Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Na forum jestem nowy więc za wszelkie błędy przepraszam.

Tematem tego postu jest obsada do akwarium 240l.

Obsada która chodzi mi po głowie:):

Labeotropheus trevawase thumbi west red top 1+3

Pseudotropheus polit 1+3

 

 

Opublikowano
9 godzin temu, Volcano napisał:

Labeotropheus trevawase thumbi west red top 1+3

Niestety ten jak i każdy inny gatunek labeotropheusa rośnie za duży dla twojej 240tki. Pomysł o czymś mniejszym.

 

9 godzin temu, Volcano napisał:

Pseudotropheus polit 1+3

Polit super rybka i dobra do 240l :)

Chindongo Saulosi może Ci z nim ładnie się skomponować, ma niebieskie samce i żółte samiczki pomyśl o tym.

Opublikowano

Chindongo saulosi biorę pod uwagę w zamian za Labeotropheusa.

Moje propozycje w zamian za Labeotropheusa:

Cynotilapia Hara Gallireya Reef

Pseudotropheus Elongatus Neon Spot

Proszę o kolejne propozycje:).

Opublikowano

Jestem bardziej za obsadą dwugatunkową ale obsada saulosi + hara była by dla mnie do przyjęcia tylko, bardzo chciałbym w obsadzie pseudotropheus polit. Wiem że, to rybka z temperamentem ale ma urok:D.

Opublikowano

A co byście proponowali jako drugi gatunek do cynotilapia zebroides jalo reef.

Wracając do polita ma ktoś z nim jakieś doświadczenia jeśli tak to prosze o komentarz.

Opublikowano

Labidochromis sp perlmutt

Labidochromis caeruleus yellow

Labidochromis caeruleus Nkhata Bay

Labidochromis sp. Nkhali

Labidochromis joanjohnsonae

Labidochromis chisumulae

To najbardziej żywieniowo zbliżone.

Metriaclima koningsi "Membe Point". (membe deep)

Chindongo saulosi

Pseudotropheus johanni

Melanochromis loriae (parallelus)

Melanochromis vermivorus

Metriaclima lombardoi

Tu musiałbyś pokombinować z dietą (wypośrodkiwać)

 

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Na ten czas obsady które są pod moią uwagą:

Polit + Saulosi

Hara + Saulosi

Jalo Reef + Yellow lub Hongi Super Red

Msobo magunga jako jednogatunkowa 

obsada.

Jak myślicie która obsada jest najbardziej odpowiednia a która najmniej?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Żółty to najlepiej yellow ( Labidochromis caeruleus ), masz zarówno samce jak i samice intensywnie żółte.
    • Cześć   Nie wiem czy połączenie M. Fainzilberi z C. Demasoni w takim zbiorniku to do końca dobry pomysł. Miałem w klasycznej 450tce M. Fainzilberi z Msobo i panowie z tych gatunków nie miały dla siebie litości. Demasoni nie hodowałem jeszcze ale wydaje mi się, że starcie na takiej linii może być jeszcze mocniejsze. Jeśli chodzi o kolor żółty to wspomniane wcześniej Msobo zdobyły moje serce, ale gdybym miał teraz poprzedni zbiornik to zamiast Msobo umieściłbym w nim Pseudotropheus Interruptus   Jeśli natomiast połączenie Fainzilberi - Demasoni jest nieuniknione to może warto rozważyć jeszcze Auratusy jako kolejnego zawadiakę? Ewentualny nadmiar agresji rozproszyłby się na większą liczbę chuliganów.  Ekstra rybą z pięknym żółtym kolorem u samic jest też M. Chipokae  Ale one w połączeniu z Fainzilberi to już chyba zbyt mocna opozycja dla Demasonów. 
    • Witamy po 15 latach. Trzymamy kciuki za powrót. Ja cały czas w klubie, więc za bardzo nie widzę przeskoku, pewnie był on płynny więc z ciekawością spytam się jaki jest Twój punkt widzenia. Co do obsady nie lubię doradzać, bo to często indywidualne podejście, jest trochę ryb całkowicie żółtych wśród samic tak jak ch. saulosi czy msobo, choć one trochę pomarańczowe tak samo jak samice M. estherae, no i yelowek.
    • Cześć po 15 latach powrót do Malawi (pewnie część starszych użytkowników może mnie pamiętać). Moj poprzednik nick Rajwus15, malawi 450l i 160l 😉 kilka lat klubowicz Widzę, ze dokonal się pewnego rodzaju przeskok w wiedzy/rozumieniu mbuna Akwarium 160x50x60h, tworzy się  - planuje: M. fainzilberi maison reef (moj ulubiony gatunek, mialem wczesniej kilka lat w 450l) L. trewavasae chilumba C. demasoni (kilka sztuk, nie do konca moj wybor, ale musza byc)   Mysle nad akcentem zoltym - propozycje?   Mozliwe ze ostatecznie zostana 3 gatunki, pierwotnie wezme uklady 1+3, badz mlode prawdopodobnie z aquahaus gaus, ale pewnie wyjdzie z czasem Dzieki i pozdrawiam
    • Po co nawozisz? Trafiłeś na forum miłośników ryb z j. Malawi, nie uświadczysz u nas bogactwa roślin. Podejrzewam, że Ty założyłeś akwarium z innym biotopem.
    • Będe bardzo wdzięczny za podpowiedzi od bardziej doświadczonych akwarystów
    • Cześć, Mam pytanie dotyczące okrzemków w moim nowym akwarium. 200l brutto-150 l wody netto, filtr aquael ultramax2000, co2 (indykator ciemnozielony), oświetlenie 2x 14 w aquael leddy tube + sinkor x 42 w (aktualnie sinkor świeci na 70%, a leddy tube są wyłączone od momentu jak pojawiły się okrzemki), świece 7 h dziennie. Akwarium ma 4 tygodnie, a okrzemki zaczęły się pojawiać ok tydzień temu. Chyba za wcześnie zacząłem nawozić potasem + mikro + makro + carbo( mikro i makro 1/4 dawki, a carbo pełna dawka), jak pojawiły się glony to przestałem lać mikro i zostałem tylko przy carbo, makro i potasie. Podpowiedzcie czy to normalne? czy coś jeszcze moge zrobić żeby się ich pozbyć? Szybę czyści się łatwo, ale znaczna część monte carlo jest pokryta okrzemkami, a pomimo to widzę, że nowe zielone listki wystają ponad glony, ale potem znowu są zasłaniane i znowu się pokazują i tak w kółko... Mniej więcej w 3 tygodniu no2 i amoniak zeszło do 0 i jak utrzymywało się tam kilka dni to wpuściłem parę ślimaków i parę krewetek amano. Dodam, że to moje 2 akwarium- pierwsza jest kostka 30 l z krewetkami i tam okrzemki też pojawiły się na starcie, ale nie w takiej ilości.  
    • Tak, to ten piasek. Normalny, zwykły piach, najbardziej naturalny, jaki może być.
    • @pozner takie coś? https://www.castorama.pl/piasek-kwarcowy-dekoracyjny-099-kreisel-25-kg/5907418096203_CAPL.prd Nawet bym nie wpadł na market budowlany, jak potrzebowałem piasek zawsze zamawiałem wywrotkę 😆 ale patrząc po cenie warto podjechać 
    • Podobny kolor ma zwykły piasek z Castoramy. Wymieszać go możesz ewentualnie z żwirem kwarcowym i drobnymi kamykami.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.