haribo Opublikowano 28 Listopada 2017 #1 Opublikowano 28 Listopada 2017 (edytowane) Witam Forumowiczów, w sumie to trochę nie po kolei bo już na forum pisałem pare razy, ale bez akwarium się wstyd przedstawiać więc teraz się przedstawiam z baniakiem To moje drugie w życiu Malawi , pierwsze było jakieś 15 lat temu, jeszcze za czasów starego forum i Krzysztofa M. Kazimierczaka ( wtedy pamiętam królował czat ) Do akwarystki ogólnie wróciłem 2 lata temu i doznałem ogromnego szoku jak wszystko się pozmieniało i poszło do przodu , trzeba się było uczyć na nowo Wracając jednak do tematu poniżej poglądowa fotka - niestety jakość nie najlepsza bo fotograf ze mnie kiepski Akwarium : - 375 l 150 x 50 x 50 cm OW Filtracja : - kubełek Eheim 600 + prefiltr eheim z gąbką + deszczownica ( wkłady 2 x grys, 1 x mech pro od eheim , 1 x substrat pro od eheim ) - Aquael Circulator 2000 + gąbka Podłoże : - piasek budowlany castorama Skały : - skała wapienna ze Słowacji ponad 100 kg Tło : - czarna folia - moduły arstone Obsada - zdecydowałem się na 3 gatunki ale wielosamcowo - rybki zakupione w Pana Dariusza Gaży z tanganikamalawi.pl - osobiście polecam , widziałem hodowle i robi wrażenie a Pan Darek bardzo pomocny . - zakupiłem po 12 szt ale dostałem po 1 gratisie więc wyszło tak : 1. Pseudotropheus acei - 13 szt. 2. Labidochromis caeruleus - 13 szt. 3. Pseudotropheus cyaneorhabdos maingano - 12 szt. * w planie był jeszcze Metriaclima sp. msobo magunga ale bałem się, że będzie zbyt wiele , planuje jeszcze dodać Synodotisy , tylko nie wiem jeszcze które . Dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam. Edytowane 28 Listopada 2017 przez haribo 5
MatiK Opublikowano 28 Listopada 2017 #3 Opublikowano 28 Listopada 2017 Witaj więc z powrotem teraz też mamy czat, ale dopiero wraca do łask po tym jak go straciliśmy przy zmianie softu forum. Deszczownica zaburza cyrkulację więc bym się jej pozbył, Maingano to już od jakiegoś czasu Pseudotropheus. Co do Synodontisów to w takim akwarium raczej tylko te z Tanganiki, Njassae rośnie za duży. Akwarium - WOW! Naprawdę świetne, no i widzę malutkie muszlowisko pod spodem super, będę śledził wątek z przyjemnością
haribo Opublikowano 28 Listopada 2017 Autor #4 Opublikowano 28 Listopada 2017 6 minut temu, MatiK napisał: Deszczownica zaburza cyrkulację więc bym się jej pozbył, Z cyrkulacją pewnie jeszcze będę walczył, zobaczymy jak wyjdzie. Jeśli ściągnę deszczownice to cały strumień pójdzie na frontową szybę akwa bo tak mam otwór w pokrywie i nie ma jak wyprowadzić rurki, chyba że jakieś ruchome rurki są . Z drugiej strony nienawidzę "ciecików" na powierzchni wody więc narazie mi odpowiada jak jest 10 minut temu, MatiK napisał: Maingano to już od jakiegoś czasu Pseudotropheus już zmieniam 11 minut temu, MatiK napisał: Akwarium - WOW! Naprawdę świetne, no i widzę malutkie muszlowisko pod spodem super, będę śledził wątek z przyjemnością Dzięki za miłe słowa, starałem się pogodzić estetykę z "biotopowością " no i z kamieniami była nie lada zabawa a na dole dobrze widzisz - małe muszlowisko z multikami
Robson79 Opublikowano 28 Listopada 2017 #5 Opublikowano 28 Listopada 2017 Witaj. Akwarium bardzo ładnie urządzone, te moduły wyglądają świetnie i fajnie komponują się z całością... ? Pozdrawiam ☺
marcin73m Opublikowano 29 Listopada 2017 #6 Opublikowano 29 Listopada 2017 12 godzin temu, haribo napisał: Jeśli ściągnę deszczownice to cały strumień pójdzie na frontową szybę akwa bo tak mam otwór w pokrywie i nie ma jak wyprowadzić rurki, chyba że jakieś ruchome rurki są . Są takie modułowe rurki, które można wyginać i dowolnie kierować strumień. Akwarium świetne, brawo!
haribo Opublikowano 30 Listopada 2017 Autor #7 Opublikowano 30 Listopada 2017 Dzięki Panowie za miłe słowa Bardzo miło, że nie tylko mnie się podoba Generalnie to jestem w tym momencie zafascynowany zachowaniem pyśków , bo mimo, że młodzież i są dopiero 3 dni w baniaku to już jest na co popatrzeć : zaczynają się przepychanki u Maingano ( przypuszczaam , że jest sporo samców ) a nawet wykopały już kilka dołków pod skałami, Yellowy ewidentnie polubiły skały i zakamarki skalne po których buszują i czasami ich wcale nie widać w baniaku, natomiast Acei chyba mnie najbardziej zachwycają gdyż pływają ławicą po całym baniaku - rewelacja chociaż przypuszczam, że jak podrosną to ławica się raczej rozbije . Pozdrawiam.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się