Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Jerry_jerry  ja właśnie tak zrobiłem j polecam takie rozwiązanie przepłukanie gąbek to chwilka natomiast ecoflow nie czyści jakos wspaniale. Więc oczywiście odkurzanie  podłoża co tydzień to minimum :). Jednak woda czysciutka i przejrzysta :)

Edytowane przez Jeb_us
Opublikowano

Więc przy pierwszym czyszczeniu nie było tak najgorzej. Zresztą ja najpierw czyszczę filtr a pozniej czyszczę podłoże więc co ewentualnie wypadnie wyczyszczenie manualnie :) Tylko najlepiej wylot drugiego filtra dać by zamiatał wszystko pod Ecco flow to wtedy powinnien lepszą pracę robić :)

Opublikowano

To lepiej chyba zrobic bioflow jako biologiczny

A filtr zewnetrzy mechanik jego zasys ustawić tam gdzie najwiecej syfu się zbiera i kubełek czyscic czesciej niz grzebać w w komorze bioflow juwela

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano

Taki też był zamiar ale zatykanie rur i tym podobne rzeczy przy mechaniku zewnętrznym byłoby uciążliwe zresztą myślę że akwarium będę miał nie dlugo :)

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Podepnę się.

Akwarium 150x50x50. Do tej pory filtr Aquael 2000 Turbo z gąbką robi za mechanika. Filtr Tetra EX 1200 plus grzałka przepływowa na wężu robi za biologa.

Przenoszę akwarium i nie zmieści mi się Tetra. Szafka będzie miała ok 40cm wys. Czy zamiast Tetry jak wrzucę Bioflow M: 155 x 102 x 417 - dla zbiorników o wysokości 50 cm to będzie dobrze? Pompa wydaje mi się za słaba...... (kasety nie będę robił, musi to być gotowe rozwiązanie, koszty nie grają roli) Proszę o porady.

Opublikowano (edytowane)

@robinqaz- pozostaw AC 2000 oraz wrzuć jakiś mniejszy kubeł, który Ci się zmieści do szafki - w takim litrażu spokojnie biologię Ci obsłuży np. Eheim 2215 lub JBL e702, a te filtry się zmieszczą do tak niskiej szafki. Gdy cyrkulacja będzie niewystarczająca pomyślisz wówczas o jakimś małym falowniku.

Jeśli natomiast koszty naprawdę nie grają roli to  możesz pomyśleć o Fluval G6 :) - ostatnio podczas pobytu w Skandynawii odwiedziłem Kolegę - akwarystę, który ma ten filtr. Pomijając kosmiczną cenę oraz zaawansowaną elektronikę, która w przypadku tego rodzaju urządzeń raczej nie jest atutem lecz wadą, należy przyznać, że urządzenie ma potencjał, jest wygodne w użytkowaniu, no i zarazem bardzo ciche. W pierwszej chwili myślałem, że jest to drukarka trzymana pod akwarium  ;-)

Edytowane przez Post_Mortem
Opublikowano

@Post_Mortem- fajny Fluval G6 :) Jednak pewnym problemem są wygięte rurki wlotowe i wylotowe, które wchodzą do akwarium, zresztą nie tylko w tym modelu.... trzeba kombinować, bo mam dosyć szeroki wspornik wzdłużny w akwa i nic co oryginalne mi nie wyrabia.

Ten AC2000 bardzo mocno miesza wodę, więc raczej nie trzeba falownika. Pomyślałem sobie, żeby do tego BioflowM dokupić pompę 1000l/h i wsadzić tylko ceramikę z gąbkami (od góry i dołu) to powinno ok. litra ceramiki wejść.... Co o tym myślisz?

Opublikowano

@robinqaz- niestety nie doradzę Ci w zakresie filtra BioflowM ponieważ nigdy nie używałem ani tego sprzętu, ani tzw. "kaseciaków" w akwarium. Niemniej jednak jeśli ten sprzęt będzie miał służyć wyłącznie do filtracji biologicznej to zapewne spełni swoją funkcję. Z drugiej strony patrząc na rozmiary tego pudła to mimo wszystko będzie to kawał "mebla" w akwarium, zajmującego znaczną część miejsca w akwarium, która i tak jest trochę ograniczona z uwagi na AC 2000.  Jeśli by to ode mnie zależało to osobiście postawiłbym na mały kubeł pod akwarium, tylko trzeba było pokombinować z orurowaniem w kontekście wzmocnienia wzdłużnego w akwarium. Gdybyś wrzucił fotkę obrazującą jak to u Ciebie wygląda to można byłoby się zastanowić nad ewentualnym rozwiązaniem.  

 

Opublikowano
19 godzin temu, robinqaz napisał:

 

Ten AC2000 bardzo mocno miesza wodę, więc raczej nie trzeba falownika. Pomyślałem sobie, żeby do tego BioflowM dokupić pompę 1000l/h i wsadzić tylko ceramikę z gąbkami (od góry i dołu) to powinno ok. litra ceramiki wejść.... Co o tym myślisz?

Najlepiej wrzuć fotkę jak wyglądają te wzmocnienia wzdłużne,wtedy może znajdziemy inne rozwiązanie...

Jeśli nie przeszkadza Tobie kolejny sprzęt w zbiorniku to Bioflow jako biolog będzie ok...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.