kazik851 Opublikowano 13 Grudnia 2017 #1 Opublikowano 13 Grudnia 2017 Witam mam problem i potrzebuje pomocy.mianowicie filtracja narurowa na patencie Stana i caly czas lataja mi jakies paprochy niby woda czysciutka ale jakis pyl caly czas lata co zrobic?zasyw po prawej, wylot po lewej i falownik taki jak na fotce,pompa alpa2 25-40
kazik851 Opublikowano 13 Grudnia 2017 Autor #4 Opublikowano 13 Grudnia 2017 (edytowane) 1 godzinę temu, deccorativo napisał: Ja mam ale boję się napisać Mow mow ale chyba się domyslam woda jest przejzysta co widac na fotkach tyle ze cos lata w toni jakies drobinki. Edytowane 13 Grudnia 2017 przez kazik851
deccorativo Opublikowano 14 Grudnia 2017 #5 Opublikowano 14 Grudnia 2017 brakuje aktualnego zdjęcia z otwartą szafką i widokiem narurowca - stare foto się nie liczy bo tam jeszcze kamienie zamiast piasku były a narurowiec wyglądał na nie czyszczony ze 3 miesiące. a jak jest teraz? proszę o fotę z góry na wynik NO2 ale w dzień i krople JBLem . zmieniłeś żwir na piasek i to nie dawno - no wlej ten Microbe Lift Clarifier nie bój się to właśnie jest do klarowania wody szczególnie po wymianie położa ale 20 min po tym jak woda znowu się zrobi czysta wypłucz mechaniki. Może zamiast sznurków które powinno się wymieniać a nie odwijać daj JBL Symec albo jego erzac czyli watolinę od krawca - chyba pod każdym względem lepsze niż sznurki. No woda nie jest lewitacja a farfocli na fotce nie widać żadna fotka nie ujawnia czy masz pokrywę - jeśłi jest i szczelna to kup w aptece dużą butelkę Wody Utlenionej i szmatką polaną WU przetrzyj dokładnie całą pokrywę , wzmocnienia, no wszystko tam gdzie skropliny się odkładają. To bezpieczne dla ry pod warunkiem że nie wlejesz tej wody utlenionej do akwarium tylko przetrzesz wszystko co nad wodą. Najczęciej farfocle kapią z pokrywy bo tam bujne życie się toczy. Wadą narurowca jest to że nie ma skimmera więc film bakteryjny falownik Sobo ci topi a z tego farfocle latają. Jak zrobisz 3 ruchy będzie znacznie lepiej jak jest teraz.
yaro Opublikowano 14 Grudnia 2017 #6 Opublikowano 14 Grudnia 2017 2 minuty temu, deccorativo napisał: Wadą narurowca jest to że nie ma skimmera Ja zrobiłem tak, że mam na dodatek też i hydroponikę. Więc chyba mam narurowca idealnego
deccorativo Opublikowano 14 Grudnia 2017 #7 Opublikowano 14 Grudnia 2017 26 minut temu, yaro napisał: Ja zrobiłem tak, że mam na dodatek też i hydroponikę. Więc chyba mam narurowca idealnego No to dziwię się dlaczego jeszcze nie podzieliłeś się z koleżeństwem skimmhydronarurowcem . Inni nadal się męczą z jego nie idealną wersją.
eljot Opublikowano 14 Grudnia 2017 #8 Opublikowano 14 Grudnia 2017 A ja spytam po co podzieliłeś wylot na dwa ?
