Skocz do zawartości

Przygotowania oraz funkcjonowanie 180x60x60 + sump


czaro998

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, czaro998 napisał:

Temperatura wody 30 st. a przy takiej temp. woda paruję że strach.

Zupełnie nie potrzebna tak wysoka temperatura. Przy 25-27'C nitryfikacja jest równie skuteczna.

Dolewaj ubytki jak przy podmiance, dla biologii to nie ma znaczenia (bakterie nie wyliczają litrów wody;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem jakieś 100 L. przepuszczone przez węgiel.

52 minuty temu, pozner napisał:

Zupełnie nie potrzebna tak wysoka temperatura. Przy 25-27'C nitryfikacja jest równie skuteczna.

Oczywiście wyczytałem na forum żeby ustawić temp. 30 C.

Na szczęście dużo mi grzałka nie pracuje, więc koszty prądu do utrzymania temp. 30 st. są niewielkie - dogrzewam akwarium z C.O. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, czaro998 napisał:

Oczywiście wyczytałem na forum żeby ustawić temp. 30 C.

Optymalna temperatura dla nitryfimacji to ok. 30'C, ale to nie oznacza że potrzebna. Nitryfikacja wychamowuje przy temp. ok. 4'C, więc 25 czy 30'C nie ma znaczenia. Nitryfikacja jest równie skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.04.2018 o 16:41, darkon napisał:

Poczekaj teraz cierpliwie 7-9 dni i dopiero zrób ponownie pomiar NO2, powinno zacząć spadać a No3 rosnąć.

Zgodnie z zaleceniem poczekałem 10 dni i zrobiłem pomiary:

A więc tak w dniach:

       25.04              29.04             02.05

NO2 - 1,0                  0,8          0,025 - możliwe że tak szybko spadło?

NO3 -                         10          10

NH4 -                        0,05      0,05

Co myślicie zbiornik już dojrzał?

Ale NO3 ogólnie nie wzrosło, Przez cały okres dojrzewania było prawie na takim samym poziomie.

I jeszcze jedno na kamieniach pojawił się brązowy nalot na kamieniach od strony okien

 

Edytowane przez czaro998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czaro998 napisał:

Zgodnie z zaleceniem poczekałem 10 dni i zrobiłem pomiary:

A więc tak w dniach:

       25.04              29.04             02.05

NO2 - 1,0                  0,8          0,025 - możliwe że tak szybko spadło?

Tak to normalne zjawisko.

Godzinę temu, czaro998 napisał:

Co myślicie zbiornik już dojrzał?

Ale NO3 ogólnie nie wzrosło, Przez cały okres dojrzewania było prawie na takim samym poziomie.

Zbiornik masz już dojrzały. Co do NO3 to nie wiem dlaczego, ale coraz częściej przy dojrzewaniu zbiorników kolegów forumowiczów nie występuje duży przyrost azotanów, nie mam pojęcia dlaczego.  

Godzinę temu, czaro998 napisał:

I jeszcze jedno na kamieniach pojawił się brązowy nalot na kamieniach od strony okien

Normalne zjawisko, pojawiły się okrzemki, z czasem powinny zniknąć i zostać zastąpione innymi glonami, zielenicami albo brunatnicami. Mogą też pozostać na stałe i nic im nie zrobisz, wszystko zależy od zbiornika.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, darkon napisał:

Zbiornik masz już dojrzały. Co do NO3 to nie wiem dlaczego, ale coraz częściej przy dojrzewaniu zbiorników kolegów forumowiczów nie występuje duży przyrost azotanów, nie mam pojęcia dlaczego.  

Wydaje mi się że przestają "nawozić" zbiornik po wystartowaniu cyklu. Zawsze jakiś czynnik produkujący amoniak jest wskazany. 

Edytowane przez bobanr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, darkon napisał:

Zbiornik masz już dojrzały.

Skoro zbiornik już dojrzał to czas na ryby :)

 

Chcę dorzucić film z aktualnym wyglądem zbiornika, ale nie mogę przesłać pliku filmowego cały czas coś się zawiesza może ktoś mi doradzić czy trzeba jakoś pliki filmowe przetwarzać przed wysłaniem? Problem pojawia się na etapie przesyłania pliku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czaro998 napisał:

ale nie mogę przesłać pliku filmowego cały czas coś się zawiesza może ktoś mi doradzić czy trzeba jakoś pliki filmowe przetwarzać przed wysłaniem? Problem pojawia się na etapie przesyłania pliku

Zamieść na You Tube  jako publiczny. Potem po skopiowaniu linka filmik będzie tutaj widoczny.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.