Jump to content

Czy mogę już odłowić?


Micha1994
 Share

Recommended Posts

Witam.


Jedna z moich samiczek ma ikrę. Ma ję już ze 6 dni i czy mogę ją odławić już teraz... Nie chce ryzykować że małe urodza się w akwa ogólnym. czy jeżeli teraz ją odłowie to czy potem może się ona spotkać z odrzuceniem przez inne ryby?


Proszę o odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

samiczkę najlepiej odłowić około 20 dnia, jeśli ma 1 raz ikrę to jest duże prawdopodobieństwo, że nie donosi jej do końca, a jeśli ją teraz odłowisz to tak jak napisałeś- trudniej jej będzie zająć dotychczas zajmowane miejsce w ustalonej już pewnie hierarchii i może się to źle dla niej skończyć.

Link to comment
Share on other sites

A czy juz myslales, co zrobisz z mlodymi?

Jesli nie masz ich jak "upłynnić", to lepiej nie ruszaj samiczki, mniejszy stres dla niej, mniej kłopotów z potomstwem dla Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

lepiej nie ruszaj samiczki, mniejszy stres dla niej, mniej kłopotów z potomstwem dla Ciebie.


Mniej kłopotu to się zgodzę, natomiast czy dla samicy dobrze ?

Zaczynam się nad tym zastanawiać,

Samica w ogólnym długo dłużej trzyma małe je w pyszczku czym powoduje większe spustoszenie swojego organizmu. Samice które po wielu noszeniach wygladaja jak "pływające trupki", gdy je wyłowimy szybko puszcza je w kotniku i znacznie szybciej wraca do pełnej sprawności i zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

spustoszenie? przecież one są do tego, żeby się rozmnażać i inkubować. I nie zawsze w kotniku szybciej wypuszczają, bo w akwarium ogólnym znają teren i nie muszą poznawać nowego lokum i wypuszczać ryb w nowym miejscu. Dla mnie to wszystko gdybanie i naciągane teorie... Chyba przeceniamy nasze ryby, jeśli chodzi o odczuwanie "emocji", stresowanie się. Poza tym, to przecież normalne i samica ma zapisane w genach niepokój, który pojawia się gdy rybki w pysku ruszają się coraz bardziej i trzeba je gdzieś wypuścić...

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Nawet odławianie po 20 dniach może sie skończyć źle. Mój kolega odłowił do kotnika samice red reda inkubującą i po jakiś czasie zjadła ikrę, za drugim razem odłowił ja do innego akwarium w którym była sama i też zjadła ikrę, aż dopiero za trzecim razem nie odławiał o maluchy donosiła do końca. Widocznie coś jej się nie podobało, lub warunki jej nie sprzyjały i zjadła ikrę a w akwarium ogólnym było wszystko ok!!! Dlatego moim zdaniem najlepsze jest łapanie samicy i wyciąganie z niej młodych już po inkubacji ikry czyli gdzieś około 21 dni i wtedy samica nie ma młodych i normalnie pobiera pokarm!!!

Link to comment
Share on other sites

sabotage
najlepsze jest łapanie samicy i wyciąganie z niej młodych już po inkubacji ikry czyli gdzieś około 21 dni i wtedy samica nie ma młodych i normalnie pobiera pokarm!!!


Yyy?

Tak, po co łapac samice po inkubacji kiedy juz nie ma mlodych bo srednio rozumiem przeslanie Twojego postu...

Link to comment
Share on other sites

najlepsze jest łapanie samicy i wyciąganie z niej młodych już po inkubacji ikry czyli gdzieś około 21 dni i wtedy samica nie ma młodych i normalnie pobiera pokarm!!!


Yyy?

Tak, po co łapac samice po inkubacji kiedy juz nie ma mlodych bo srednio rozumiem przeslanie Twojego postu...


