Jump to content

Tragedia...


Lenek
 Share

Recommended Posts

Od kilku dni mam, a raczej miałem w akwarium tło z ceresitu. Tło zrobione było tak, że do tafli były poprzyklejane moduły imitujące bloki skalne. Dziś dwa takie moduły odkleiły się i wyleciały na powierzchnie. Tata chciał wyjąć tło w celu sklejenia i wszystko rozwaliło się na kilka części :cry: :? . Nie poddaje się natomiast i zrobię tło jeszcze raz, tym razem na wzór tła msobo z pianki.

Link to comment
Share on other sites

Kleiłem sylikonem - błędem było tu klejenie styropianu do styropianu, miałem najpierw pomalować moduły cr-em a potem dopiero kleić.

Tym bardziej by się rozpadły

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, że nie - zrobiłem taki test odrywając kawałki pomalowane ceresitem, a nie pomalowane - te pierwsze o wiele trudniej było odkleić od siebie.

Link to comment
Share on other sites

Lenek moduły Ci się rozpadły bo nie miałeś ich dociążonych od góry, jak to Romek robił, a co do klejenia to meth ma rację, klei się styropian do siebie, jeśli skleisz go jak będzie pomalowany CR-em to na 100% się to rozpadnie.

Link to comment
Share on other sites

test testem... a oczyściłeś styropian denaturatem?


ja jak budowałem moją pierwszą nieudaną konstrukcję ze styropianu to kleiłem, potem pokryłem CRem i można było za pojedyncze kawałki podnosić i nic...


więc coś tu u ciebie nie zadziałało...


swoją drogą to usypisko z otoczaków, które miałeś było całkiem niezłe... do tego czarna folia samoprzylepna na tylną szybę i na prawą stronę 3 płyty wapienia - bardzo płaskie wysokie - oparte o ściany akwa... (dwie na prawą część tynej ściany i jadna na boczną ścianę) - tam też w ten narożnik z płyt filtr od przedu zamaskowany opartą małą płaską płytą


jak nie wapienie to piaskowce


świetne akwa z podziałem na lewą i prawą stronę... prawy bok i tył obklejony czarną folią i gitara - jakbyś to ładnie skomponował to będzie pasować...


nie musisz tracić dwóch tygodni na kolejne dzieło z CRu :)

słowem po co się męczyć - moja propozycja to może kompromis, ale ma swoje zalety nie powiesz


pozdro

Link to comment
Share on other sites

no obejrzałem te otoczaki dokładnie i ...


idealnie by tu od połowy na tylnej ścianie w prawo pasowały te dwie płyty piaskowca (wapienia) tworzące wraz z analogiczną płytą na prawym boku "L" w widoku z góry...


Twoje otoczaki by się wcinały optycznie w litą skałę zakotwiczoną w piachu


oczywiście z tylną i prawą ścianą akwa oklejoną z zewnątrz czarną folią żeby nie było prześwitów...


coś ala plyty oparte o sciany akwa Bariana - na pewno widziałeś...

