Jump to content

Prefiltr Eheim


Andrzej282

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie potrzeby zakładania w  moim przypadku  prefiltra na wlot do rury zasilającej filtr w wodę z akwarium. Filtr jaki posiadam to Eheim ecco pro 300 i ma on już wbudowany prefiltr wewnątrz kubełka, jest nim gąbka gruboziarnista. Niestety czyszczenie go wiąże się z częstym otwieranie filtra czego wolał bym uniknąć. Dodam jeszcze, że na wlocie  do rury zasilającej mam założony taki koszyczek ( jest on pusty ) mający na celu jak mniemam zapobieganiu wciągnięcia ryb lub czegoś innego z akwarium do filtra. Pierwsze pytanie do Was to czy mogę albo może powinienem ta gąbkę gruboziarnista wymienić na coś innego np. na watę perlonową i ewentualnie czy dobrym pomysłem było by nałożenie waty do tego koszyczka który znajduje się na rurze zasilającej. Andrzej  

Link to comment
Share on other sites

Ja bym dokupił prefiltr Eheima i podpiął do do rury zasysowej kubełka.Do prefiltra dałbym watę filtracyjną.W ten sposób unikniesz częstego otwierania i czyszczenia filtra.

Chodzi mi o taki prefiltr eheim-4004320-prefiltr-nowy-typ.jpg

Edited by egon44
Link to comment
Share on other sites

Ja u siebie w filtrze wewnętrznym mam podpięty ten prefiltr do którego napchałem waty (JBL symec)i taką watę też bym tobie polecił do tego prefiltra...

Bez obaw przepływu to nie zwolni ;) tak jak ma się to w przypadku gęstych gąbek zakładanych na zasys jako prefiltr...

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, egon44 napisał:

Ja u siebie w filtrze wewnętrznym mam podpięty ten prefiltr do którego napchałem waty (JBL symec)i taką watę też bym tobie polecił do tego prefiltra...

Bez obaw przepływu to nie zwolni ;) tak jak ma się to w przypadku gęstych gąbek zakładanych na zasys jako prefiltr...

..też taka mam jak @egon44. A watę mam upchaną bardzo gęsto i nie spowalnia to przepływu. Oryginalna gąbka jest malo skuteczna.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gwoli ścisłości chodziło mi o napchanie waty do koszyczka na zasysie przy akcesoryjnych rurkach od filtra. W tym przypadku zapychamy cały otwór rury zasysającej, który za szeroki nie jest ;) 

Prefiltr, który proponujecie jest troszkę inaczej skonstruowany co powoduje, że wata nie wpływa znacząco na ten przepływ.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, MatiK napisał:

Prefiltr, który proponujecie jest troszkę inaczej skonstruowany co powoduje, że wata nie wpływa znacząco na ten przepływ.

Uwierz że wata w prefiltrze Eheima ogóle nie wpływa na przepływ...

