Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co do tła. To ja wydrukowałem sobie zdjęcie tła jednego z producentów i je po prostu kopiowałem na swoim styropianie. 

  • Lubię to 2
Opublikowano

Szacuneczek będę śledził z uwagą rozwój trojego baniaczka i z doświadczenia powiem czytaj to forum dużo się dowiesz ja sam codziennie parę nowych rzeczy prowadzeniu Malawi się dowiaduje.

Ja malopolanin dokładnie sądeczanin więc nie daleko.

Powodzenia :)

Opublikowano

Właściwie zdecydowałem już o porzuceniu planów z tłem strukturalnym i pozostaniu przy czarnej ścianie akwarium. Jednak dzięki zachętom @przemo-h i jego cennym wskazówkom postanowiłem kupić jeszcze trochę styropianu i spróbować ponownie.

I tak, szkic tła na papierze, plan działania i do roboty. Myślę, że skorzystałem ze wszystkich rad Przemka, jedyne co zmodyfikowałem to sposób opalania tła, poprzednio wykorzystałem zapalniczkę, ale raz, że zużyłem ich trzy i poparzyłem palce, a dwa, że płomień był za mały co dawało brzydki efekt nierównej powierzchni, znać było ślady płomienia po prostu. Swoje tło paliłem palnikiem, dzięki temu efekt w mojej opinii jest bardziej zbliżony do naturalnego.

A tak to wygląda teraz:

DSC_0052.thumb.JPG.af615277fd28e74730c0b3dc8f40e69d.JPG

DSC_0053.thumb.JPG.56827caec7d425cacff46b41cb28236b.JPG

DSC_0054.thumb.JPG.6aed54e12e78a07565125e0d53fd3c8e.JPG

DSC_0055.thumb.JPG.f8a328c23f56c3ac5c5be11cefc508ae.JPG

DSC_0056.thumb.JPG.72d7198109d3314e3fcb036b85ec13ab.JPG

Nie wiem jak się Wam spodoba, w każdym razie ja jestem bardzo zadowolony, jeszcze raz, bardzo dziękuję Przemek za cenne rady!

Teraz tak, tło nie wypełnia całej ściany akwarium, pozostałą część zamierzam pomalować na czarno ponieważ bardzo podoba mi się ten efekt głębi, ta część zbiornika bez tła będzie niedoświetlona (przerobie tą belkę którą prezentowałem w temacie, pewnie usunę trochę diod). Poradźcie mi proszę bo nie wiem czy dodać jeszcze jakiś kolor, np brązu, chciałbym żeby imitacja skały jaką tworzy tło odcinała się od czarnej ściany akwarium, teraz pomalowałem wszystko na czarno i  rozjaśniłem szarym kolorem. Trochę się boję, żeby się to nie zlewało. Nie mam jeszcze fizycznie kamieni, ale zamierzam zastosować w zbiorniku serpentynit, zatem brąz chyba nie... Doradźcie proszę.

Myślę już nad ułożeniem kamieni, ma być mbuna i plan jest taki by zagruzować zbiornik. Tło narzuca raczej taki układ by prawą stronę akwarium obłożyć maksymalnie wysoko i stopniowo zjeżdżać z wysokością w lewą stronę praktycznie do zera. Czy nie będzie przypadkiem tak, że lewa strona będzie mniej "uczęszczana" przez ryby jeżeli zrobię takie ułożenie?

  • Lubię to 5
Opublikowano

Przyznam że jak dla mnie rewelacja, fajnie Ci to wyszło.

Też zamierzam zrobić takie tło, tylko że ja wypełnię cały tył ale z efektem czerni też mi się podoba :)

Opublikowano

Klasa! Na prawdę świetny wyczyn?. Dobrze, że miałeś palnik pod ręką, bo rzeczywiście z zapalniczką jest trochę zabawy. 

Osobiście brązowego bym nie dodawał. Z serpentynitem będzie to pasować. 

Cieszę się, że mogłem pomóc?. 

Aranżacja ze skosem jak najbardziej. W tym rogu, gdzie będzie spad możesz dać płaskie kamienie, a mbuna i tak to wykorzysta wykopując nory pod nimi. 

Czekamy na rozwój sytuacji. 

Powodzenia! 

  • Lubię to 1
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 19.01.2018 o 22:17, qntek napisał:

Zamierzam zrobić tło strukturalne i chodzi mi po głowie przy tej okazji zrobić także kilka większych modułów kamieni.

Jeśli zamierzasz zrobić samemu tło strukturalne, to zrób je z dużymi i głębokimi wyżłobieniami. Taka struktura będzie najodpowiedniejsza dla ryb. W tych wyżłobieniach słabsze ryby znajdą swoje miejsce. Tło dla samego tła nie ma sensu i zajmuje bezsensownie miejsce w akwarium. Takie tło pozwoli też podciągnąć aktywność pyszczaków do góry. Nie żałuj też kamienia. Mbuna w nim żyje i przy odpowiednim wystroju będzie dobrze żyła.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Teraz już z górki, akwarium w końcu, po dwóch miesiącach czekania przyjechało. Z biedą ale udało się wynieść po schodach więc reszta rzeczy do zrobienia to już czysta przyjemność. Trochę duży ten zbiornik, salon się wizualnie skurczył, mam nadzieję, że to kwestia opatrzenia.

:biggrin::biggrin::biggrin:

5ab336d71128a_akwasalon.thumb.png.5b386f9c1f7ca703ec385210151db213.png

Opublikowano
Godzinę temu, qntek napisał:

Teraz już z górki, akwarium w końcu, po dwóch miesiącach czekania przyjechało. Z biedą ale udało się wynieść po schodach więc reszta rzeczy do zrobienia to już czysta przyjemność. Trochę duży ten zbiornik, salon się wizualnie skurczył, mam nadzieję, że to kwestia opatrzenia.

I tak za kilka miesięcy dojdziesz do wniosku, że jednak za małe. Tak jak piszesz - opatrzy się. Czyli tak samo jak z TV - na początku wow a później szkoda, że jednak nie większe. ;)

Szkło  masz float? Bardzo dobry przykład dlaczego warto inwestować w Opti. :) 

Opublikowano
4 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

Szkło  masz float? Bardzo dobry przykład dlaczego warto inwestować w Opti. :) 

Temat wałkowany na okrągło, mi absolutnie nie przeszkadza, w rzeczywistości tak nie wygląda,  zdjęcie to przejaskrawiło. Mam już zrobione tło i efekt zabarwienia jest dwukrotnie mniejszy. Wniosek jak zwykle jeden,  każdy musi sam zdecydować czego oczekuje. Ja wybrałem float i nie żałuję. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.