kazik851 Opublikowano 14 Grudnia 2017 Autor #9 Opublikowano 14 Grudnia 2017 (edytowane) 4 godziny temu, deccorativo napisał: brakuje aktualnego zdjęcia z otwartą szafką i widokiem narurowca - stare foto się nie liczy bo tam jeszcze kamienie zamiast piasku były a narurowiec wyglądał na nie czyszczony ze 3 miesiące. a jak jest teraz? proszę o fotę z góry na wynik NO2 ale w dzień i krople JBLem . zmieniłeś żwir na piasek i to nie dawno - no wlej ten Microbe Lift Clarifier nie bój się to właśnie jest do klarowania wody szczególnie po wymianie położa ale 20 min po tym jak woda znowu się zrobi czysta wypłucz mechaniki. Może zamiast sznurków które powinno się wymieniać a nie odwijać daj JBL Symec albo jego erzac czyli watolinę od krawca - chyba pod każdym względem lepsze niż sznurki. No woda nie jest lewitacja a farfocli na fotce nie widać żadna fotka nie ujawnia czy masz pokrywę - jeśłi jest i szczelna to kup w aptece dużą butelkę Wody Utlenionej i szmatką polaną WU przetrzyj dokładnie całą pokrywę , wzmocnienia, no wszystko tam gdzie skropliny się odkładają. To bezpieczne dla ry pod warunkiem że nie wlejesz tej wody utlenionej do akwarium tylko przetrzesz wszystko co nad wodą. Najczęciej farfocle kapią z pokrywy bo tam bujne życie się toczy. Wadą narurowca jest to że nie ma skimmera więc film bakteryjny falownik Sobo ci topi a z tego farfocle latają. Jak zrobisz 3 ruchy będzie znacznie lepiej jak jest teraz. Narurowiec czyscony jakies misiac temu biologia tylko wyplukana w wodzie z akwarium ,caly czas mialem owatulina ale po wymianie podlorza wrzucilem sznurki 20mik,testu na no2 akurat nie posiadam:(moze dzis kupie:) mechaniki wymieniane raz na 2tyg.chyba ze szczybciej się zapchaja .i podjade po wode utleniona i poczyszcze. 2 godziny temu, eljot napisał: A ja spytam po co podzieliłeś wylot na dwa ? Baniak 200x60x60 zeby spowolnic pchanie wody z wylotu bo po przeciwnej stronie zamiast do zasysu to się kupy odbijaly od szyby i nie wpadaly o zadysu Edytowane 14 Grudnia 2017 przez kazik851
kazik851 Opublikowano 14 Grudnia 2017 Autor #10 Opublikowano 14 Grudnia 2017 7 godzin temu, deccorativo napisał: brakuje aktualnego zdjęcia z otwartą szafką i widokiem narurowca - stare foto się nie liczy bo tam jeszcze kamienie zamiast piasku były a narurowiec wyglądał na nie czyszczony ze 3 miesiące. a jak jest teraz? proszę o fotę z góry na wynik NO2 ale w dzień i krople JBLem . zmieniłeś żwir na piasek i to nie dawno - no wlej ten Microbe Lift Clarifier nie bój się to właśnie jest do klarowania wody szczególnie po wymianie położa ale 20 min po tym jak woda znowu się zrobi czysta wypłucz mechaniki. Może zamiast sznurków które powinno się wymieniać a nie odwijać daj JBL Symec albo jego erzac czyli watolinę od krawca - chyba pod każdym względem lepsze niż sznurki. No woda nie jest lewitacja a farfocli na fotce nie widać żadna fotka nie ujawnia czy masz pokrywę - jeśłi jest i szczelna to kup w aptece dużą butelkę Wody Utlenionej i szmatką polaną WU przetrzyj dokładnie całą pokrywę , wzmocnienia, no wszystko tam gdzie skropliny się odkładają. To bezpieczne dla ry pod warunkiem że nie wlejesz tej wody utlenionej do akwarium tylko przetrzesz wszystko co nad wodą. Najczęciej farfocle kapią z pokrywy bo tam bujne życie się toczy. Wadą narurowca jest to że nie ma skimmera więc film bakteryjny falownik Sobo ci topi a z tego farfocle latają. Jak zrobisz 3 ruchy będzie znacznie lepiej jak jest teraz. Po zastosowaniu microbe liftclarifield wiadomo ze krysztal ale drobinki w toni dalej lataja.dzis bede mial testy na no2 to jutro zrobie przy naturalnym swietle.dzis po wycieram w srodku wada utleniona
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się