Skocz do zawartości

Purolite a520e


Rekomendowane odpowiedzi

Próbować nikt nie próbował albo przynajmniej się nie pochwalił na forum ale ten sam pomysł proponował już dawno Henryk(deccorativo)...

Chyba tam to masz zrobione jak kilka postów wyżej w poście?

Jeśli nie masz tak jak powyżej to przy otwieraniu kubełka pstryknij fotkę jak to wygląda...

Ale ważne że działa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zastosowałem purolit a520e 0,5 kg wg twojego sposobu Andrzej.  Było to ok 09.07.2017. Potem pojechałem na 3 tygodnie na wakacje. Ryby były karmione e jeden raz dziennie z automatycznego podajnika w ilości nie małej dostosowanej do ilości i wielkości ryb (tak przynajmniej to wygląda wg mojej oceny). Po powrocie wg testu kropelkowego JBL NO3 na poziomie ok. 5. Purolit działa w 100 procentach. Pomiar wykonany wczoraj tj. 03.08.2017

Edytowane przez Vitek
uzupełnienie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i sytuacja się niestety powtórzyła, 4 tyg i NO3 leci do góry....  a teraz miałem cały litr luźno w koszu jak ceramikę, tylko dno było wyścielone pończochą.

Czy to możliwe aby moje ryby produkowały tyle NO3? Obsada to 5 dorosłych - 10 cm , około 35 młodzieży 3-5 cm akwarium 300l,  docelowo będzie ok 20 sztuk.

P.S karmię 2x dziennie taką ilością że zjadają wszystko w 2 min. Pokarm premium głównie osi. Mechanik czyszczony co 5-6 dni - sporo syfu.

Zastanawiam się czy nie zakupić teraz 2-3 op nitratexu z jbl - wyjdzie drożej ale może dłużej wytrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wielkie podziekowania dla forumowiczow, a w szczegolnosci dla @deccorativo, za te metode z Purolite.

Normalnie uzywam purigen ale już mi się zapychal i NO3 i glony dawaly o sobie znac. wlozylem Purolite jako substytut w ponczosze do filtra zewnetrznego i wartosci NO3 spadly mi do niskich poziomow w przyciagu paru godzin. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Właśnie odebrałem z poczty paczkę z purolite i jest on spakowany w woreczek i dodatkowo lekko podlany wodą, czy to normalne ? Kupiony w sklepie czystawoda.pl .

Wystarczy jedna pończocha na 0,5 kg czy dać dla pewności dwie aby nic nie wydostało się do akwa?

Zamierzam wyrzucic biobale z samego dołu , włożyć matrix następnie purolite i przysypać znów matrixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Korasek1989  dołączyłem Twojego posta do już istniejącego tematu. Tak będzie wygodniej.

22 minuty temu, Korasek1989 napisał:

Właśnie odebrałem z poczty paczkę z purolite i jest on spakowany w woreczek i dodatkowo lekko podlany wodą, czy to normalne ?

Powinno być suche.

 

23 minuty temu, Korasek1989 napisał:

Wystarczy jedna pończocha na 0,5 kg czy dać dla pewności dwie aby nic nie wydostało się do akwa?

..w jednej pończosze jest bardzo prawdopodobne ,że się zbryli i nie będzie skutecznie działać. Rozłóż w dwie tak jak opisujemy w tym temacie.

24 minuty temu, Korasek1989 napisał:

Zamierzam wyrzucic biobale z samego dołu , włożyć matrix następnie purolite i przysypać znów matrixem.

..kolejność w koszu nie ma znaczenia. Ale jak dasz pończochę do kosza  to najpierw na dno wsyp trochę np. ceramiki czy innego wkładu na to pończochę ale tak rozciągniętą aby tworzyła jak największą powierzchnię ale nie grubszą jak 1 cm i dopiero na to nasyp resztę wkładu. Chodzi o to aby zapobiec skurczeniu się jej. Jak się skurczy a purolite się zbryli to może nie zadziałać. W tym temacie masz też opisane inne sposoby umieszczania purolite. Poczytaj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.