Wyderka Opublikowano 1 Marca 2018 #1 Opublikowano 1 Marca 2018 Koledzy i koleżanki chciałbym was prosić o radę może i przyczynę jak ktoś będzie wiedział i o rozpoznanie. Zacznę od tego że na początku w moim baniaczku na kamieniach pojawialy się zielone glony a po jakimś czasie takie ciemno brązowy glony i do tego twarde (chyba to glon) nie wiem czemu to się pojawia nawet gdyby kilka kamieni wyszorowalem druciakiem to kilku dniach znów to cholerstwo zaczęło wyłazić.Prosze o pomoc
Kubeq Opublikowano 1 Marca 2018 #2 Opublikowano 1 Marca 2018 (edytowane) Piękny glon Zostaw jak jest, niech ryby mają urozmaicenie w diecie a Ty radoche z oglądania jak skubią glona że skał. Edytowane 1 Marca 2018 przez Kubeq 1
egon44 Opublikowano 1 Marca 2018 #3 Opublikowano 1 Marca 2018 Szkoda walczyć z glonami przecież one są pożądane w naszym biotopie jako naturalny pokarm dla ryb. Nie jesteś sam
Wyderka Opublikowano 1 Marca 2018 Autor #4 Opublikowano 1 Marca 2018 Zielony fajnie wygląda ale u mnie to aż się nawarstwiają jest twardy tylko druciakiem idzie to zetrzeć to badziewie brązowe A tym bardziej że one wgl tego brązowego nalotu nie skubią
egon44 Opublikowano 3 Marca 2018 #5 Opublikowano 3 Marca 2018 W dniu 1.03.2018 o 18:39, Wyderka napisał: Zielony fajnie wygląda ale u mnie to aż się nawarstwiają jest twardy tylko druciakiem idzie to zetrzeć to badziewie brązowe A tak zapytam po co w ogóle wyjmujesz te kamienie i szorujesz? W dniu 1.03.2018 o 18:39, Wyderka napisał: A tym bardziej że one wgl tego brązowego nalotu nie skubią Zrób rybkom 2-3 dniową głodówkę i zobaczysz że zaczną skubać nawet brązowy nalot czyli jak przypuszczam okrzemki... Popatrz jak u mnie zajadały okrzemki https://www.youtube.com/watch?v=LA9JoWEZ_Ik
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się