Mam ten sam problem :?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Połączenia silikon kamień nie są zbyt trwałe. Zwłaszcza w lekko zasadowej wodzie, takiej jaką mamy w swoich akwariach, silikon szybko twardnieje i odłazi od kamienia. Czyli w niedalekiej przyszłości katastrofa budowlana mocno prawdopodobna. Wszelkie kamienne konstrukcje powinny stać stabilnie pod własnym ciężarem. Trzeba je ustawić tak, żeby się nie osunęły samoczynnie, czy przy jakichś pracach pielęgnacyjnych w akwarium. Da się to zrobić, bo wszyscy tak mamy😉.
  • E0nNIk
   Kupiłem tego białego jako marco rock, jest to wapien?
  • lukasz.host
   Te 26 litrów gąbki, to rozumiem powierzchnie całej gąbki, która zmieści w np. 26 litrowym wiadrze. Dobrze rozumuję? Jest to dla mnie nowość, żeby ciała stałe przeliczać na litry ich objętości.  
  • Andrzej Głuszyca
   Mówiąc delikatnie jest  nieciekawie.  Ale jak sam piszesz jest to Twoje pierwsze akwa  stąd pewnie jest jak jest.  Może zajrzyj do naszej galerii  do działu AKWARIA a znajdziesz tam bardzo dużo, bardzo fajnych zbiorników do inspiracji.  Wyrzuć tego białego ( wapień) i masz naprawdę potencjał w kamieniach do bardzo fajnej aranżacji.  Nie jest to krytyka bo mi się tak podoba.  T y możesz mieć odmienne zdanie i będzie to uszanowane. 
  • E0nNIk
   Tak, silikonem akwarystycznym, dlaczego nie jest to dobre rozwiazanie?
  • Andrzej Głuszyca
   Skoro jesteś na tym forum to znaczy , że zaakceptowałeś regulaminy forum.  Jednym z nich  jest aby podać poniższe  wiadomości:  Oczywiście..możesz ich nie znać bo nie każdy  używa testów. Ale wtedy to napisz wyraźnie. Wybacz.. ale skoro chcesz pomocy to sam to zrób i napisz.
  • Tomasz78
   To wszystko wygląda bardzo dziwnie. Nie chcesz podać szczegółów, ok Ile ryb było, jakiej wielkości, jakie gatunki? Czym karmiłeś? Po pierwsze pyszczaki jakby zobaczyły taki smaczny robaczek wijący się w wodzie to byłby dla nich smacznym kąskiem. Po drugie woda wygląda dziwnie, jakby mleczna, taka jest przy niedojrzałych akwach. Po trzecie, po co takie intensywne napowietrzanie skoro to nic nie daje i nie chodzi o niedobór tlenu. Po czwarte widzę że gąbka filtra jest czysta co sugeruje niedojrzały zbiornik i brak rozwiniętej flory bakterii nitryfikacyjnych. Po piąte, jeżeli ryby miały pasożyty to dlaczego ten jeden którego oddałeś tacie nie był zarażony i w akwa u taty nic złego się nie dzieje. Ciężko cokolwiek stwierdzić bo za mało danych, może to faktycznie pasożyty... nie wiem, ja w ponad 30 letniej przygodzie z akwarystyką nigdy nie spotkałem się z żadnymi pasożytami. A jak ryby miały takie objawy jak opisujesz to dla tego że NO2 było za wysokie a pokarm niewłaściwy. Obniżenie NO2 i zastosowanie właściwego pokarmu we właściwych proporcjach i ryby cudownie zdrowiały, ot takie u mnie cuda były.
  • pulpet
   Bardzo nienaturalne ułożenie. Popatrz do galerii, znajdziesz mnóstwo fajnych aranżacji, coś Cię może zainspiruje. Postaraj się o kilka większych brył, bo taką kaszę ciężko będzie ułożyć w coś, co będzie oko cieszyć i z czego ryby będą miały pożytek.  Czy dobrze rozumiem, że kleiłeś kamienie silikonem? Jeśli tak, to nie jest dobre rozwiązanie.      
  • Pikczer
   A można wiedzieć tak przy okazji jaki to hodowca? Nigdy takich robali nie miałem w akwarium.  A jeśli ryb już nie ma to obserwuj akwarium, może rzeczywiście robale znikną a jeśli nie to ja do wyczyszczenia używanego filtra kupiłem nadmanganian potasu. Kilka zł w aptece saszetka. Powinno wybić wszystko, chyba. A później cykl w akwarium od nowa. 
  • novi
   To proszę czytaj co piszemy. Wg mnie to pierścienice, wazonkowce ale z tych nie jadalnych przez rybcie. Wg mnie nieszkodliwe ale nichciane. Po czasie winny same zniknąć jak pokarm nie zalega na dnie.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.