Skocz do zawartości

Chindongo saulosi - które wybrać?


szanctom

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, szanctom napisał:

No to zamiast trzech mam pięć do wyboru :) Dzięki za opinie, mam jeszcze czas na przemyślenia, więc będę myślał.

Jeśli zależy tobie na dobrej jakości Chindongo saulosi to szukałbym w tych trzech źródłach-

Tan-Mal 

Dariusz Gaża-Tanganika-Malawi 

Kolega Demasoni z naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Saulosi z tych źródeł:

1. Malawian - wszystkie wylądowały w zoologu

2. Fish-Magic - część wziął kolega z forum, część jak wyżej

3. Tan-Mal - obecnie pływa u mnie 7 sztuk -  tu był uważał z tą promocją bo często promocja nie idzie w parze z jakością (przynajmniej u mnie tak było - kupowałem dwukrutonie).

 

Obecnie gdybym się decydował to jak pisał Ci Andrzej wziąłbym jeszcze pod uwagę hodowlę kolegi Marka oraz Dariusza z Żor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paweł83 napisał:

Też ograniczył bym wybór do dwóch źródeł: @demasoni i Dariusz Gaża.

Jeśli chodzi o nich to są moje dwa typy gdzie można nabyć saulosi bardzo dobrej jakości...Jako że mieszkam 30km od Dariusza to wybrałem się tam osobiście.Widziałem dorosłe stadko saulosi jak i maluchy na sprzedaż.Jestem bardzo zadowolony z zakupu ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kwiq napisał:

 wszystkie wylądowały w zoologu

Co takiego im było że nie mogły zostać? Tak sobie myślę że na super rasowym wyglądzie aż tak bardzo mi nie zależy; z drugiej strony gdyby miały z nich wyrosnąć jakieś karpie po 5 kg to faktycznie byłby problem.

6 godzin temu, Paweł83 napisał:

Też ograniczył bym wybór do dwóch źródeł: @demasoni i Dariusz Gaża.

Z tego co widzę to kolega demasoni jest dla mnie trochę w nieporęcznym miejscu zlokalizowany. Wysłałem zapytanie o cenę do tanganikamalawi (choć tutaj znów brak info o pokoleniu Fx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu uważam że jak mam na rybę patrzeć codziennie przez kilka ładnych lat to nie warto oszczędzać i chce mieć rybę zgodna ze wzorcem. Ma mieć równe, symetryczne i kompletne pasy a z tym nie jest wcale łatwa sprawa. Te które miałem z pierwszych źródeł niestety tak nie wyglądały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kwiq napisał:

Ja po prostu uważam że jak mam na rybę patrzeć codziennie przez kilka ładnych lat to nie warto oszczędzać i chce mieć rybę zgodna ze wzorcem. Ma mieć równe, symetryczne i kompletne pasy a z tym nie jest wcale łatwa sprawa. Te które miałem z pierwszych źródeł niestety tak nie wyglądały. 

Nikt Ci tego nie zagwarantuje. Z "wzorcowej" pary może być potomstwo z różną ilością pasów, połowicznymi pasami, oraz różną ilością pasów na obu bokach ryby. Nie jest to nic nadzwyczajnego, czy nieprawidłowego. Nie dotyczy to tylko saulosi. To samo można zaobserwować u Metriaclim i Cynotilapi. Wystarczy pooglądać filmy z jeziora, żeby przekonać się, że nie jest to wina hodowli. Nie jest to widok rzadki. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.