Link to comment
Share on other sites

Ma swoje zalety, ale co za sztuką jest kupienie folii samoprzylepnej i obklejenie baniaka ? Wolę zrobić coś niepowtarzalnego z ceresitu i mieć fajne akwa, niż potem żałować, że nie mam tła. Styropian do styropianu - pojedyncze kulki styropianu odrywają się od siebie - ceresit do ceresitu - płaska powierzchnia, lepsza przyczepność sylikonu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Ziemiojad
   I to jest chyba esencja.    Z roślinami było łatwiej 😏
  • Bartek_De
   Może to być Aulonokara, ale głowy nie dam. Może ktoś precyzyjniej określi.
  • Rik
   Takie najlepsze mi się udało zrobić
  • Andrzej Głuszyca
   Po prostu są nie do końca praktyczne. Spójrz na stopkę @Vrzechu.  Możesz śmiało się tym zainspirować jeżeli chodzi o praktyczną stronę i estetykę .
  • Pikczer
   Wyglądają jakby zajmowały połowę akwarium, albo światło tak gra. To są puste "skały", sztuczne? Skąd wszyscy mają takie fajne glony? Popieram, że żwirek dodałby smaku. Te ryby nie będą przesiewać piasku, a nawet jeśli to delikatnie.  A jakie dodać skały to ja nie podpowiem bo u siebie też mam niewłaściwe 😜 Mbuny lubią mieć różne swoje schowki, jakieś prywatne rewiry, nie lubią wspólnego lokum, na pewno kilka osobnych grot sprawi, że będą się czuły "swojsko". 
  • kajper
   Czy pompa 2000l/h pociągnie 2xkorpus narurowy, grzałke.
  • Ziemiojad
   Dzięki koledzy za waszą odpowiedź.  Jednak cały czas mam wrażenie, że te "kamloty" są zbyt duże do mojego akwarium.    Otoczaki? Czy jakieś bardziej kanciaste bardziej do tego pasują? 
  • triamond
   Czyli przy napędzie powietrznym jest  143 l/h /W. Ja przy wodnym mam 276 l/h/W (ale specyficzne warunki... patrz niżej). Podsumowując: sam komin napędzany powietrzem słabo natlenia, ale prąd wody który powoduje ruch powierzchni (komin napędzany powietrzem lub pompa wodna), zapewnia skuteczną wymianę. Twoja pompa 42W (podłączona do kamieni, dających bąbelki o promieniu 2mm? i lecące 1s do powierzchni) da dodatkową powierzchnię wymiany równą ok. 208x60 cm. @piotriola Taka wydajność jest, gdy pompa tłoczy na 30% mocy. Przy 100% mocy  wychodzi już tylko 144 l/h/W  podobnie jak przy napędzie powietrznym. Pewnie przez duże średnice do takiego przepływu w pompie + rura 32mm (wymiar zewnętrzny) + 3 łuki zamiast kolanek + brak różnicy poziomów. Zwykłe pompy zasilane prądem zmiennym, mają symetryczny wirnik, kręcą się w przypadkową stronę po starcie, stąd słabsza wydajność - poniżej 100l/h/W. Lata temu miałem pompę (chyba Sicce) z zapadką. Kręciła się w jedną stronę, wirnik miała asymetryczny, wydajna, ale hałas nie do zaakceptowania - wirnik stukał w zapadkę. Można było wyjąć zapadkę.... ale wtedy nie zawsze pompowała w dobrą stronę, za to cicho... jak to w życiu
  • Bartek_De
   Możesz trzymać Aulonocary z Yellowami. Raz, że pasują żywieniowo, a dwa Yellow to ryba nieterytorialna, która nie wymaga gruzowiska. Aulonocara to ryba z grupy non-mbuna i również nie musisz dla nich budować gruzowiska, przy minimalistycznej aranżacji (dosłownie kilka kamieni) możesz stworzyć fajny zbiornik z ciekawą kolorystycznie obsadą. Co prawda Twoje akwarium nie jest zbyt duże, ale myślę że z tymi dwoma gatunkami mógłbyś spróbować. Nie dodawałbym już trzeciego gatunku. Jest tylko jeden problem, ciężko stwierdzić czy ryba widoczna na filmie w tamtym wątku to Aulonocara, obawiam się, że nie🤔 Nie wiem też czy o tej samej rybie myślimy. Wstaw tutaj zdjęcie tej "Aulonocary" którą chciałbyś zostawić. Blisko Szczecina masz dobrą hodowlę w okolicach Gorzowa Wlkp. Tan-Mal.
  • Rik
   TL;DR 240L Podobno rybki z tego wątku nie pasują do siebie. Chciałbym to zmienić i coś dopasować. Jeżeli się da, chciałbym zachować aulonocarę i Yellowka. Polecacie kogoś ze Szczecina lub ewentualnie z wysyłką, do wymiany obsady? ---------------------------------------------------------------------------------------- Witam Jakiś czas temu kupiłem pyszczaki, cały komplet od kogoś kto likwidował akwarium. Z tym Panem nie mam już kontaktu.  Kilka rybek się zagoniło i stadko nieco się pomnijeszyło. Pomyślałem żeby może dokupić jakieś samiczki szczególnie do tego największego samca u mnie w akwarium. Z jedną samiczka nawet miał tarło, ale ze stresu zjadła młode. Potem samiec ją zagonił na śmierć. Wtedy miałem też dużo mniejsze kamienie. Dowiedziałem się z tego wątku jakie mam rybki. Po tym co czytam wychodzi, że ta obsada to totalny misz masz. Powinienem zdecydować na 1-2gatunki i stworzyć haremy.  Akwarium jakie mam to 240L. Bardzo podoba mi się aulonocara którą mam oraz ten duży Yellow. Reszte rybek mógłbym oddać. Jestem ze Szczecina i bardzo ciężko dostać coś lokalnie. Proszę o poradę odnośnie co by pasowało do  aulonocary i Yellowka, a może nie można trzymać ich razem? Może powinienem zdecydować się na coś innego? Kogoś blisko Szczecina ewentualnie kogoś kto by mi wysłał te rybki polecacie? Pozdrawiam
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.