Edited by egon44
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Przy którychś zakupach kupiłem na zaś AQUASAN IMMUNO Zooleka. Daję co prawda połowę zalecanej dawki po podmianie, ryby zdrowe, więc czysto profilaktycznie i nie mogę stwierdzić, czy pomaga, ale na bank nie zaszkodził. 🙂
  • DCP - ile, z ciekawości? 🙂
  • U mnie na 1000l - 40l K1 w panelu z boku akwarium jako jedyna filtracja. Brak filtracji mechanicznej.  Napędzane Jebao dcp  na 30% mocy - pobiera 12,5W. Woda super. Podmiana: ciągła przez kroplownik  (teraz 1l/h). Wodę mam pociągniętą 2 pomieszczenia dalej do kanalizacji. Obsługa akwarium to tylko przetarcie szyb raz na 3 miesiące i napełnienie karmnika.
  • Hej, Easy -Life Voogle. Nie wiem, czy działa, czy kolejna woda ze "świętego źródełka" , ale podobno podnosi kondycję. Ja sam, u schyłku innych odmian akwarystyki wyleczyłem tym paskudną ranę na boku skalara (kilka miesięcy próbowałem wszystkiego). Może zbieg okoliczności, ale zacząłem to lać i się wciągnęło. Podpowiedział mi to jeden z hodowców pyszczakow, jako wzmacniacz dla ryb pobitych i samic wymęczonych po inkubacji. Nawet kiedyś pytałem tu na forum czy znane i działa, ale bez echa. Wiara czyni cuda, więc nie upieram się, że jakiś super środek, ale faktycznie  przy spadkach kondycji jakby podnosił witalność  u ryb.  Wg. mnie pomaga, a na pewno nie szkodzi😉
  • Dobrze , że ryby coraz zdrowsze. Co to za preparat na wzmocnienie? 
  • W takim litrażu nie trzeba podmieniać wody co tydzień. Ja w moim 1050l podmieniam wodę raz na parę miesięcy, jak mi się przypomni, co prawda mam też blok purolite. Filtracja oparta na jednej kasecie zabudowanej w tło. Pompa DCP 3000 ustawiona na 90%. Dodatkowo narurowiec do krystalizacji wody 3 wkłady sznurkowe połączone równolegle - obsługuje to pompa ibo, która pracuję na pierwszym biegu 8watt. Sznurki wymieniam jak przepływ wody spada - raz na miesiąc, może 2 i wszystko hula jak należy . Tak wygląda woda podmieniana ostatnio w wakacje 
  • Akwa wróciło do normy prawie. Ryby powyłaziły z dziur i zachowują się w miarę normalnie. Może ciut bardziej płochliwe, trochę posklejane płetwy u niektorych, ale jakoś to wyglada. Idzie w dobrą stronę. Leje preparat na wzmocnienie polecony przez jednego z kolegów. Nie widzę od dwóch dni samca rdzawego. Tak z autopsji ten akurat gatunek zawsze był u mnie wrażliwy na wszelkie problemy. Kiedyś przy dużym skoku temperatury mocno odchorowaly, jako jedyne z obsady. Baniak mocno zagruzowany, może gdzieś siedzi i się wyliże. Jak nie wylezie, to go jutro będę szukał. Testy na chlor nic w kranówce nie pokazują. Albo inne skażenie, albo sobie wylosowalem kiepski moment na podmiane.
  • Pozwole się nadpisać i podsumować krótko nad poprzednim postem - może jakiejś zabłąkanej w internatach osobie się przyda (jest tego dużo, ale nie tak łatwo czasem trafić)   Zgodnie z radą wszystkich powyżej odpuściłem zakupy stacjonarne. Wykręciłem numer do p. Jacka z Zor (pielegniceafrykanskie.pl). Pełna profeska - nie szczędził czasu na rozmowę, doradził, opowiedział. Nie będę nadzbyt się rozpisywał, ale rzadko spotykana inicjatywa. Telefon o 17.25 w niedziele, o 22.30 odebrałem maluchy w Piasecznie (okolice Warszawy - znajomy[klient] p. Jacka jeździ co niedzielę). 32szt. Saulosi. Jestem mega zadowolony Diskus'a odwiedziłem, ale zrezygnowałem z zakupów. Może dla bardziej doświadczonej osoby ok, ale dla mnie jako amatora, jak przeczytałem na jednym baniaku z narybkiem "Saulosi + Zebra Manda", to już nawet nie podejmowałem próby pytania po czym je rozpoznają - wyszedłem  Odwiedziłem też akwarystyczny w którym kupiłem poprzednie Saulosi (czyt. samiec Red Red). Pan(ten sam od którego kupowałem rok wcześniej) dalej w zaparte, że to Samica - może Coral (bo nie ma ciemnych pasów).  Temat do zamknięcia. Dziękuję jeszcze raz wszystkim. 
  • Cześć @BlackAdder_Pl Moje 900 l filtruję za pomocą gąbek schowanych za tłem. Napędzam jedną pompą obiegową i od roku nie wyczyściłem ani razu filtra, jedynie podmieniam wodę. A dlaczego tak? Miałem filtr kasetowy i właśnie czyszczenie kasety 1-2/tydzień było dla mnie uciążliwe. W ramach eksperymentu schowałem pocięte gąbki za tłem (miałem w poprzednim baniaku i teraz tło na całą długość akwarium. Wynik był więcej niż zadowalający. Teraz za tłem mam 55-60 l. pociętych gąbek o różnej gradacji (głównie ppi 10). Woda o dużym stopniu krystaliczności (nie jest to może poziom jak po użyciu żywic, ale całość wygląda naprawdę dobrze). Chemia również bez zastrzeżeń. Pzdr. Rysiek.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.