Jump to content

Obsada do 375l


norbitek

Recommended Posts

Co sądzicie o takiej obsadzie do 375l (150x50x50):

- Pseudotropheus saulosi

- Pseudotropheus socolofi

- Labeotropheus trewavasae

Jako, że to moje pierwsze pyszczaki zależy mi na obsadzie spokojnej i z miarę ładnymi samiczkami. Nie wiem czy warto coś do tego jeszcze dołożyć (np. rdzawe) czy pozostać przy tym? Ile tych ryb powinno być w takim akwarium i czy kupować wszystkie na raz, czy rozłożyć zarybianie akwarium w czasie?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli takie gatunki Ci się podobają to nie będę mieszał Ci w głowie :wink: Obsada dobrana prawidłowo, te rybcie nie należą do agresorów, więc powinno być w miarę spokojnie, choć nie ma żadnej gwarancji, że tak będzie, pyśki to nieobliczalne bestyjki, najlepiej kup po minimum 10 sztuk młodych z każdego gatunku i za jednym razem wpuść do akwa.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilką w serwisie wyczytalem cos takiego o sauloskach:

Przykładowo rybka nie ma raczej problemu we współżyciu z pyszczakami labidochromis caeruleus i iodotropheus sprengerae o tyle wspólna hodowla z pseudotropheusem socolofi jest dość trudna i zależna od temperamentu samca tego gatunku
Ja natomiast widziałem już takie zestawienie w akwariach forumowiczów. A może tu chodzi o mniejsze akwaria?
Link to comment
Share on other sites

Chodzi o podobienstwo obu samcow. W duzych akwa tak owe maja swoje rewiry, mozwlie oddalone od siebie. Nie mniej jednak w 200 i w 500 litach tre samce moge ze soba nie współgrać. Takich problematycznych skladow jest wiecej, ale ludzie je trzymaja, to zalezy od wystroju, wielkosci, temperamentu itp itd.. IMO da sie polaczyc te 2 gatunki, jednak moze to wiazac sie z problemami..

Link to comment
Share on other sites

Jak patrzyłem na zdjęcia, to wydawał mi się wyraźnie różny. Tak naprawdę ten socolofi, to taka trochę "zapchajdziura". Zależy mi na trewciach i sauloskach i jeśli nic nie znajdę to będą tylko te dwa gatunki. Może ktoś ma propozycję na rybę, która dobrze by żyła z tymi rybami? Oprócz yelowków - bo mi się nie podobają i w ostateczności mogły by być to rdzawe. A może Pseudotropheus acei? Chociaż nie wiem czy nie za duży, ale wygląda na piekną rybę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o socolofi to myślę, że nie było by z nim problemów, na 150 cm. spokojnie można go wsadzić, acei sobie odpuść, rdzawe będą pasować jak najbardziej do tych 2 gatunków, wiem, że to niezbyt wyszukana obsada, ale ładna kolorystycznie, a przy tym spokojna :wink:

Link to comment
Share on other sites

Chyba się zdecyduję na tego rudzielca. Od razu przeczytałem opis i zauważyłem, że może być ewentualnie zdominowany przez typowych roślinożerców, ale mam nadzieję, że trewcie będą go ignorować.

Mam tylko pytanie. Dietę muszę ustawić pod trewcie, i nie podawać rybom wysokoproteinowych pokarmów?

Link to comment
Share on other sites

Co do socolofi, to ryba jest bardzo ciekawa. Ubarwienie mnie osobiście się podoba, ale to kwestia gustu. Na pewno ma ciekawe zachowania i raczej należy do zadymiarzy - u mnie socolofi między sobą non-stop uciarają się o pozycję. Trzymam je z Johani i Mphanga, a więc innymi silnymi gatunkami. Pod względem wyglądu do saulosi nie są podobne, i chodzi raczej o to, że socolofi są silniejsze i bardziej agresywne od spokojnych saulosi, i stąd mogą pojawić się problemy w hodowli. Dla socolofi polecam dużo jamek, plus możliwość kopania pod kamieniami - kochają to. Dlatego Norbitek polecam przyjżeć im się jescze raz - to b. ładne ryby i IMHO nie zasługują na traktowanie ich jako 'zapchaj dziura' ;)

Powodzonka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.