Skocz do zawartości

Crav tank 324x129x103


crav

Rekomendowane odpowiedzi

Oświetlenie też chyba symboliczne patrząc na rodzaj glonów jakie porastają zbiornik ? Jeśli chodzi o filtrację to zastanawia mnie ten grys w sumie. Czy on jest po to, żeby ph podnieść?

No muszę zapytać. Nie wiem czy już pytałem. Ale generalnie mówi się: stawiaj jak największy zbiornik bo będzie żałował. Czy teraz.. po czasie, żałujesz że nie postawiłeś większego ? :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że skrobłeś coś od siebie. Zawsze miałem wrażenie, że trzeba cię trochę ciągnąć za język😋. Przede wszystkim ten zbiornik to efekt ogromnej pasji.

Kiedyś już zamieniliśmy parę słów na FB o sumpie w Malawi...działa pomimo tego co notorycznie wypisywał tutaj jeden spec od kryształowej wody😁.

Miło będzie poczytać również o rybach.

Edytowane przez przemo-h
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mróz napisał:

Tej paczki zapałek prawie nie widać, ogrom zbiornika widać najlepiej jak Zbyszek jest w środku 😉

Piszesz że tylko sump i cyrkulator, czyli te 3 narurowce stoją nieużywane? Faktycznie zużycie prądu bardzo małe jak na taki zbiornik, ja wyobrażałem sobie że to żre sporo prądu ..

Z 3 narurowcow zrobiłem jeden i go nie używam. Jeszcze światło prąd zużywa ale to każdy ma swój gust. Mocno mi świeci tylko 1 h. Reszta mrok...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iquitos68 napisał:

Oświetlenie też chyba symboliczne patrząc na rodzaj glonów jakie porastają zbiornik ? Jeśli chodzi o filtrację to zastanawia mnie ten grys w sumie. Czy on jest po to, żeby ph podnieść?

No muszę zapytać. Nie wiem czy już pytałem. Ale generalnie mówi się: stawiaj jak największy zbiornik bo będzie żałował. Czy teraz.. po czasie, żałujesz że nie postawiłeś większego ? :)

 

Nie żałuję, ale dziś bym przy planowaniu zrobił głębszy... reszta jest mega ok. Żeby było jasne 130 cm jest rewelacja! Ale 180 bylo by epickie 😁

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, iquitos68 napisał:

Oświetlenie też chyba symboliczne patrząc na rodzaj glonów jakie porastają zbiornik ? Jeśli chodzi o filtrację to zastanawia mnie ten grys w sumie. Czy on jest po to, żeby ph podnieść?

No muszę zapytać. Nie wiem czy już pytałem. Ale generalnie mówi się: stawiaj jak największy zbiornik bo będzie żałował. Czy teraz.. po czasie, żałujesz że nie postawiłeś większego ? :)

 

Grys mam z kubelkow, a był on by podnieść ph ( dopiero od 3 kubla 2228 zaczął się podnosić) w 936l 

Nazbierało się biologii  do startu....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, crav napisał:

Mocno mi świeci tylko 1 h. Reszta mrok...

Też u siebie podobnie zrobiłem. Wieczorem przez pół godziny ledy na full. Daje to pewne urozmaicenie, a i sinice nie groźne. Pozostały czas to 15% mocy dzięki czemu krasnorosty fajnie rosną :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, crav napisał:

Nie żałuję, ale dziś bym przy planowaniu zrobił głębszy... reszta jest mega ok. Żeby było jasne 130 cm jest rewelacja! Ale 180 bylo by epickie 😁

Witaj Zbyszku, jak miło po latch 😀

jestem pod ogromnym wrażeniem jakie zmiany u Ciebie zaszły za co gratuluje. Nowy dom, nowy BAJECZNY zbiornik wow.

Od kiedy pamiętam zawsze miałeś piękne zbiorniki. Ale ten przeszedł najśmielsze oczekiwania. Nawet sobie nie umiem wyobrazić takiej wielkości.  Myślałem że 200cm to już jest sporo oj przeliczyłem się 😀

Już nie przesadzaj, 180cm głębokości przeca niektórzy marzą o takiej długości😀

Pozdrawiam

Edytowane przez Slawek-meszek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Slawek-meszek napisał:

Witaj Zbyszku, jak miło po latch 😀

jestem pod ogromnym wrażeniem jakie zmiany u Ciebie zaszły za co gratuluje. Nowy dom, nowy BAJECZNY zbiornik wow.

Od kiedy pamiętam zawsze miałeś piękne zbiorniki. Ale ten przeszedł najśmielsze oczekiwania. Nawet sobie nie umiem wyobrazić takiej wielkości.  Myślałem że 200cm to już jest sporo oj przeliczyłem się 😀

Już nie przesadają 180cm głębokości przeca niektórzy marzą o takiej długości😀

Pozdrawiam

To są ogromne wielkości... dobrze wiemy, że sporo osób ma 240 czyli 120 dl co jest mniej niż  u mnie głębia,  ale to jest moja odpowiedź na pytanie, a zarazem refleksja po niespełna 2 latach... jeśli jest miejsce to nie ma co stawiać sztucznych granic 130 tak a 180 nie... a wiem, że kilku ludzi już tworzy podobne zbiorniki... dziś się wahają  ile głębi...

Koszty praktycznie się nie zmieniają jak jest miejsce....

Dzięki za miłe słowa. 

Miłego...

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, crav napisał:

To są ogromne wielkości... dobrze wiemy, że sporo osób ma 240 czyli 120 dl co jest mniej niż  u mnie głębia,  ale to jest moja odpowiedź na pytanie, a zarazem refleksja po niespełna 2 latach... jeśli jest miejsce to nie ma co stawiać sztucznych granic 130 tak a 180 nie... a wiem, że kilku ludzi już tworzy podobne zbiorniki... dziś się wahają  ile głębi...

Koszty praktycznie się nie zmieniają jak jest miejsce....

Zgadzam się z Tobą w 100%

Teraz możesz powiedzieć co i jak, przeskoczyłeś pewien próg dla których jest to próg niewyobrażalny. Jesteś w stanie zauważyć, że 180cm szerokości byłoby lepsze od 130cm. Czyli dochodzimy do wiecznego marzenia o czymś większym (mam na myśli wielkość zbiornika 😀)

Chciałbym zobaczyć ten salon z takim szkłem, musi być jak to młodzież mówi cool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.