Skocz do zawartości

lethrinops red cap...


drozd

Rekomendowane odpowiedzi

witam,


na poczatek dzień dobry wszystkim użytkownikom forum jako że to mój pierwszy post skierowany do was :-)


poszukuję informacji na temat lethrinops red cap (i ogólnie o lethrinops)... wszelkie uwagi dotyczące hodowli mile widzane, odnośniki do stron z opisami gatunku również (ja nic nie znalazłem konkretnego w sieci)


jakie akwarium? jaki układ? jakie stado jeśli jednogatunkowe akwa z lethrinops? jaka dieta najlepsza?


z góry dziękuej za wszelkie uwagi i sopstrzeżenia,


pozdrawiam,


Marek


ps. znalazłem taki arytkuł

http://tinyurl.com/2mxhzw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,


na poczatek dzień dobry wszystkim użytkownikom forum jako że to mój pierwszy post skierowany do was :-)


poszukuję informacji na temat lenthrinops red cap (i ogólnie o lenthrinops)... wszelkie uwagi dotyczące hodowli mile widzane, odnośniki do stron z opisami gatunku również (ja nic nie znalazłem konkretnego w sieci)


jakie akwarium? jaki układ? jakie stado jeśli jednogatunkowe akwa z lenthrinops? jaka dieta najlepsza?


z góry dziękuej za wszelkie uwagi i sopstrzeżenia,


pozdrawiam,


Marek


ps. znalazłem taki arytkuł http://tinyurl.com/2mxhzw



i taki wątek

http://tinyurl.com/37yy87


skróciłem odnośniki www. proszę samemu robić takie rzeczy, by lepiej się czytało wątki. kisor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podstawowe informacje masz w temacie, do którego link podałeś. Co do wielkości akwarium, to za minimum uznałbym 150cm dł. Mimo, że lethrino to raczej bardzo łagodne ryby (jak na pyszczaki oczywiście) to po pierwsze potrafią czasem poszaleć i mają ku temu warunki, po drugie rosną całkiem spore (15cm to dla nich nie problem) i po trzecie, aż kusi, żeby dać ich większe stado, bo utrzymanie kilku samców to nie jest duży problem, a o ile nie są trzymane z silniejszymi rybami, to wybarwiają się zazwyczaj wszystkie (choć czasem trwa to dość długo).


Ja teraz je trzymam z A. maisoni i niedobitkami yellowów w akwa 165x45x40, ale już niedługo wszystko oprócz nich wyjeżdża i zostawiam sobie jednogatunkowe. Myślę o 12 rybach w stosunku 4+8, lub nawet większej ilości samców.


PS. Zmieniłem Lenthrinops na Lethrinops :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź...


chodzi mi o zakup młodych ryb - jak myślisz ile trzeba by wpuścić na poczatek? myślę o akwa jednogatunkowym z lethrinops i o jednym stadzie...


czym je aktualnie karmisz? gdzie zakupiles młode (raczej rzadki pyszczak)...


pozdrawiam,


Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość młodych zależy od wielkości akwarium. Nie napisałeś, jakie masz/planujesz, więc trudno cokolwiek doradzać. Ja zazwyczaj, jeśli kupuje ryby w ciemno, tzn nie wiedząc jaki jest rozkład płci, kupuje 2x więcej ryb, niż zamierzam docelowo zostawić. Z takiej ilości zazwyczaj można dobrać zgrane stado.


W ogóle kręci mnie, żeby spróbować zapomnieć o haremach i stworzyć stado w proporcji 50:50. Jak wypróbuję, to na pewno dam znać :wink: .


Karmię głównie Dainichi + różne płatki, jak sobie przypomnę i akurat coś mam, to urozmaicam żywymi (ochotka, wodzień itp.).

Jakiś czas temu rozmawiałem z Jakubem o Lethrino i podobno wyczytał gdzieś, że nie powinny być karmione spiruliną... Ma ona blokować ich mechanizmy rozrodcze. Jestem w stanie w to uwierzyć, więc raczej ostrożnie postępuję z tym pokarmem. Z resztą w ich naturalnym środowisku nie ma zbyt wiele glonów, więc dieta praktycznie w całości oparta na skorupiakach nie powinna im zaszkodzić. Z resztą dietę można urozmaicić innymi pokarmami roślinnymi, niekoniecznie spiruliną.


Mam to szczęście, że pod nosem mam akwaryste, który aktualnie wyprzedaję duuuże zgrane stado red capów :wink: . Wybieram się więc niedługo, żeby realizować plany jednogatunkowego 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczęście, że pod nosem mam akwaryste, który aktualnie wyprzedaję duuuże zgrane stado red capów Wink . Wybieram się więc niedługo, żeby realizować plany jednogatunkowego Cool .


szczęsciarz z ciebie... :-)


ciekawe co napisałeś o spirulinie... zwykle uważa się że jest to dobry pokarm, oczywiście jako uzupełnienie, nawet dla typowych mięsożerców... ale u Lethrino faktycznie może być jak piszesz...


a planuje zbiornik 120x40x50 (taki mam aktualnie wolny) lub 150x50x50 (wiem że lepszy bo większy ale aktualnie zajety...), czy myslisz że w 240 może pokusić się o hodowlę tych ryb, myślę o akwarium jednogatunkowym (tylko Lethrino), ile młodych ryb na początek trzeba by wpuścić?


Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej 240 możesz zacząć, jednak musisz mieć świadomość, że czekają Cię, a właściwie ryby przenosiny. Tak, jak pisałem, Lethrino nie rosną szybko, ale osiągają spore rozmiary, więc 240l szybko może okazać się za małe. Co prawda nie ma tu raczej problemów z agresją, ale ryba musi mieć gdzie się wypływać. W takim akwarium dorosłe ryby raczej nie będą czuły się komfortowo.

Jeśli wpuszczasz młode, to myślę, że 10 ryb na początek wystarczy.Redukuj je powoli. nie musisz tego robić za jednym razem. Zostaw sobie najpierw 3+4, poobserwuj ryby, jak trochę podrosną usuń kolejnego samca, i tak stopniowo, żebyś miał okazję poznać zachowania tej ryby w różnych "konfiguracjach", ale jednocześnie pamiętaj, że z czasem pozbywać się ich musisz, bo przestaną się mieścić :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.