Jump to content

Akwarium +1000l w bloku na 7 piętrze.


D@wid

Recommended Posts

Temat wielokrotnie wałkowany, ale chodzi mi po głowie większy zbiornik z racji tego,ze predatory rosną i trzeba szukać nowego domku . Zastanawiam się czy można bez obaw postawić akwarium+1000l w bloku wielokondygnacyjnym??? a konkretniej na 7 piętrze w bloku 10 piętrowym.Budownictwo lata 70-80 wielka płyta z winda.Zbiornik planuje kleić wewnątrz mieszkania z racji tego że winda mała i będzie trzeba wnosić szkło klatka schodowa.Mina sąsiadów bezcenna :P Planowana wielkość zbiornika 250-260 /60-70/ 70 cm 

blok.jpg

Link to comment
Share on other sites

U mnie 600l w bloku z 1935r wisi sobie  na ścianie. Strop drewniany za to ściany jak w zamku , po miesiącu żałowałem że nie postawiłem-powiesiłem tysiaka . Technicznie wygląda to tak : akwarium ustawione na stelażu , zalane w 1/3 ( co by się  " ułożyło") , następnie montaż dźwigarów w postaci 4 wsporników dedykowanych do ciężkich tras kablowych + pręt gwintowany 12 + kotwa chemiczna. Jeżeli masz obawy o strop , to w taki sposób możesz go dodatkowa asekurować.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, D@wid napisał:

Bylem u Pereza 320x80x60 w bloku 4 piętrowym na 4 pietrze :P wiec moje obawy sa chyba na wyrost:p

Zupelnie się nie lękaj  i stawiaj gdzie chcesz-  "wielka płyta" się nie wygnie nawet jak czołg na niej stanie, więc możesz stawiać gdzie chcesz nawet na środku  pokoju.

Co innego stare drewniane stropy z ubiegłego wieku.

powodzenia

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bym stawiał ale jedynie przy ścianie nośnej. Wytrzymałość stropów wielkiej płyty na stałe obciążenie szacowane jest na ok. 500kg/m2 na środku kondygnacji- przy ścianie nośnej kilkukrotnie więcej. Czytałem na jakimś forum, że ktoś miał regał 2x450l jedno nad drugim w wieżowcu przy sciance działowej i sąsiadowi pod nim zaczął tynk pękać- kazali mu to usunąć.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tak duże zbiorniki należy ustawiać tylko i wyłącznie przy ścianach nośny, a nie na środku pokoju. Oczywiście stawiaj Dawid spokojnie bez problemu, a na pytania sąsiadów raczej nie chwlił bym się że to ma być akwarium tylko mów im że robisz prysznic z oszkleniem od podłogi do sufitu ( łykną to jak bocian żabę)

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Żeby nie było , ja również uważam że 1000l przy ścianie nośnej  da radę bez dodatkowych kombinacji ( w budynku jak na zdjęciu).Moje rozwiązanie jest w tym przypadku  taką melisą na uspokojenie dla strachliwych , żeby nie musieli w nocy co godzinę sprawdzać czy w miejscu akwarium nie powstał właśnie dodatkowy szyb windowy aż do parteru.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi ,kwestie wytrzymałości stropu mamy wyjaśniona zbiornik będzie stał przy ścianie nośnej na 7 piętrze.

Zastanawiam się nad kwestia szafki na, której mógłbym postawić akwarium ,stelaż obudowany raczej nie wchodzi w grę z racji gabarytów nawet po schodach  250-260 cm może okazać się problematyczny , ewentualnie,podpatrzeć pomysł Pereza wymurować z bloczków gazobetonowych nogi i postawić na tym blat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.