Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Narazie się nie męcz ... kolega podeśle mi chyba dzisiaj fotki samca coral u siebie mam z 500 samców normal ... chyba że nie podeśle to coś wymyślimy.



Pozdrawiam

Opublikowano
Bo to pewno tatuś rybek mojego kolegi ;)

Też tak pomyślałem :wink: , to by nam niewiele wyjaśniało w sprawie różnic samców coral/zwykły.

Ale poszperałem trochę w galerii i wygląda na to, że twoja teoria się sprawdza harisimi:

Samiec saulosi coral – chyba ten sam co na twoim zdjęciu powyżej:

http://www.um-um.pl/malawi/data/media/2 ... ro_max.jpg


Samiec saulosi coral – bartek1 – wybarwia się dopiero ale raczej będzie podobny do tego wyżej:

http://www.um-um.pl/malawi/data/media/2 ... _Coral.jpg


Samiec saulosi coral – Alicja

http://www.um-um.pl/malawi/data/media/2/P.saulosi.JPG


Samiec saulosi coral – przezda

http://www.um-um.pl/malawi/data/media/2/SAULOS-WL.jpg

http://www.um-um.pl/malawi/data/media/2 ... samiec.jpg

http://www.um-um.pl/malawi/data/media/2 ... -Coral.jpg


Sami oceńcie, ale chyba jednak teoria wąskopaskowa się sprawdza – różnice między samcami też są.

Opublikowano

Meth możesz sie pobawić tymi fotkami bo mój optymizm co do uzyskania fotek na razie osłabł na pewno gdy kolega się pojawi fotki wezmę i Mariusz je wstawi ale na razie cisza w eterze ;)

Opublikowano

Pobawie się w weekend, :wink: więc może ze swoimi zdążysz. Bo te inne to nie wiem czy możemy wykorzystać bez zgody autorów.. Chociaż dla dobra „nauki”…:o

Póki co wnikliwie obserwuję swojego wybarwiającego się samca coral i wygląda mi na wersję z drobniejszym paskowaniem.

Moje niewprawione oko na razie dostrzega jedynie różnice właśnie w pasach. Pytanie czy tych różnic jest więcej?

Opublikowano

Dorwałem kolegę ale jego zasób fotografii w pełni wybarwionych coralików jest jednak ograniczony do tarła. Dał mi natomiast fotkę samca który pływa sobie umiarkowanie wybarwiony poza tarłem. Drobne paskowanie jest aż nazbyt widoczne. Mariusz wstawi tą fotkę jak znajdzie czas.

Fote dostawiłem pod poprzednio umieszczonymi czyli jest na pierwszej stronie

MarS


Czy jeszcze jakieś róznice. Wskazać je na focie jest raczej trudno ale coral-e mają jednak inny kształt pyska i głowy. Nie wiem jak duże rosną ale będe wiedział bo kolega na prawde dobrze sie nimi zajmuje. Maluszki są już do sfocenia wiec jak dam radę postaram sie sfocić obok siebie maluchy standardowych saulosi moich i coral kolegi ( bałem się że nie rozpoznam ryb gdy będą pływały w jednym akwa ale to niemożliwe sa całkiem inne ).

Opublikowano

Zdjęć porównawczych na razie nie zrobię – brak fotek – zamierzenie zostało jakby co. :wink:


Co do saulosi/coral można ostatecznie uznać, że różnice w młodych, samicach i przede wszystkim w samcach także są?

Chodzi głównie o to, żeby obiegowa opinia o jednakowych samcach nie była już rozpowszechniana.

Opublikowano

Nie wiem, czy porównanie kilku ryb z ograniczonej puli genów jest wystarczająco przekonujące. Póki co porównaliśmy zdaje się ryby z 2, czy 3 źródeł. Wcale nie jest powiedziane, że nie są całkiem blisko spokrewnione ( nie doczytałem zdaje się, skąd Harisimi brał sauloski).


Można na tej podstawie przypuszczać, że takie różnice istnieją, ale 100% pewności raczej nie mamy...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.