Skocz do zawartości

Placidochromis sp. Blue Otter - opis i spostrzeżenia


klekot666

Rekomendowane odpowiedzi

Mam samice dokładnie 5 sztuk, jak pamiętasz dostałem kilka od Piotrka @piotriola. Niestety tarła jeszcze nie zaobserwowałem. Obecnie u mnie jest nerwowa sytuacja w akwarium gdyż do tarła szykuje się Protomelas taeniolatus taeniolatus Namelanje i zajął prawie połowę zbiornika. 

Edytowane przez Bezprym
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam samice dokładnie 5 sztuk, jak pamiętasz dostałem kilka od Piotrka [mention=2371]piotriola[/mention]. Niestety tarła jeszcze nie zaobserwowałem. Obecnie u mnie jest nerwowa sytuacja w akwarium gdyż do tarła szykuje się Protomelas taeniolatus taeniolatus Namelanje i zajął prawie połowę zbiornika. 
Wariat i wielu Ci o tym mówiło jak myślałeś by je mieć w swoim akwa

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pablojogi napisał:

Sławek spokojnie Ci pisze to moje zdanie i wielu innych niestety, uparles się to masz co masz

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Nie przesadzajmy, u pyszczaków non mbuna to raczej normalne zachowania i wcale nie trzeba być Protomelasem. U mnie to samo robił Placidochromis blue otter jak podchodził do tarła. Teraz to mniej rzuca się w oczy, bo ryby urosły i się mniej boją, ale na początku to dosłownie wszystkie siedziały w drugim rogu akwarium

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.12.2021 o 14:52, Bezprym napisał:

Mam samice dokładnie 5 sztuk, jak pamiętasz dostałem kilka od Piotrka @piotriola. Niestety tarła jeszcze nie zaobserwowałem. Obecnie u mnie jest nerwowa sytuacja w akwarium gdyż do tarła szykuje się Protomelas taeniolatus taeniolatus Namelanje i zajął prawie połowę zbiornika. 

Witaj, żadne Placidochromisy nie podchodziły do tarła gdy miałem Protomelasa. Te ryby już powinny się rozmnażać, moje samice nosiły mając około 4 cm. Pisałem , powodem braku tarła może być towarzystwo lub rodzaj pokarmu.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, piotriola napisał:

Witaj, żadne Placidochromisy nie podchodziły do tarła gdy miałem Protomelasa. Te ryby już powinny się rozmnażać, moje samice nosiły mając około 4 cm. Pisałem , powodem braku tarła może być towarzystwo lub rodzaj pokarmu.
pozdrawiam

A w jakiej obsadzie je miałeś? U mnie samiec alfa dzisiaj znowu zapylił jedną samice, a samiec beta (zdjęcie klika postów wcześniej), mocno poobijany przez alfę, po przełożeniu do akwarium z fire crestami zdążył już zapylić dwie samice :). Brak płetwy ogonowej mu nie przeszkodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.