Skocz do zawartości

Purolite a520e


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, AndrzejWalb napisał:

...wystarczy 1/2 litra czyli ok. 0.4 kg. Przynajmniej u mnie wystarcza a mam przerybienie a Purolite mam od czerwca i nie ma potrzeby regeneracji.. Kolor pończoch proponuję białe;)

Tak chciałem się upewnić po naszej wczorajszej  rozmowie. Myślę, że kolor rajstop ma istotny wpływ na działanie purolite :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, AndrzejWalb napisał:

..... Andrzeju..czasami się nie obrażaj.

 

Raczej powinno być Karolu :-) Chyba, że Karol zmienił imię na Andrzej ;-)

 

Odnośnie woreczków na Purolite to u mnie sprawdza się ten woreczek: http://allegro.pl/torebka-siatka-na-media-filtracyjne-do-3-l-i6317416619.html

Napchałem do niego około 0,75 l Purolite, "rozwalcowałem" na krążek, żeby dopasować woreczek ze złożem do kształtu kubła i pomimo dość grubej warstwy (ok. 4 cm) złoże nie ucieka z woreczka. Wiadomo, że cena woreczka jest wyższa od ceny pończoch, ale w porównaniu do innych woreczków na drobne media filtracyjnej jak dla mnie i tak bezkonkurencyjna.

Poniżej załączam fotkę z podglądem wewnątrz mojego filtra.

 

 

WP_20160924_20_48_05_Pro.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mortis napisał:

Tak się przymieżam do przejścia z TMBT na purolite i czy ten jeden litr wystarczy mi na około 240 l wody netto? A co do rajstop to jaki kolor brałeś :D? 

Spokojnie starczy 1/2litra czyli około 0,4-0.6kg...Napisałem 1litr bo tak podane jest w aukcji,ale w rzeczywistości jest tego tak jak pisze kolega ;) ...

19 godzin temu, AndrzejWalb napisał:

Kolor pończoch proponuję białe;)

Andrzeju rajstopy bo pończochy to coś innego :D 

18 godzin temu, Mortis napisał:

Tak chciałem się upewnić po naszej wczorajszej  rozmowie. Myślę, że kolor rajstop ma istotny wpływ na działanie purolite :D

 

18 godzin temu, AndrzejWalb napisał:

.....najistotniejszy:) Oczywiście to żarty . Andrzeju..czasami się nie obrażaj. Czasami doza humoru jest wskazana:)

Nie no spoko,nie ma się co obrażać...Humor musi być :) 

18 godzin temu, suricade napisał:

Zdecydowanie białe , widać na nich zabrudzenia ;).

Hehe co do koloru rajstop to ja wolę czarne ;) ,ale to już sprawa mojego fetyszu :D 

Kolor wybierajcie według waszego gustu :P 

24 minuty temu, Post_Mortem napisał:

Odnośnie woreczków na Purolite to u mnie sprawdza się ten woreczek: http://allegro.pl/torebka-siatka-na-media-filtracyjne-do-3-l-i6317416619.html

Napchałem do niego około 0,75 l Purolite, "rozwalcowałem" na krążek, żeby dopasować woreczek ze złożem do kształtu kubła i pomimo dość grubej warstwy (ok. 4 cm) złoże nie ucieka z woreczka. Wiadomo, że cena woreczka jest wyższa od ceny pończoch, ale w porównaniu do innych woreczków na drobne media filtracyjnej jak dla mnie i tak bezkonkurencyjna.

 Dobra alternatywa zamiast rajstop ten woreczek ale...

Proszę powiedz mi czy woreczek z purolitem po wsadzeniu do kubełka nie kurczy się tak jak ja to miałem w przypadku stosowania podkolanówek i pończoch?

Jakie wymiary ma ten woreczek bo w aukcji nic nie pisze?

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowałem, żeby woreczek się kurczył po wsadzeniu do kubełka. Tak samo wygląda dzisiaj (tj. po miesiącu pracy w kubełku), jak wtedy gdy go wkładałem do kubła. Mam akurat ten komfort, że mam stały podgląd w to co się dzieje w kubełku i według mnie jest wszystko OK.

 

Odnośnie rozmiarów woreczka - powiem Ci szczerze, że tego woreczka akurat nie mierzyłem, a z racji tego że kupiłem jeden i aktualnie jest w kuble to ciężko mi będzie podać ten rozmiar. Zmierzyłem natomiast większy woreczek (4-6 litra), który też kupiłem u tego sprzedawcy (http://allegro.pl/show_item.php?item=6317553651), ale on ma większe oczka więc na bank z niego by uciekał Purolite. Ten większy w formie nierozciągniętej ma rozmiary 30 cm długości i 12 cm szerokości (więc obstawiam, że ten o którym rozmawiamy będzie miał ok. 25 cm długości i 10 cm szerokości).

Tutaj masz fotki poglądowe obydwu woreczków:

Ten, o którym rozmawiamy jest na pierwszym planie:  torebka1(1).jpg

Fotka przedstawia strukturę oczek w dużym powiększeniu - po prawej woreczek, o którym rozmawiamy:

torebka2.jpg

Gdybyś jednak chciał uzyskać jednoznaczną informację na temat wymiarów woreczka to proponuję kontakt ze sprzedawcą z aukcji -  szybko odpisuje więc nie powinno być problemu z ustaleniem dokładnego wymiaru tego woreczka.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Post_Mortem napisał:

Raczej powinno być Karolu :-) Chyba, że Karol zmienił imię na Andrzej ;-)

...jest Ok bo to Andrzej ( egon) pisał o pończochach a my po prostu żartowaliśmy). Andrzejowi się kurczyły bo może z lajkrą kupił. Ja dałem zwykłe za 3.50 zł kupione na zieleniaku i jest OK.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AndrzejWalb napisał:

...jest Ok bo to Andrzej ( egon) pisał o pończochach a my po prostu żartowaliśmy). Andrzejowi się kurczyły bo może z lajkrą kupił. Ja dałem zwykłe za 3.50 zł kupione na zieleniaku i jest OK.

W takim razie przepraszam za zamieszanie - oznacza to, że zbyt pobieżnie przeczytałem Waszą konwersację ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.