Skocz do zawartości

Purolite a520e


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Zygi napisał:

Pierwszy przy wlocie wody do kubła czy ostatni przy wylocie wody do akwa? Jest tu jakaś zależność czy to obojętnie?

..ja 0,5 litra mam rozłożone w dwóch skarpetach a skarpety w dwóch środkowych  koszach ( a mam 4 kosze). W takim ułożeniu u mnie działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...obecnie mam tak : pierwszy kosz od góry to seachem matrix a reszta ( 3 kosze) koszy wypełniona zwykłą ceramiką. I wszystko jest OK.

Ale jak masz inne pytania to pytaj w odpowiednich działach  czy tematach bo sam widzisz jaki to jest temat:)

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pleziorro napisał:

Może się okazać, że masz z wodą to co na Warszawskim Ursynowie, że żywice nie działają z naszą wodą. Więc samo przełożenie jej ze skarpety do worka raczej niewiele zmieni, poza może wygodą w obsłudze.

Chyba można to sprawdzić, ale trzeba mieć wiarygodny test NO3 więc albo JBL albo Salifert inne odpadają w przedbiegach.

Mierzysz NO3 w baniaku - wychodzi np to 20ppm - wrzucasz do garnka Purolite i zalewasz wodą z baniaka z tym NO3 =20ppm

Zamieszać łychą kilka razy i po 5 minutach jak się ustoi pobrać wodę z garnka do testu - powinno wyjść NO3 - 1-5ppm.

Ale sam nie robiłem takiej próby bo mi TMBT zwala NO3 do 0,5ppm więc u mnie  nie da się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówiłeś woreczki z tego linku: https://www.akwarystyczny24.pl/aquawild-filterbag-s-30x40cm-torebka-o-mikro-oczkach-na-dowolny-wklad-filtracyjny-p-4003.html

to muszę Cię zmartwić, ale nie będziesz miał z nich pożytku jeśli chodzi o Purolite (złoże będzie przechodziło przez oczka). Przerabiałem to z Purigenem. Niestety informacja widniejąca przy produkcie wprowadza w błąd bo wynika z niej, że woreczki o mikro oczkach mogą być stosowane do drobnych żywic. Zwracałem na to im uwagę, ale olali moje uwagi i nie zamieścili informacji, że woreczki nie nadają się do bardzo drobnych żywic takich jak na przykład Purigen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.