Skocz do zawartości

Akwarium o pojemność 240l


Sroczka

Rekomendowane odpowiedzi

Ten filtr to CP250 (genialny, doskonały, perfekcyjny - po wpakowaniu złomu do pudła i wyłożeniu ów pudła starymi ubraniami mogę w końcu jako tako spać w nocy....ale też jest głośno. Nigdy więcej nic tej firmy nie zakupie, i nikomu nie polecam. Złom, ZŁom, i jeszcze raz Złom.

Wewnętrzny mam AquaEl Unifilter 1100 UV. Bez rewelacji, troche niby zbiera ale bardzo dużo zostaje.


Czy ja jestem zbyt wymagający co do sprzętu akwarystycznego?




Zamio, czy Ty aby nie powinieneś spojrzeć nieco pozytywniej na życie? :P

nie obraź się - taka myśl tylko... po co się umartwiać :D

no bo sorry, ale ten post jest prawie żywcem przeniesiony z innego wątku (chyba z grudnia), gdzie też tak pisałeś i zdaję się wtedy dostałeś odpowiedź od Mjunszajn co poleca Ci zrobić, aby chodził ciszej... (chodziło o reklamację i wymianę wadliwego elementu o ile pamiętam)


swoją droga jak kupowałeś, też były w necie fora... to czemu to kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzny mam AquaEl Unifilter 1100 UV. Bez rewelacji, troche niby zbiera ale bardzo dużo zostaje.


Czy ja jestem zbyt wymagający co do sprzętu akwarystycznego?



Jesli chodzi Ci o Unifilter 1000 Uv to mam jeszcze gorsze odczucia od Ciebie . Nie wiem czy on w ciagu godziny przepusci przez siebie chociaz z 80% mojego 126L kotnika ... Wrocil z serwisu i to samo . Mam go 3 ( słownie : trzeci ) raz tam wyslac ? Normalnie przykladam dłoń 5 cm od wylotu i nie czuje ,że cos leci . nadmienię , że z początku , przez pierwszy miesią wszystko było ok , potem wydajnośc spadała , spadała i nadal spada a serwis wymienia silniki , lampki UV bo tez padaja , wirniki a filtr jak nie filtrował tak nie filtruje . Bo to co zostaje po wypłukaniu gąbek filtra po 3 dniach to sie nawet na zaparzenie herbaty nadaje :) No chyba ,ze w akwa jest tak krystalicznie czysta woda ,ze nia ma co filtrowac - ale watpie :) bo pływa tam ze 20szt. młodzieży 2-3cm.

Mam nadzieje ,ze z Unimaxem tegoz samego producenta nie bede mial takich problemow. Narazie chodzi ok . Ale paragonu i karty gwarancyjnej pilnuje jak oka w głowie :)

A co do Unifilter 1000 to szukam czegos czym mozna by go zastapic bo mam dosc walki z nim i serwisem Aquael-a . Po prostu szkoda nerwów i mojego czasu .


A co do JBL CP 250 to ja kupilem go na wlasne ryzyko - narazie jest ok a w razie czego mam 4 lata gwarancji . Po prostu byl najwiekszy , najwydajniejszy z tych ktore moglem zmiescic w konstrukcje stalowa obok akwa i to zadecydowalo o zakupie. Narazie , czytajac forum , uwazam ,ze mialem duuuuzo szczescia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku używam JBLa 500 i jestem zadowolony:)

Cichutki , nie cieknie , tylko wywaliłem gąbki , a dałem samą ceramikę , a \ gąbkę na ssanie , jako prefiltr.

Może i ja trafiłem na taki wyjątek , ale go sobie chwalę i po moim egzemplarzu mógłbym ten filtr z spokojnym sumieniem polecić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak danielj używam JBL 500, nie mogę o nim złego slowa napisać. Z tego co piszą użytkownicy filtrów tej marki na tym i innych forach wady nękają model JBL 250. Złego słowa nie mogę również powiedzieć o Fluvalu 204 którego używam już siódmy rok. Posiadałem kiedyś filtr UniMax 250 AquaEl-a i po doświadczeniach z tym modelem powiem że filtrów tej firmy już nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.