicę. Gdyby szkło miało mieć 1,9 cm. to różnica możliwa by była do zauważenia, ale w tym wypadku szkoda kasy. Tym bardziej, że nie będziesz miał porównania...punktu odniesienia, więc po co tym zawracać sobie głowę?

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do bezpieczeństwa bo widzę , że to Ciebie i Twoją żonę nurtuje. Grubość szkła które będziesz miał to prawdopodobnie 12 mm. Uwierz mi , że nawet stukając młoteczkiem nie rozbijesz tego tak łatwo. Większym niebezpieczeństwem jest źle wypoziomowany stelaż czy źle  wypoziomowana i byle jak zrobiona szafka. Dlatego przekonaj żonę ,że może czuć się bezpiecznie  jeżeli chodzi o te prawą stronę akwa.

13 minut temu, darkdivinity napisał:

Powiedzcie mi, warto inwestować we front i prawy bok w opti white ?

Wg mnie nie warto.

13 minut temu, darkdivinity napisał:

Czekam jeszcze na wyceny od akwaria.pro i od akwarium szczecin.

Marcin (AKWAPRO) ma kalkulator na swojej stronie. Nie wiem jak Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, chyba wszystkie moje obecne wątpliwości są rozwiane...

akwapro ma kalkulator do 200 cm długości. Na stronie przemka jest, ale nie wiem na ile ceny pokazywane przez niego są aktualne ;) zobaczymy co poodpisują.

Pozdrawiam, jeszcze raz dzięki ! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.