Skocz do zawartości

170x55x60


Teka

Rekomendowane odpowiedzi

Szacuneczek będę śledził z uwagą rozwój trojego baniaczka i z doświadczenia powiem czytaj to forum dużo się dowiesz ja sam codziennie parę nowych rzeczy prowadzeniu Malawi się dowiaduje.

Ja malopolanin dokładnie sądeczanin więc nie daleko.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie zdecydowałem już o porzuceniu planów z tłem strukturalnym i pozostaniu przy czarnej ścianie akwarium. Jednak dzięki zachętom @przemo-h i jego cennym wskazówkom postanowiłem kupić jeszcze trochę styropianu i spróbować ponownie.

I tak, szkic tła na papierze, plan działania i do roboty. Myślę, że skorzystałem ze wszystkich rad Przemka, jedyne co zmodyfikowałem to sposób opalania tła, poprzednio wykorzystałem zapalniczkę, ale raz, że zużyłem ich trzy i poparzyłem palce, a dwa, że płomień był za mały co dawało brzydki efekt nierównej powierzchni, znać było ślady płomienia po prostu. Swoje tło paliłem palnikiem, dzięki temu efekt w mojej opinii jest bardziej zbliżony do naturalnego.

A tak to wygląda teraz:

DSC_0052.thumb.JPG.af615277fd28e74730c0b3dc8f40e69d.JPG

DSC_0053.thumb.JPG.56827caec7d425cacff46b41cb28236b.JPG

DSC_0054.thumb.JPG.6aed54e12e78a07565125e0d53fd3c8e.JPG

DSC_0055.thumb.JPG.f8a328c23f56c3ac5c5be11cefc508ae.JPG

DSC_0056.thumb.JPG.72d7198109d3314e3fcb036b85ec13ab.JPG

Nie wiem jak się Wam spodoba, w każdym razie ja jestem bardzo zadowolony, jeszcze raz, bardzo dziękuję Przemek za cenne rady!

Teraz tak, tło nie wypełnia całej ściany akwarium, pozostałą część zamierzam pomalować na czarno ponieważ bardzo podoba mi się ten efekt głębi, ta część zbiornika bez tła będzie niedoświetlona (przerobie tą belkę którą prezentowałem w temacie, pewnie usunę trochę diod). Poradźcie mi proszę bo nie wiem czy dodać jeszcze jakiś kolor, np brązu, chciałbym żeby imitacja skały jaką tworzy tło odcinała się od czarnej ściany akwarium, teraz pomalowałem wszystko na czarno i  rozjaśniłem szarym kolorem. Trochę się boję, żeby się to nie zlewało. Nie mam jeszcze fizycznie kamieni, ale zamierzam zastosować w zbiorniku serpentynit, zatem brąz chyba nie... Doradźcie proszę.

Myślę już nad ułożeniem kamieni, ma być mbuna i plan jest taki by zagruzować zbiornik. Tło narzuca raczej taki układ by prawą stronę akwarium obłożyć maksymalnie wysoko i stopniowo zjeżdżać z wysokością w lewą stronę praktycznie do zera. Czy nie będzie przypadkiem tak, że lewa strona będzie mniej "uczęszczana" przez ryby jeżeli zrobię takie ułożenie?

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa! Na prawdę świetny wyczyn?. Dobrze, że miałeś palnik pod ręką, bo rzeczywiście z zapalniczką jest trochę zabawy. 

Osobiście brązowego bym nie dodawał. Z serpentynitem będzie to pasować. 

Cieszę się, że mogłem pomóc?. 

Aranżacja ze skosem jak najbardziej. W tym rogu, gdzie będzie spad możesz dać płaskie kamienie, a mbuna i tak to wykorzysta wykopując nory pod nimi. 

Czekamy na rozwój sytuacji. 

Powodzenia! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.01.2018 o 22:17, qntek napisał:

Zamierzam zrobić tło strukturalne i chodzi mi po głowie przy tej okazji zrobić także kilka większych modułów kamieni.

Jeśli zamierzasz zrobić samemu tło strukturalne, to zrób je z dużymi i głębokimi wyżłobieniami. Taka struktura będzie najodpowiedniejsza dla ryb. W tych wyżłobieniach słabsze ryby znajdą swoje miejsce. Tło dla samego tła nie ma sensu i zajmuje bezsensownie miejsce w akwarium. Takie tło pozwoli też podciągnąć aktywność pyszczaków do góry. Nie żałuj też kamienia. Mbuna w nim żyje i przy odpowiednim wystroju będzie dobrze żyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz już z górki, akwarium w końcu, po dwóch miesiącach czekania przyjechało. Z biedą ale udało się wynieść po schodach więc reszta rzeczy do zrobienia to już czysta przyjemność. Trochę duży ten zbiornik, salon się wizualnie skurczył, mam nadzieję, że to kwestia opatrzenia.

:biggrin::biggrin::biggrin:

5ab336d71128a_akwasalon.thumb.png.5b386f9c1f7ca703ec385210151db213.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qntek napisał:

Teraz już z górki, akwarium w końcu, po dwóch miesiącach czekania przyjechało. Z biedą ale udało się wynieść po schodach więc reszta rzeczy do zrobienia to już czysta przyjemność. Trochę duży ten zbiornik, salon się wizualnie skurczył, mam nadzieję, że to kwestia opatrzenia.

I tak za kilka miesięcy dojdziesz do wniosku, że jednak za małe. Tak jak piszesz - opatrzy się. Czyli tak samo jak z TV - na początku wow a później szkoda, że jednak nie większe. ;)

Szkło  masz float? Bardzo dobry przykład dlaczego warto inwestować w Opti. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

Szkło  masz float? Bardzo dobry przykład dlaczego warto inwestować w Opti. :) 

Temat wałkowany na okrągło, mi absolutnie nie przeszkadza, w rzeczywistości tak nie wygląda,  zdjęcie to przejaskrawiło. Mam już zrobione tło i efekt zabarwienia jest dwukrotnie mniejszy. Wniosek jak zwykle jeden,  każdy musi sam zdecydować czego oczekuje. Ja wybrałem float i nie żałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.