Andrzej282 Opublikowano 26 Stycznia 2018 #1 Opublikowano 26 Stycznia 2018 (edytowane) Witam. Przedstawiam wam moja wizje jeziora Malawi w akwarium 200 l. Obsada mojego akwarium to 10 szt Pseudotropheus elongatus, 10szt Labidochromis caeruleus oraz 1 x fire fish oraz 2 inne rybki z gatunku pyszczakow niestety nie znam ich dokładnej nazwy. Docelowo planuje trzymać tylko dwa pierwsze gatunki. Filtracja biologiczna i mechaniczna w kubełku Eheim ecco pro 300 jeszcze na oryginalnych wkładach które były dołączone do filtra Eheim boi mech , Eheim substrat pro, Eheim mech. Dodatkowo posiadam filt wewnętrzny aquael turbo 500 który pozostał mi z wcześniejszego akwarium. Oświetlenie świetlówka 2 szt, ale już zakupiłem moduły led białe i Rgb. Wewnątrz skala bazaltowa oraz wapień alpejski położony na białym piasku . Czekam na komentarze i rady co zmienić a co zostawić. Andrzej Nie wiem czemu podświetliło mi tekst na biało Edytowane 26 Stycznia 2018 przez Andrzej282
MatiK Opublikowano 26 Stycznia 2018 #2 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Obsada jak na ten zbiornik trochę kiepska. Nie wspomnę o posiadaniu gatunków, których nazw się nie zna...
Andrzej282 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Autor #3 Opublikowano 26 Stycznia 2018 A czemu kiepska możesz to rozwinąć, 2 rybki zostały mi po porządnim akwarium i nie pamietam ich nazw są bo są nie mam co z nimi zrobić wiec sobie żyją
MatiK Opublikowano 26 Stycznia 2018 #4 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Labidochromis Caeruleus rosną zbyt duże na takie akwarium i potrzebują więcej przestrzeni. Elongatus jeszcze chyba jak Cię mogę. Nie wyobrażam sobie posiadania jakiegokolwiek zwierzęcia nie posiadając na jego temat nawet najmniejszej wiedzy. Przecież od tego co to za ryba zależy jak ją należy karmić, z jakim towarzystwem trzymać i w jakim akwarium... Postawa „nie wiem co to, ale jest więc sobie pływa” jest dla mnie niezrozumiała i chętnie użyłbym mocniejszych słów, ale wróciłem do domu po 14 godzinach pracy i nie mam zamiaru się denerwować. O Fire Fish w ogóle nie będę się wypowiadał. To sztuczny twór stworzony przez człowieka i nie majacy nic wspólnego z biotopem Malawi. Co do kamieni postawiłbym na jeden rodzaj kamienia i ułożyłbym go trochę naturalniej bo wygląda jak miniatura muru obronnego w Bretanii
Andrzej282 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Autor #5 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Człowiek uczy się całe życie to moja pierwsza aranżacja wiec za wszystkie rady bede wdzięczny. Obsadę poradził mi pewien hodowca na giełdzie we Wrocławiu i zaufałem mu w tej kwesti wiec tak już musi pozostać. Wiem ze fire fish to sztuczny gatunek stworzony genetycznie ale to tez dowiedziałem się po fakcie. Niestety w mojej miejscowości cieżko o dobry sklep z pyszczkami wiec kupiłem to co było i wiem ze było to błędem, i na nich się uczę. Co do aranżacji to napewno to pozmieniam obawiam się tylko o akwarium dlatego nie ustawiłem kamieni wyżej. Pozdrawiam
MatiK Opublikowano 26 Stycznia 2018 #6 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Ten się nie myli, co nic nie robi szkoda tylko, że tutaj to wszystko odbija się na żywych stworzeniach. Niestety giełda i na ogół zoologi to nienajlepsze miejsce na zakup ryb. Gdybys trafił na forum wcześniej, na pewno kupiłbyś w zaufanym miejscu ryby dobrej jakości i przede wszystkim odpowiednio dobrane do akwarium i pozostałego towarzystwa. Jest możliwość wysyłki ryb pociągiem więc to nie problem. Na Twoim miejscu oddałbym ryby temu super doradcy, powalczył o zwrot kasy i zaczął od nowa bo szkoda zwierząt. Co do ułożenia to pamiętaj, że najbardziej ma się podobać Tobie więc do tej mojej uwagi podejdź oczywiście z dystansem. Jeśli chciałbyś ułożyć konstrukcję wyżej, sugerowałbym zmianę kamieni na większe bryły, np. na otoczaki. Można je znaleźć na polu, przy rzekach, albo na składzie budowlanym z kamieniami za grosze.
Andrzej282 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Autor #7 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Skład budowlany to jest właśnie to co widzisz u mnie i to były największe kamienie jakie tam mogłem znaleźć. Poczekam do wiosny i wybiorę się na wycieczkę i poszukam jakiś większych kamieni. Akwarium zakładałem w połowie grudnia wiec pogoda nijak mi pomagała w poszukiwaniu wiec ratowałem się tym co było. Sprzedawca z giełdy wydawał się ok miał bardzo dużo ryb z własnej hodowli wiec wydawał się zaufany. Jak rybki bedą rosły za duże to nie pozostanie nic innego niz kupić większy zbiornik ?. Tak zrobiłem tym razem wcześniej miałem 112 l
MatiK Opublikowano 26 Stycznia 2018 #8 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Problem w tym, że ryby trzymane w za małym akwarium mogą nie urosnąć za duże, ale wręcz skarłowacieć... Ale jak nie masz oporu przed powiększaniem akwarium to się nie krępuj, stawiaj największe jakie tylko wciśniesz gdzieś w domu
Merlot Opublikowano 26 Stycznia 2018 #9 Opublikowano 26 Stycznia 2018 Jeżeli będziesz przejazdem we Wrocku, zajedź do BUMAT'a na ul Pawiej tam masz fajny skład budowlany 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 26 Stycznia 2018 #10 Opublikowano 26 Stycznia 2018 3 minuty temu, Andrzej282 napisał: Poczekam do wiosny i wybiorę się na wycieczkę i poszukam jakiś większych kamieni. Cześć Andrzeju! Jak będziesz we Wrocławiu to podjedź tutaj http://polishgreen.pl/kontakt-2350 Jak mieszkałem we Wrocku to tam kupowałem za bezcen. Dasz im na piwo i masz tyle ile chcesz:) 6 minut temu, Andrzej282 napisał: Sprzedawca z giełdy wydawał się ok miał bardzo dużo ryb z własnej hodowli wiec wydawał się zaufany. prawdopodobnie wiem o którym hodowcy pyszczaków z giełdy mówisz. Ale pamiętaj ,że on kieruje się biznesem a nie sentymentem czy miłością do ryb:) 5 minut temu, Merlot napisał: Jeżeli będziesz przejazdem we Wrocku, zajedź do BUMAT' ..fakt..zapomniałem o nich. Wybór ogromny i jak chcesz to też rozłupią Ci wielkie kamienie na mniejsze na miejscu. To jest hurtownia..też mają dobre ceny.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się